Zobacz wÄ…tek - Moto Guzzi Nevada czy Junak M11 ?
NAS Analytics TAG

Moto Guzzi Nevada czy Junak M11 ?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moto Guzzi Nevada czy Junak M11 ?

Postprzez Fresu » 16/2/2012, 11:12

Witajcie, niedawno zrobiłem prawo jazdy kat A i teraz stoję przed zakupem pierwszego w życiu motoru. Na ten cel odłożyłem 10-11 tyś zł i mam duży dylemat co kupić. W tej cenie albo nowego Junaka M11 320ccm albo używane 9-letnie Moto Guzzi Nevada 750ccm z przebiegiem 50 tyś km.
Dlaczego Moto Guzzi - bo salon importera i centralny serwis mam 1km od domu (a to ważne dla początkującego, który nie zna się na mechanice) i dlatego że kupowałbym zadbany egzemplarz od motocyklisty znanego serwisowi. Motor mi się podoba, jest podobno łatwy w prowadzeniu i dobry jakościowo.
Dlaczego Junak - po pierwsze "cena czyni cuda", po drugie Junaki choć chińskie są podobno stosunkowo dobrej jakości (jak na chinola), po trzecie gwarancja i serwis.
Jak widzicie gustuje w chopperach, bo mam już 40-kę na karku i raczej będę się bujał na motorze a nie szukał adrenaliny. Jako początkujący nie szukam mocnych silników ponad 1000ccm i raczej bym chciał motor ważący 180-200kg, bo na cięższym będę się męczył a nie czerpał przyjemność - przynajmniej na początku. Na allegro jest duża oferta Virago, Shadowek 600-750ccm, Marauderów, Drag Starów, ale zniechęca mnie wiek tych motorów (15-20lat) i nieadekwatne przebiegi 7-20 tyś km. Poza tym większość tych motorów jest sprowadzana (vide retuszowana po dzwonie), a jako kompletnie zielony w mechanice bałbym się brać za stary motor do którego nie ma serwisu, a części trzeba ściągać samemu z zagranicy.
Czy możecie ocenić ten mój wybór tj. Junak M11 vs Nevada?
PS: Aha, mam 190cm wzrostu i niestety 100kg wagi. ;)
Fresu
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1/8/2011, 11:49
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Fresu » 16/2/2012, 17:12

Nikt nie jeździł?
Fresu
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1/8/2011, 11:49
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez RagnarTheViking » 16/2/2012, 17:58

Witaj. Napisze wprost... Nie pchaj sie w zadne Chińskie "torpedy" bo tak naprawde z naszymi prawdziwymi Junakami to wspolna maja tylko nazwe. Pozatym Chopper jak dla mnie nie idzie w parze z rzedowym silnikiem. Pozatym nosnosc tego motocykla to tylko 150kg wiec duga osoba przy twojej masie raczej odpada, zreszta co sie dziwic to tylko 320ccm. Zdecydowanie polecam Moto Guzzi bo sinik w przeciwienstwie do Junaka to 90° V 2 , zawsze to inaczej widac i slychac :wink:
Jezeli JUNAK to tylko M10.
Pozdrawiam
RagnarTheViking
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5/1/2012, 17:14
Lokalizacja: Kopaniec/Szklarska Poręba

Postprzez Raczek_6 » 18/2/2012, 18:12

Zdecydowanie Moto Guzzi - dużo mniej problemu nawet z ewentualną sprzedażą.
Po za tym się nie psują, wał kardana w trasie i miejskiej eksploatacji robi swoje (nie wymaga serwisowania po za standardem co 10000km).

Jeśli masz jeszcze znajomego mechanik w Guzzi to decyzja jest raczej prosta.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości




na górê