Zobacz wątek - GS500 / ER500 / CB500 - Co wybrać i dlaczego? Opinie/Rady
NAS Analytics TAG

GS500 / ER500 / CB500 - Co wybrać i dlaczego? Opinie/Rady

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

GS500 / ER500 / CB500 - Co wybrać i dlaczego? Opinie/Rady

Postprzez eMKa1991 » 6/5/2012, 13:10

Witam!

Poniżej krótki mój opis:

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), Zaczynałem od motorowerów rzędu Simson S51 po NSR 125. W każdym razie 2 sezony przejeździłem. Na oko do kilkunastu tys. km na sezon bo lubię dłuższe wypady.

- Wiek, waga, wzrost, 21/76kg/177cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla:
-jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ - 20%
- po mieście czy trasie, 40%
-weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, 20%
- turystyka dłuższa/dalsza 20%
+jazda z plecaczkiem - głównie gdzieś dalej


- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Od kilku do kilkunastu tysięcy
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Do 10tys. w tym z 2tys. na ubranie z 1k na opłaty
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Benzyna, naprawy - pieniądz będzie
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, szosowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? ER500, GS500, CB500


Głównym moim pytaniem jest, który z nich wybrać. Bo z wyglądu są zbliżone do siebie. Proszę tutaj o opinie , który i dlaczego. Samo spalanie motocyklu nie ma zbyt dużego znaczenia. Dla mnie liczy się kwestia bezawaryjności zwłaszcza podczas dłuższego wyjazdu.

Także prosił bym o rady co do wybrania ubioru za jakieś 2000zł. Wszystko najlepiej żeby się mieściło w około. 10 000 zł. Przy okazji proszę o dane nt. wysokości opłat rejestracja/opłaty OC. Dodam, że jest to pierwszy konkretny motocykl dla mnie.

Z góry dziękuję za pomoc!
eMKa
eMKa1991
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2012, 21:41


Postprzez snupson » 6/5/2012, 13:17

Jeśli chodzi o bezawaryjność to myślę że Hondzina. Kawasaki będzie najtańsze w kupnie, nie wiem jak z utrzymaniem. Obadaj sobię na ergo jak się będzie siedziało. Podaję link. http://cycle-ergo.com/
snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08


Postprzez Black-Ghost » 6/5/2012, 18:52

Snupson prosze cie nie ośmieszaj sie! Bezawaryjnosc Hondy to wielki mit o którym sam sie brutalnie przekonałem niczym honda nie przebija Kawasaki czy suzuki... A to czy kawasaki jest najtańsze też wyssałeś z palca! Dobry zadbany sprzet kosztuje tyle co CB500. Suzuki Gs500 jest najtańsze ze wzgledu na bardzo prostą konstrukcje dla jednych jest to plusem dla drugich minusem. Ja bym obstawiał Kawasaki ER5 mimo że ma identyczne osiągi jak Cb500 i tak samo jest chłodzone cieczą, Gs500 powietrzem! żywotnosc silników er5 również jest dobra wystarczy popatrzec w ilu motocyklach kawa zastosowała ten sam silnik.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez eMKa1991 » 6/5/2012, 19:55

Dziękuje za odpowiedź

mam kolejne pytanie z serii zakupu:

Osobiście dosyć przekonany jestem do kwasaki ER5 i zaczynam przeglądać ogłoszenia. Widzę średnia cena od 4-8tys +/- zależnie od stanu i innych czynników. Pierwsze co mi w oczy się rzuca to ilość przejechanych kilometrów. Czy w ogóle patrzeć na motocykle z 30tys km+ przejechanymi? Czy to ma bardzo duże znaczenie? Oczywiście na pewno motocykl bardziej zużyty, ale wg. pewnego artykułu tutaj na stronie nowe motocykle dużo więcej mogą przejechać zanim skończą swój żywot.

Tak więc jak to jest i na co zważać?(zwłaszcza z tymi przejechanymi kilometrami +rocznik) (tak czytałem artykuły tutaj na stronie :) )

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
eMKa
eMKa1991
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2012, 21:41

Postprzez Black-Ghost » 6/5/2012, 20:30

jesli chcesz er5 w dobrym stanie i pewnie nie kręconym przebiegu wejdz na forum MojeKawasaki.pl ta, na pewno znajdziesz wielu posiadaczy tego modelu którzy chca zmienic motocykl. Bo na allegro mozesz zwiedzic troche polski.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez grunder » 6/5/2012, 21:09

Dokładnie jak Black-Ghost pisze. Miałem styczność z ER5 maszyna bardzo dobrze się prowadzi, elastyczna. Jeździłem na modelu Twister, pomimo sporego przebiegu silnik cykał jakby zaraz od fabryki wyjechał.
GS to powietrzak... CB cieczak i też warty polecenia. Osiągami to CB wygrywa ale Kawasaki też nadąży tempa :)

eMKa szukaj w dobrym stanie technicznym czasem maszyna z przebiegiem 50 tysięcy albo więcej jest w lepszym stanie od tej co 10 tysięcy :D. Kręcą liczniki jak się da, trzeba uważać. No chyba że trafisz ładną sztukę, wtedy inna sprawa.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Postprzez eMKa1991 » 7/5/2012, 16:35

Dziękuję Panom za odpowiedzi.

Jeszcze proszę o odpowiedź na pytanie: Co i jakiej jakość sprzęt można kupić za 2000zł - chodzi mi tu o ubranie: buty, rękawice, spodnie/kurta(bądź kombinezon) i oczywiście kask.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

eMKa
eMKa1991
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2012, 21:41

Postprzez dusiek262 » 8/5/2012, 21:59

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem Kawasaki ER-5 to mam na sprzedanie:
http://allegro.pl/kawasaki-er5-er-5-er- ... 48552.html

Szczerze polecam ten model i jeżeli będzie to Twój poważniejszy motor to godny polecenia, nie nudzi się.
Mnie nigdy nie zawiódł a silnik naprawdę dobry w tym modelu.

Jak jesteÅ› zainteresowany to pisz PW.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
dusiek262
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8/6/2011, 13:44



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości




na górê