Zobacz wątek - Pierwszy motocykl w życiu, przed i po egzaminie ...
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl w życiu, przed i po egzaminie ...

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez azzurek » 9/7/2012, 12:55

Szczerze mówiąc nie chodzi o kasę. 6-7k też spokojnie mogę wysypać ale nie wiem na ile jest sens. Nigdy w życiu nie siedziałem na motorze, nie mam jeszcze prawka itd. Moto chcę kupić teraz tylko do nauki. Nauczyć się zmieniać biegi, robić 8, osiągnąć 70 km/h, spróbować to poczuć. Szczerze powiem, że mam też obawy iż jest to taki lekko "słomiany zapał" podparty fascynacją w obserwacji motocykli na drogach. Wydać teraz 6-7 tys i stwierdzić, że jednak to nie jest to- trochę szkoda kasy.
A jeśli jednak będzie w tym "to coś" to we wrześniu prawko, moto oddać bratu, który w przyszłym roku będzie robił prawko żeby też miał się na czym pouczyć a w przyszłym sezonie kupić coś konkretnego.

A co myślicie o pozycji 1 ? Wydaje się być wizualnie zadbana. Zastanawiam się nad nią , tylko że samo kupno to też taka dość złożona sprawa.
Kawałek do gościa mam, a to muszę najpierw pojechać swoją osobówką i dopiero jakby był ok, musiałbym wrócić do siebie pożyczyć od znajomego busa i po nią pojechać.
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa


Postprzez maklavin » 9/7/2012, 18:40

azzurek napisał(a): Nauczyć się zmieniać biegi, robić 8, osiągnąć 70 km/h, spróbować to poczuć. Szczerze powiem, że mam też obawy iż jest to taki lekko "słomiany zapał" podparty fascynacją w obserwacji motocykli na drogach. Wydać teraz 6-7 tys i stwierdzić, że jednak to nie jest to- trochę szkoda kasy.


Moja rada zapisz się na prawko wcześniej, nauczą Cię tam wszystkiego o czym piszesz i nie będziesz się przejmował że sprzęta zarysujesz bo:
1. nie twój
2. są dość dobrze "zabezpieczone".
Wtedy będziesz wiedział czy złapałeś bakcyla :)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
maklavin
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6/3/2012, 19:26
Lokalizacja: brzesko


Postprzez azzurek » 6/8/2012, 00:35

Odświeżę lekko temat.
Właśnie jestem w trakcie robienia kursu na A. Teoria zrobiona, 4h praktyki za mną i kolejne godziny kłaniają się w nadchodzącym tygodniu... :)
Jak wszystko pójdzie gładko, w tym miesiącu powinienem skończyć kurs i czekać na egzamin...

Zastanawiam się nadal nad wyborem motocykla do jazdy, po zakończonym kursie i zaliczonym egzaminie.
Jednak teraz borykam się z pewnym pytaniem: "czy w tym sezonie jest sens kupić moto, czy odłożyć to na przyszły sezon "
Patrząc realnie upragniony dokument odbiorę w najlepszym wypadku w połowie września.
Dlatego nie wiem, czy nie lepiej wstrzymać się i w okresie zimowym szukać na spokojnie motocykl i rozpocząć przygodę od początku przyszłego sezonu?

Wrócę również do tematu samego wyboru motocykla. Po namysłach, wertowaniu tematów na forum, przeglądaniu ogłoszeń zastanawiam się poważnie nad kilkoma pozycjami. Dużo również zależy od wyżej zadanego pytania - ten czy przyszły sezon bo jeśli przyszły sezon to więcej odłożonej gotówki, ten sezon-skromniejszy budżet.

1. Bandit 600 okolice 2000 roku.
Obrazek (otwórz link)
przemawia za nim wg mnie wygląd i przystępna cena. Widzę również, że kilku użytkowników poleca ten motor początkującym.
Za minus jak się doczytałem, można przyjąć jego wagę
Cena wg. moich obserwacji za jaką można dostać rocznik 2000-2005 to 7-9 tys pln

2. ER5 rok pow. 2000
BiorÄ™ go pod uwagÄ™ jednak coÅ› mnie odpycha w jego wyglÄ…dzie...
+ Cena rocznika pow. 2000 w granicach 6-9 tys pln

No i konkurent dla tych 2 moto, polecony mi przez znajomego.
3. GSR 600 (k6) rok od 2006.
Tu koszt troche mnie przeraża i przerasta na zakup w tym sezonie. Jak widzę są to okolice 12-17 tys pln ale jak dobrze by poszło do kwietnia 2013 powinno się uzbierać.

Co uważacie?
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Postprzez miki1406 » 6/8/2012, 08:51

Wszystkie 3 są spoko. Dorzuciłbym CB500 bo mniej masywny sprzęt na początek. Polecam za to dokupić GMOLE. Uwierz mi choć myślisz po kursie, że już nic cię nie może zaskoczyć to lepiej dmuchać na zimne. No i kombik profe trzeba kupić. Fajny Arlen Ness jest teraz w dobrej cenie
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez azzurek » 6/8/2012, 09:45

CB500 jakoś mi nie pasuje wizualnie, chyba ten tylni amor mnie odrzuca już na wstępie..

miki1406 napisał(a): Uwierz mi choć myślisz po kursie, że już nic cię nie może zaskoczyć to lepiej dmuchać na zimne.

Oj co do tego tematu do zdaję sobie sprawę i nie zamierzam szaleć zaraz po zdaniu prawka.
Na 4 kółkach mimo młodego wieku zrobiłem całą masę km i wiem, jak nie wiele trzeba... więc w zdaję sobie sprawę jak to jest w przypadku jednośladu.
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Postprzez miki1406 » 6/8/2012, 09:57

To bierz bandita. Dobry, niezniszczalny i umiarkowanie spokojny moto
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez azzurek » 14/8/2012, 21:02

Znów odświeżam temat.
Najprawdopodobniej wpadnie mi do końca przyszłego tygodnia trochę nieplanowanej gotówki i m.in z tego tyt planuję zrobić sobie małą wycieczkę w celu zapoznania się z kilkoma motocyklami z ogłoszeń w mojej okolicy.
Po pierwsze chcę się przysadzić do kilku motocykli i ocenić który z nich na wstepie mi nieodpowiada a który jest ok.
Jeśli trafi się przysłowiowa " igła " to ... kto wie :)
Jednak mam prośbę, zerknijcie na te kilka ogłoszeń bo zastanawiam się czy wogóle jest sens jechać się im przyjrzeć.

1. ER6 (ta cena mnie jakoś ochoczo przeraża..) http://moto.allegro.pl/kawasaki-er6n-ba ... 91022.html
2. Bandit http://otomoto.pl/suzuki-gsf-bandit-n-M3062031.html
3. Bandit http://otomoto.pl/suzuki-bandit-M3325021.html
Będę wdzięczny za uwagi gdyż może mi to zaoszczędzić nerwów i czasu.
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Postprzez me.how » 14/8/2012, 22:15

Co do GMOLI byłbym sceptyczny wszystko kwestia gustu.

Kawy Er6n to bardzo przyjemne moto na pierwszy sprzęt (:)) ale potrafiący mocno zaskoczyć momentami. Cena raczej przystępna, szkoda że wersja bez ABS a idzie wyszukać takowy w bardzo podobnej cenie. Chyba łańcuch do naciągnięcia - nie widzę czy już jest na końcu regulacji a tu może być problem. W przebieg bym nie wierzył :)

Co do 2) to zdjęcia tylko jednej strony, nie wiem czy przypadek :)

Ciężko porównywać te dwa moto. Z jednej strony 2 cylindry i wtrysk z drugiej 4 i gaźniki, a tu już kwestia gustu co kto woli.
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez Dexter_Morgan » 15/8/2012, 08:39

Najlepiej jakbyś zabrał ze sobą jakiegoś mechanika kogoś kto np. handlował motocyklami, tak ze zdjęć to za dużo nie widać masz widzę blisko to może zadzwoń i się umów ze sprzedającym może zapytaj czy nie wybierają się na dniach w twoje rejony jak masz czas to jasne że tak. Jak chcesz to tutaj http://homepages.slingshot.co.nz/~shanetp/Index.html znajdziesz instrukcje uzytkownika i serwisówkę do ER-6N przed oględzinami warto zajrzeć jak masz jakieś wątpliwości co do szczegółów.
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez GhastRider90 » 15/8/2012, 09:15

azzurek napisał(a):CB500 jakoś mi nie pasuje wizualnie, chyba ten tylni amor mnie odrzuca już na wstępie..

miki1406 napisał(a): Uwierz mi choć myślisz po kursie, że już nic cię nie może zaskoczyć to lepiej dmuchać na zimne.

Oj co do tego tematu do zdaję sobie sprawę i nie zamierzam szaleć zaraz po zdaniu prawka.
Na 4 kółkach mimo młodego wieku zrobiłem całą masę km i wiem, jak nie wiele trzeba... więc w zdaję sobie sprawę jak to jest w przypadku jednośladu.


hehehe rozważny kierowca :P uwierz tak się nie da... z właśnego doswiadczenia 1 tydzień jest spokojny potem juz coraz bardziej kusi zeby odkrecać manetke. Choćbyś był niewiem jak rozważny nie wierze że przynajmniej na prostej nie odkrecisz fajery w opór(poprostu to nie mozliwe). Pamietaj o ciuchach na motocykl ochraniaczach etc...
Bandit600-650, SV650, BMW 650CS, CB500, GS500, GPZ500, XJR600, ER5, Ducati Monster- celuj w te modele polecam bandziora sam smigam i jest ok choć powiem szczeze ze prakujemu tych 10KM wiecej tak aby max mozna było wykorzystac nie rpzy 10rpm a powiedzmy 7-8rpm.
Avatar użytkownika
GhastRider90
Świeżak
 
Posty: 271
Dołączył(a): 23/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Czarnoziem:)

Postprzez me.how » 15/8/2012, 09:45

cJarek napisał(a):
me.how napisał(a):W przebieg bym nie wierzył :)


Na podstawie czego ta wypowiedz?


Z obserwacji. Moto sprowadzone z niemiec, gdzie jeździ się inaczej. Moje też było sprowadzone z niemiec z tego samego rocznika i przebieg 4 razy większy :) Aczkolwiek napisałem że ja bym nie wierzył to nie znaczy że nakazuje komuś to. Radzę być zwyczajnie czujnym.
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez skidmarks » 15/8/2012, 09:55

Nie pakuj się motocyklowe trupy. Te maszyny do 4 tys to raczej dawcy na części a nie jako środek do przemieszcxzania sie. Bedzie wiecznie cos do roboty a nie wiadomo ile sobie pojeździsz. Dozbieraj do 4k jak ktoś wspomniał i wtedy XJ600 GS500 bedzie w czym wybierac
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez me.how » 15/8/2012, 10:29

Ciekawe gdzie napisałem "jest niemieckie to musi miec duzo bo tam maja autostrady". Popłynąłeś troszkę, a wnioskowanie Twoją mocną stroną nie jest jak widzę.
Nie chce mi się wdawać w chorą polemikę, z której będziesz podpasowywał teksty pod siebie i tworzył dziwne historię.

(btw. czekam na ostrzeżenie za nie trzymanie się tematu :) )
pozdrawiam
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez azzurek » 15/8/2012, 11:12

skidmarks napisał(a):Nie pakuj się motocyklowe trupy. Te maszyny do 4 tys to raczej dawcy na części a nie jako środek do przemieszcxzania sie. Bedzie wiecznie cos do roboty a nie wiadomo ile sobie pojeździsz. Dozbieraj do 4k jak ktoś wspomniał i wtedy XJ600 GS500 bedzie w czym wybierac
- Skidmarks, pod linkami nie ma ani jednego motocykla za 4k :).
Przecież pod linkami jest Er6 oraz Bandit-y 600, nic za 4k :)
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Postprzez azzurek » 15/8/2012, 11:42

GhastRider90 napisał(a):
azzurek napisał(a):CB500 jakoś mi nie pasuje wizualnie, chyba ten tylni amor mnie odrzuca już na wstępie..

miki1406 napisał(a): Uwierz mi choć myślisz po kursie, że już nic cię nie może zaskoczyć to lepiej dmuchać na zimne.

Oj co do tego tematu do zdaję sobie sprawę i nie zamierzam szaleć zaraz po zdaniu prawka.
Na 4 kółkach mimo młodego wieku zrobiłem całą masę km i wiem, jak nie wiele trzeba... więc w zdaję sobie sprawę jak to jest w przypadku jednośladu.


Ducati Monster- celuj w te modele polecam bandziora sam smigam i jest ok choć powiem szczeze ze prakujemu tych 10KM wiecej tak aby max mozna było wykorzystac nie rpzy 10rpm a powiedzmy 7-8rpm.


Ten Ducati fajny, wcześniej na niego nie zwracałem uwagi..
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Postprzez specificman » 15/8/2012, 12:20

Azzurek, idź na kurs. Zobacz "z czym to się je". Wsadzą cię na jednocylindrową 250 tkę i już będziesz wiedział o wiele więcej niż teraz. Wybierasz motocykle a nie masz pojęcia o nich. Posadź na jakimś tyłek, przejedź trochę kilometrów w różnych warunkach. Jak załapiesz o co w tym wszystkim chodzi, nawet po tych kilku godzinach na moto zaczniesz się rozglądać zwracając uwagę na zupełnie inne rzeczy. Jak trafisz fajną szkołę to może dadzą ci spróbować na czym większym.
Teraz to z całym szacunkiem rozmowa jak ze ślepym o kolorach.

----

Ups, sorry.
Dopiero teraz zobaczyłem, że w międzyczasie dodałeś stopkę: "W trakcie kursu.
Teoria - 100%, praktyka - 50%"
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asq_rex » 15/8/2012, 18:25

azzurek napisał(a):
GhastRider90 napisał(a):
azzurek napisał(a):CB500 jakoś mi nie pasuje wizualnie, chyba ten tylni amor mnie odrzuca już na wstępie..

miki1406 napisał(a): Uwierz mi choć myślisz po kursie, że już nic cię nie może zaskoczyć to lepiej dmuchać na zimne.

Oj co do tego tematu do zdaję sobie sprawę i nie zamierzam szaleć zaraz po zdaniu prawka.
Na 4 kółkach mimo młodego wieku zrobiłem całą masę km i wiem, jak nie wiele trzeba... więc w zdaję sobie sprawę jak to jest w przypadku jednośladu.


Ducati Monster- celuj w te modele polecam bandziora sam smigam i jest ok choć powiem szczeze ze prakujemu tych 10KM wiecej tak aby max mozna było wykorzystac nie rpzy 10rpm a powiedzmy 7-8rpm.


Ten Ducati fajny, wcześniej na niego nie zwracałem uwagi..


Jeśli będziesz polował na Monstera to patrz już na 750 albo 695. Wszystko zależy od funduszy jakimi będziesz dysponował. Różnica jest spora co do innych motocykli zwłaszcza w pozycji i tutaj kto co lubi.

ps. Nie kupuj Ducati bo one się psują i w ogóle no chyba, że masz sporo wolnego czasu który możesz przeznaczyć na siedzenie w garażu :P
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez atomic1 » 17/8/2012, 21:32

rok temu bylem w tej samej sytuacji co ty teraz tez pisalem posty z zapytaniem jaki? jaka moc? itp wsystcy odpisywali 250 najlepsza nie kupuj 600 bo sie zabijesz. ja kupilem kawa Z750. i przyznam ze czasami mocy brauje :( i czasami mysle ze moglem kupic 1000 :shock:
Avatar użytkownika
atomic1
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22/10/2011, 17:48
Lokalizacja: katowice/breda

Postprzez Black-Ghost » 18/8/2012, 13:23

atomic1 po roku na z750 stwierdzasz że ci mocy brakuje?? Toś teraz powiedział jaki jestes mistrz prostej :D A na zakretach jezdzisz na kwadratowo? Po roku 110km motocykl który kupiles na 1 moto masz za słaby? Musisz byc potomkiem Rossiego. :D :D :D
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez azzurek » 26/8/2012, 23:49

Panowie i Panie prosiłbym pięknie o pomoc w ocenie kilku kolejnych pozycji, które mi wpadły w oko.
Nie chodzi o wytypowanie motocykla po który warto na 100% jechać ale chodzi mi o odrzucenie motocykla który już wizualnie po zdjęciach mówi " Nie trać czasu i nie przyjeżdżaj mnie oglądać "
1. http://otomoto.pl/suzuki-sv-sv-650-devi ... 40574.html
2. http://otomoto.pl/suzuki-sv-wyjatkowy-e ... 37741.html
3. http://otomoto.pl/suzuki-sv-650-M3353662.html
4. http://moto.allegro.pl/suzuki-sv-650s-i2559573253.html
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê