Zobacz wątek - Motocykl w trasę i na codzień - budżet do 10K
NAS Analytics TAG

Motocykl w trasę i na codzień - budżet do 10K

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl w trasę i na codzień - budżet do 10K

Postprzez bartekUD » 3/5/2012, 11:16

Cześć WSZYSTKIM! Jestem nowy na forum i jako nowicjusz potrzebuję Waszej pomocy.

Krótko, w tym tygodniu zdałem sobie sprawę, że muszę mieć motocykl, a z racji tego, że jestem człowiekiem, który wszystko robi szybko i sprawnie, to zapisałem się już wczoraj na kurs kat. A, także potrzebuję porady w sprawie zakupu pierwszego motocykla po zdanym egzaminie, bo jak wiadomo trzeba przyoszczędzić trochę pieniędzy.

Krótko o sobie - 22lata, Przedstawiciel Handlowy, województwo podkarpackie - Bieszczady

Moje 1-sze spostrzeżenia po przeczytaniu kilku artykułów i wypowiedzi innych forumowiczów:

1) Nie chcę 250-ki, bo znam siebie i może być tak, że zbyt szybko mi się znudzi, a chciałbym na motocyklu robić dłuższe trasy po kraju - nie interesuje mnie miasto, bo mieszkam jak pisałem w Bieszczadach, a tu mam sporo miejsca i nie ma korków :-)

2) Chcę 500-kę .. podoba mi się Kawasaki ER5, ale dużo negatywnych opinii na jego temat wśród znawców (słabe hamulce, pękająca obudowa, itd..) - dlatego pytanie co byście doradzili, bo wśród moich zainteresowań - nawet na 1szym miejscu jest też Honda CBF 500, która jest przepiękna, ale też fajnie kosztuje, choć myślę, że byłbym jakoś w stanie się zmusić żeby odłożyć te 10 tysięcy na jej zakup.

W grę wchodzi też Yamaha XJ600, ale w wersji ze światłem w kształcie jajka - czyli chyba Diversion z tego, co zdążyłem doczytać, bo ta zwykła mi się ani trochę nie podoba, no i myślałem też oczywiście o Suzuki GS500, bo to każdy doradza, ale ta Suzi nie urywa mi wiecie czego.

Teraz pytanie do Was - ekspertów .. Co byście mi doradzili. Mój budżet jest elastyczny, czyli mogę sobie odstąpić na inne przyjemności, aby zacisnąć pasa i zebrać na ten upragniony motor - nie będę oszukiwał, bo Honda mnie w sobie rozkochała, ale rodzi się we mnie wątpliwość, czy warto na pierwszy motocykl wydawać tyle kasy? Moje priorytety, to motocykl niezawodny, z którym będziemy dobrymi przyjaciółmi oraz taki, który pozwoli mi przejechać dzienną trasę 300 - 400km bez odpadnięcia pleców.

Odpowiadam też wg tego, co wszyscy:

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)

Nie mam w ogóle doświadczenia w jeździe na motocyklu, dopiero się uczę.

Wiek, waga, wzrost

22 lata, 78kg, 172cm wzrostu

Do jakich celów chcesz używać motocykla

Głównie do zwiedzania i jazdy dla rozrywki ze znajomymi w dłuższe trasy po Polsce i na miejscu, ale chciałbym też pod koniec sierpnia - jeżeli wszystko się uda urządzić wyprawę motocyklową na daleką Ukrainę lub gdzieś dalej, jeżeli będę czuł się pewien. Jeszcze chcę tylko dopisać, że fajnie by było gdybym mógł raz na jakiś czas odjechać od głównej trasy i przejechać się po trudniejszym terenie, a tu gdzie mieszkam takiego nie brakuje.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Nie wiem, ciężko mi powiedzieć. Tyle ile będzie inwencji i chęci jazdy.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Im mniej, tym lepiej. Myślę, że do 10 tysięcy mógłbym uzbierać. Myślałem o ciuchach, ale nie wiem ile takie kosztują - w każdym razie nie będę oszczędzał na swoim bezpieczeństwie.

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Tyle, ile będzie potrzeba, choć mam nadzieję, że kupując lepszy motocykl nie okaże się on studnią bez dna.

Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

nakedy oraz turystyki

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Byo.
bartekUD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2012, 10:51


Postprzez MANIAK. » 3/5/2012, 11:27

Kawasaki ZR-7 , Bandit GSF 600 , Fazer 600 , Z750 , SV 650 . :)
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?


Postprzez asq_rex » 3/5/2012, 12:35

Dlaczego nikt nie poleca Ducati ? :)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez motoluka » 3/5/2012, 12:36

Z750 i Fazer 600 za mocne na poczÄ…tek, do listy dorzucam ER6 oraz CBF600.

PS: Skąd jesteś skoro piszesz, że z Bieszczad?

PS II: Bo jakiego Ducati? Mały Monster? Nieneutralna pozycja, trzeba to lubić.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez asq_rex » 3/5/2012, 12:54

Ducati Monster jest najmniejszy pojemnościowo (nie mam na myśli 1100). Choć teraz tak spojrzałem i dobrej sztuki za 10k może być ciężko.
Pozycja to kwestia przyzwyczajenia :)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez pietrek7557 » 3/5/2012, 15:06

Ducati ma bardzo charakterystyczny wyglad - wystarczy spojrzec na monstera czy multistrade. I malo kto w Polsce zna sie na naprawianiu Ducati, dlatego ja nawet nie ogladam moto tej marki. Do Twoich celow chyba najlepszy bylby Yamaha Thundercat ale obawiam sie ze bedzie za mocne na poczatek. A moze CBF 600 z owiewka? Niby 600 tka, ale jest polecana na start. Tyle ze musialbys sie szarpnac na te 10 tys.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez bartekUD » 3/5/2012, 18:50

Panowie, wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Obczaiłem wszystkie motocykle, które mi zaproponowaliście i doszedłem do wniosku, że chyba jednak będę mocno cisnął ku CBF600 z owiewką, co Wy na to ? Krótko, fajny jest to motor, choć Ducati też jest bardzo fajne, stylowe i mało spotykane na naszych drogach, ale czy jest niezawodny i bezawaryjny ?

motoluka napisał(a):PS: Skąd jesteś skoro piszesz, że z Bieszczad?


Jestem z Ustrzyk Dolnych. A Ty widzę, że też te rejony, także zadam to samo pytanie - gdzie mieszkasz ?
bartekUD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2012, 10:51

Postprzez pietrek7557 » 3/5/2012, 21:43

pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez bartekUD » 27/5/2012, 18:05

Koledzy, jestem generalnie już na ostatniej prostej przed zakupem maszyny i teraz dopiero mam mętlik w głowie, bo nie wiem, co wybrać. Tak jak pisałem chciałbym CBF600'kę, ale myśląc o niej, zastanawiam się nad tym, czy to dobry pomysł żeby wydać tyle pieniędzy na 1szy motor, a w międzyczasie kolega z forum przesłał mi ofertę swojego Suzuki GSF600 N Bandit, który mi się bardzo spodobał wizualnie i teraz się zastanawiam co robić.

Jeszce jedną rzeczą, która zaprzątam sobie głowy jest to, czy jak np. wyskoczę sobie w ukraińską część Bieszczad, gdzie jak wiemy nie ma asfaltu, to czy motor (jeden, lub drugi z tych) mnie uciągnie i pozwoli mi np. wjechać na szutry i pomykać śmiało po ukraińskich dziurach ? A może jednak pomyśleć jeszcze nad czymś innym, co? Jak myślicie? Byle nie enduro, bo mi się nie podoba, a ja jednak w teren bardziej okazjonalnie niż często.

Pomóżcie :cry:
bartekUD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2012, 10:51

Postprzez skidmarks » 27/5/2012, 18:44

Nie podoba ci się enduro a chcesz w piach? Nie wiem czy chodzi ci o enduro jako KTM LC4 czy jak Transalp. Okazjonalne to ja na ścigu jade po szutrze ale u mnie okazjonalnie to 800 metrów max :D Wtedy odwijam sobie na jedynce i dwójce aby dupa szła sobie w uslizgu z lekkimi wychyleniami aby paciaka nie strzelic :lol:
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez pietrek7557 » 27/5/2012, 19:43

To chyba bedziesz musial polubic enduro, bo osobiscie jechalem po ukrainskich "drogach" i nie wybralbym sie tam plastikiem. Albo bedziesz musial z czegos zrezygnowac.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez bartekUD » 28/5/2012, 16:29

OK, doprecyzuję w takim razie. Nie podobają mi się takie enduro, jak KTM LC4, ale za to bardzo podoba mi się Honda Transalp, a faktycznie to też jest enduro jakby na to nie patrzeć. W takim razie, mógłbym zakupić taki motocykl jak Transalp, ale myślicie, że kupię coś w moim budżecie?

P.S - A może: Yamaha XTZ 660 Tenere ??

Może w tej sytuacji jednak polecicie mi coś równie fajnego i godnego uwagi ?
bartekUD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2012, 10:51



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê