Zobacz wątek - Jaki motorek wybrać ?
 
NAS Analytics TAG

Jaki motorek wybrać ?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jaki motorek wybrać ?

Postprzez Stany » 1/11/2010, 11:39

Witam
Panowie chce zakupić motocykl , mam przeznaczanone na motorek do 7 tys. zł może z lekkim haczykiem.

Przegladając allegro głównie wpadły mi w oko:
suzuki gsxr-750 rok 1996
honda cbr600 rok 1997
kaw. ninja zx-6r rok 1999
gdzies przewijała się yamaha r1 ale za taką cenę nie sądzę żeby było to coś dobrego , powiem tak moje doświadczenie jest niewielkie jeśli chodzi o jazdę scigaczami , wiem że nie powinniem kupować takiego motoru bez większego doświadczenia jednak znam ludzi co kupili i jeżdzą z głowa i rozwaga kwestia człowieka jak będzie jeżdził takim motorkiem .

Co możecie doradzić jeśłi chodzi o motorek do 7 tyś który będzie mniej zawodny i na co warto zwrócić uwagę , zależy mi również na wygladzie motorku żeby łądnie sie prezentował .

Dziękuję za opinie Pozdrawiam
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok


Postprzez maniak » 1/11/2010, 11:48

a dokładnie wcześniej na czym jeździłeś
maniak
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 5/8/2007, 21:50


Postprzez Stany » 1/11/2010, 11:51

hmm moja historia z motorkami zaczeła się od:
-motorynka
-komar
-mz 125
- ostatnimi czasy jeżdziłem od czasu do czasu kawasaki zx 6r
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Maxi666 » 1/11/2010, 11:56

Zapewne tym ZX6R to jezdziles bardzo ostroznie, bo jak zakladam nie bylo twoje. Zaden z wyzej wymienionych nie bedzie dobry dla ciebie i podejrzewam ze bardzo cie sponiewiera przy bardzo malym bledzie. Lepiej zacznij od czegos mniejszego i doszkol sie troche a rok pozniej kup sobie to co ci sie podoba.
Suzuki GS 500 1991r. -> CBR 600 F2 -> CBR 929
Avatar użytkownika
Maxi666
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 19/3/2010, 18:31
Lokalizacja: Osiek nad Notecią

Postprzez radziu88 » 1/11/2010, 12:04

takich tematów codziennie powstaje multum.
Moto polecane na pierwsze to wszystkie sprzęty klasy 500ccm.

jak już się uprzesz i nie dasz się przekonać do 0,5l i koniecznie chcesz coś z tej trójki bierz CBR, najbardziej przewidywalne i najpłynniej oddaje moc.
radziu88
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 29/4/2010, 20:50
Lokalizacja: białsytok

Postprzez Stany » 1/11/2010, 12:07

tak zgadza się ostożnie.
wiadomo ktoś kto nie jeżdzi długo takim motorem nie będzie szalał bo wiadomo co to będzie.

Poprostu małymi krokami do przodu , taki motor ma potenciał więć nie ma co świrować ale z drugiej strony nei chciałym za rok zmieniać motoru na większy wolałbym teraz kupić jakas 600 i jeżdzić nią i jeżdzić niż zmieniać motory hmm kwestia tego co kupić ?

Nie zamierzam udawać wariata , i chłopaka który kupił 600 i myśli że wszystko umie , i opanuje motor bo wiadomo mocy dużo , a myśli się bardzo mało jednak wiem co kupuję i wiem że trzeba tym jeżdzic z rozwagą.
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Stany » 1/11/2010, 13:36

hmm nie no proszę was ja wiem że to szaleństwo ale już takie pisanie o jeździe na motorze w sensie samobójstwa to nic nie pomoże.

Jestem zdecydowany na 600 przyszedłem na to forum byście mi doradzili co lepiej kupic co będzie dla kierowcy amatora lepszym wyborem , mówisz za 7 tys nic nie dostanę doberego |? hmm jest troche motorków do 7 tys a przecież ten 1000zł może nie koniecznie bedę musiał inwestować są przeciez niekóre motorki z wymienionbymi płynami itd więc może uda sie tego uniknąć i czy kupno motoru na zime to dobry pomysł? hmm będzie stał a ja bedę tylko patrzył na niego chociaz mozna przez ime dobrze przygotowac motor do sezonui
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postprzez rossavu » 1/11/2010, 13:46

Stany napisał(a):hmm nie no proszę was ja wiem że to szaleństwo ale już takie pisanie o jeździe na motorze w sensie samobójstwa to nic nie pomoże.

Jestem zdecydowany na 600 przyszedłem na to forum byście mi doradzili co lepiej kupic co będzie dla kierowcy amatora lepszym wyborem , mówisz za 7 tys nic nie dostanę doberego |? hmm jest troche motorków do 7 tys a przecież ten 1000zł może nie koniecznie bedę musiał inwestować są przeciez niekóre motorki z wymienionbymi płynami itd więc może uda sie tego uniknąć i czy kupno motoru na zime to dobry pomysł? hmm będzie stał a ja bedę tylko patrzył na niego chociaz mozna przez ime dobrze przygotowac motor do sezonui


Niestety inzynierowie z japonii nie przewidzieli remontow generalnych motocykli sportowych. 15+ letni ss, ktory byl krecony (bo nie wierze, ze ktos przez 15 lat nie katowal moto) do granic mozliwosci raczej dlugo nie pojezdzi. To nie jest auto - motocykle, tym bardziej sportowe maja inne zastosowania. Nikt nie kupuje ss aby dojezdzac do pracy etc tylko po to aby miec zabawe z jazdy - jazda na gumie, palenie kapcia etc.

Lepiej rozgladnij sie za moto turystycznym, np XJ600. Przynajmniej wyrwiesz dobra sztuke za ta kase i bedziesz mial pewnosc, ze sprzet sie nie posypie po 300km.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Stany » 1/11/2010, 14:20

hmm niby tak w większości się z wami zgadzam taka prawda podobie jest z samochodami.

Hmm ogólnie przy wyborze motorku czym się kierować na co zwrócić szczególną uwagę jakich modeli z poszczególnych marek unikać i na co patrzeć w danym modelu jakieś wady fabryczne itd np tak jak w yamaha 2 bieg itd hmm dziękuje za pomoc
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Stany » 1/11/2010, 14:50

http://allegro.pl/suzuki-gsxr-750-gsxr7 ... 66027.html

skad taka śmieszna cena jak na taki motor wydaje sie być w dobrym stanie ?


Ogólnie może ktoś zna sprzedawcę i powie czy warto patrzeć u tego Pana motorka ?
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postprzez C-bool » 1/11/2010, 15:23

Licytacja była przecież ;]
Poza tym nie uważasz, że motocykl nie ocenia się tylko po stanie wizualnym? Jest jeszcze coś takiego jak stan techniczny. Co z tego, że moto jest super pomalowane, skoro robi 2 ślady.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Stany » 1/11/2010, 16:06

Tak licytacja jeśli nawet byłoby coś do wymiany w graniach 1000zł to myśle ze okazja dobra
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postprzez rossavu » 1/11/2010, 16:09

Stany napisał(a):Tak licytacja jeśli nawet byłoby coś do wymiany w graniach 1000zł to myśle ze okazja dobra


Nie ma okazji w motocyklach. Szczerze mowimy Ci, ze nie ma co sie pchac w takie moto... To nie turystyk czy puszka, ze byla szanowana. Moze uda Ci sie uzbierac wiecej kasy na wiosne (teraz nie ma sensu kupowac moto) i kupic np cbr f3 - jak wtrafisz dobra sztuke to dluuugo sie nia nacieszysz. Znajoma ma f3 z przebiegiem... 100 tys (realny wiekszy bo byl na 100% cofany), moto normalnie jezdzi, bierze tylko troszke oleju.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez front247 » 1/11/2010, 17:03

Niestety...albo stety ale chłopaki nie macie racji...bazujecie na mitach ,co to za gadanie ze za 7 tys nie da sie kupić porzadnej zadbanej maszyny,to nie zależy od was:)
Ludzi sprzedających motocykl jest full, i oprócz ewidentnych min ,sa fajne motocykle..wystarczy nie zniechecac i nie pisac bzzdur...wiewiór ile motocykli przeglądałes na zywo wystawionych na allegro w ostatnim miesiacu?...2? ,5? może 10...to kropla w morzu,tak więc negatywna opinia o wiekszości maszyn wystawionych za 7000 zł skąd się bierze?..hmmm

Motocykl trzeba sprawdzić przed zakupem i wtedy mozna wydac opinie.
Autorowi tematu polecam po prostu wytypowanie kilku sztuk ,i dokładne oglądniecie...przekonany jestem że kupisz porządnie utrzymany sprzęt z te pieniądze..a tym bardziej w rocznikach jakie podałes :wink:
pozdrawiam
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez emils » 1/11/2010, 20:22

front247-niby masz rację. Ale za 7tys nie da się kupić motocykla sportowego w dobrym stanie. Inne-owszem.
Przykładowo za cb500 dając 7tys-moto bardzo ładne, w super stanie technicznym. Coś typu "zalewaj i jedź", ale nie sporty.

Autor tematu znów patrzy na wygląd...
Człowieku, kup coś, na czym się będziesz uczył-klasa 500. Jak pojeździsz kilka sezonów i nauczysz się jeździć wtedy dopiero patrz na to, żeby moto pasowalo z wyglądu.

Fajnie jest się polansować po oseidlu i pozbierać pkt respectu. Powiem CI tak-nawet nie zdajesz sobie sprawy jak śmiesznie i żenująco wygląda gośc na pięknym sporcie w kombiaku za kilka tys (czasami tacy się zdarzają), który nie potrafi opanować maszyny.
Jesteś własnie jednym z takich gości...
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Seba_ER5 » 1/11/2010, 20:26

a dokładnie wcześniej na czym jeździłeś



Dobra odpowiadajcie na pytanie przestac szukac dziury w calym :P. Bo to zaczyna wqrwia... na tym forum ze co nie pytanie o moto to potem. A czymjezdzieles etc....

W tej cenie to F2-F3 a albo thundercat. Z6R z 99 to bedzie ciezko eee
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5222
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez radziu88 » 1/11/2010, 20:34

ale może jednak 500ccm? hehehehe oczywiście żartuję
Seba dobrze gada kolega już jest nakręcony na ściga i żadne wywody nic nie dadzą a tylko zaśmiecają i prowadzą do ogólnych napięć (a przykładowych tematów jest tysiące chociażby czarka i co udało się go przekonać?? )

Pomóżmy koledze wybrać sobie zabawkę i niech się cieszy z jazdy razem z nami, Ja był bym za tym aby lukał sobie f3, w tej cenie coś znajdzie.
radziu88
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 29/4/2010, 20:50
Lokalizacja: białsytok

Postprzez emils » 1/11/2010, 20:45

radziu88-czarek po 300km przejechanych stwierdził, że moto jest łatwe do ogarnięcia.
Szkoda, że hayki nie kupił, skoro cebra taka prosta...
Do tego nie miał na ciuchy, więc kupił tłumik.

Widzisz, ja nie mam takiego myślenia jak Ty. Nie chcę potem mieć na sumieniu tego, że doradziłem komuś moto, a on potem lezy na drzewie czy coś.
Próbuje pokazać jakie jest to śmieszne, ze na pierwsze moto bierze sporta.
Może chociaż 1% z czytających się przekona, że nie jest to moto do nauki. To mnie będzie satysfakcjonowało.
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez radziu88 » 1/11/2010, 21:03

emils ja to wszytko ogarniam i jak ty wolał bym żeby było nas coraz więcej, a nie mniej tylko widzę, że ciągłe klepanie tego samego nie ma sensu. a wręcz przynosi czasami skutek odwrotny. Powiedziane było raz, ze lepsze do nauki są 500 myślę ze zostało to przyjęte do wiadomości, kolega zakodował i dalej chce sporta i prosi o pomoc w wyborze więc albo mu pomagamy albo nie wprowadzamy zamieszania i tyle
radziu88
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 29/4/2010, 20:50
Lokalizacja: białsytok

Postprzez Stany » 1/11/2010, 21:06

Panowie niektórzy dobrze gadacie .

Jestem napalony na 600 z tego wzgledu ze nie bede co rok zmienial motoru i bawił się w wymianę z 500 na 600 i ogolnei pchal się w koszta bo tak nalezałoby zrobić.

Jak pisałem duzo moich znajomych na 1 moto kupiło 600 jeżdzą do dziś i mają sie dobrze kwestia rozumu człowieka który jezdzi takim motorem a nie motoru jesli ktos ma walic głupa to i na 250 bęzie go wałił i skoczny tam gdzie ma lezec.

Grunt to wiedzieć czym się jezdzi i miec tego swiadomosc ze motor ma potenciał i że zabawa może sie źle skończyc .


Wiadomo tam gdzie mozna pojechać to można a gdzie nie to się toczy , i nawet nie próbowąłym jeździć na jednym kole , cyz udawać swira w mieście.

Chodzi mi o kupno dobrego motorku 600 poj. i żeby mi służył dłuzszy czas i żebym po późniejszym nabraniu umiejętności miał czym pojeździć .

Właśnie patrząc na ceny motorów takich jak podałem to nei wiem według niektóych trzena miec na taki motor 10 tys to o czy mówiąc kupują jakas yamahe r1 czy r6 całkiem 15 tys za 99 rok.

Są ludzię co kupują za takie pieniądze i jeźdzą .
Stany
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/11/2010, 11:30
Lokalizacja: Białystok

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr