Zobacz wątek - Drugie moto: 125 czy 500?
NAS Analytics TAG

Drugie moto: 125 czy 500?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Pat123 » 8/10/2010, 10:36

front247 napisał(a):leff ,no więc włąsnie kto ma do czynienia z motocyklami na co dzień to to wie :)


No patrz expert sie odezwal, moze wiec raczysz opisac jakim sprzetem smigasz i ile nim kilometrow nakreciles na tym kiblu ?

Biorac pod uwage temat jaki zalozyles

viewtopic.php?t=54383

to powiem Ci, ze gdybym natknal sie na to nieco wczesniej to na pewno nie podjal bym z Toba dziecko dyskusj bo w temacie nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji – dziela nas lata swietlne !

front247 napisał(a): nawiasem mwiąc może ktoś ukruci te dyrdymały,jakie pat wypisuje,bo wprowadza w bład.


Piaslem Ci juz wczesniej, ze dla niewiedzacego, to co wypisuje ktos inny moze wydawac sie niezrozumiale. W Twoim przypadku jest to wpelni zrozumiale, nie martw sie jednak, ci ktorzy maja pojecie widza roznice od razu.

leff napisał(a):to ciekawe, bo zeby postawic niechcacy 500 na kolo to trzeba byc wybitnym idiota strzelajacym ze sprzegla przy w pelni odkreconym gazie


Niekoniecznie. Ty wychodzisz z tego zalozenia przyrownujac je do siebie, Spojrz na to moze z punktu widzenia kogos kto czy to nie siedzial nigdy na mtocyklu, mial male doswiadczenie i po prostu nie potrafil inaczej lub wydawalo mu sie, ze wlasnie tak / w ten sposob nalezy dodac gazu a sprzeglo puscil czy to ze nie wiedzial, nie umial, czy tez mu sie cos pop...

:wink:
Ostatnio edytowano 8/10/2010, 10:47 przez Pat123, łącznie edytowano 1 raz
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11


Postprzez leff » 8/10/2010, 10:39

bez jaj, moze zalozymy od razu, ze pacjetna posadzono na moto bo nie umial sam nogi przelozyc przez siodlo? patrzac na przyklad mojego syna to predzej by sie wylozyl z powodu paniki po ruszeniu czy braku umiejetnosci zatrzymania sie niz z powodu postawienia 500 na kolo
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Pat123 » 8/10/2010, 10:53

leff napisał(a):bez jaj, moze zalozymy od razu, ze pacjetna posadzono na moto bo nie umial sam nogi przelozyc przez siodlo? patrzac na przyklad mojego syna to predzej by sie wylozyl z powodu paniki po ruszeniu czy braku umiejetnosci zatrzymania sie niz z powodu postawienia 500 na kolo


Leff, w przeciwienstwie do mojego pupila Front'a wiem o czym mowie, a mowie z praktyki. Jak bedziesz mial czas podledz do jakiegos OSK na pierwsze zajacia kursanta i zobacz co ci potrafia, wnioski nasowaja sie same.

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez bryk77 » 8/10/2010, 14:42

leff napisał(a):to ciekawe, bo zeby postawic niechcacy 500 na kolo to trzeba byc wybitnym idiota strzelajacym ze sprzegla przy w pelni odkreconym gazie



Niekoniecznie. Gdy zdawałem egzamin na prawko kilka lat temu był w mojej grupie taki jeden wybitny idiota, który Suzuki GN250 postawił na koło ruszając pod górkęObrazek


Tat, tak... Pod górkę dużo łatwiej to zrobić, ale mimo wszystko też się trzeba postarać.


Z drugiej strony skoro chłopak jeździł na jakiejś tam 50tce to wie jak się płynnie biegi zmienia. Pomimo znacznej różnicy mocy nie będzie strzelał ze sprzęgła.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez warmplace » 8/10/2010, 14:58

heheh to niezły stunter:) 500 i koniec:)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez mahfysh » 8/10/2010, 22:41

Spokojnie panowie!
Widze ze toczy sie zazarta dyskusja, w zwiazku z czym chcialbym rozwiac kilka watpliwosci:
PJ bedzie na katogorie A, nie jestem zadnym bezmyslnym malolatem chcacym po skuterku kupic R1, chce rozsadnie podejsc do tego tematu.
Piszecie ze 125 jest dobry jezeli chodzi o nauke techniki - jak dla mnie to bardzo dobry argument, jednak 500 bylaby latwiejsza w eksploatacji, w koncu to 4T i takie tam.
Jestem bardzo wdzieczny za wasze komentarze, jednak chcialbym zeby ktos skomentowal, czy moze chcac wybierac miedzy 125 a 500, wybrac alternatywe - VTR 250 albo Ninje 250 tak jak pisalem wczesniej.
Powoli tez odchodze od checi zakupu supermoto na rzecz nakeda/ malego sporta.

:)
mahfysh
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10/9/2009, 23:05

Postprzez Seba_ER5 » 9/10/2010, 08:23

Bier 500. Jak Ci 2T zacznie sie sypac to bedziesz plakac.
Ja jezdilem troche na 125 2T i potem kupilem 500 ale na tej 125 jakos tam duzo nie jezdzilem. Brata byl i non stop sie psul. Kosztowal gdies ty;le co moj zx6r.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez RyBkosPL » 11/10/2010, 13:11

Nooo to ładnie zostałem pojechany przez kolegę, który prawie napisał książkę wartą nobla w tym temacie . . .

OWSZEM MASZ RACJĘ !! Przyznaję ale nie przesadzajmy !! bo rozmowa przeszła na taki tor jakbyśmy porównywali RS 125 a GSX-r 750

Nie chcę tutaj spierać się kto ma jakie doświadczenie i ile moto przejeździł !

Po moich doświadczeniach jak i mojego brata i dziewczyny mogę śmiało powiedzieć, że motocykl rzędu GS 500 jest w 100% polecany na pierwsze poważne moto !! i będę trzymał się tego murem !! TYLKO BIORĄC POD UWAGĘ , ŻE WCZEŚNIEJ DANA OSOBA MIAŁA KONTAKT Z 1-śladami !! bo prawda jest taka że GS nie jest szybkim motocyklem a jest na pewno spokojniejszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy !!!

Dwóch kumpli wsadziłem na GS'a
Brata i dziewczynę na GPZ (spadek po mnie)

Więc obserwując ich i wyciągając wnioski wiem co mówię !!

PS. JEŻELI STAĆ CIĘ NA ZABAWĘ W 250ccm I CHCESZ TEGO !! TO CHWAŁA TOBIE !!! NAWET SIĘ NIE ZASTANAWIAJ I POSZUKAJ JAKIEGOŚ SPOKOJNIEJSZEGO MOTO Z KLASY 250ccm OCZYWIŚCIE 4T
pozdro
Honda to Honda i tyle !!! :) :)
Avatar użytkownika
RyBkosPL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 6/5/2010, 17:00
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Postprzez MaŁy_Bandzior » 13/10/2010, 21:06

Ja pier*** , już niedługo popadniemy w paranoje że na pierwsze moto tylko 50 max 125. Gość chce kupić ścigacza 600 na pierwszy motocykl -idiota poleca mu się 500. Koleś chce kupić 500 - nie , niech kupi 125...
Mogłem zapytać o litra na początek może bym dostał pozwolenie na 600 .
Chcesz iść na prawko, skończ kurs . Będziesz miał jako takie obycie z czymś większym niż 50. A po prawku takie er5 to naprawdę nie jest nic nadzwyczajnego. Nawet na kursach doszkalających używa się maszyn tej klasy.
Ja wsiadając na bandita wcale nie miałem wrażenia że się tym trudniej jeździ. Od razu przepraszam za ostatnie zdanie, które zapewne zostanie wyeksponowane i opisane jako rada mająca doprowadzić do szkody świeżaka :D
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez mahfysh » 14/10/2010, 20:16

@MaŁy_Bandzior: to chyba jeden z najsensowniejszych postow w tym temacie, dzieki. W sumie tez myslalem ze narazie nie ma co sie goraczkowac, po kursie sie zobaczy.
Mysle ze temat mozna zamknac.
mahfysh
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10/9/2009, 23:05

Postprzez Pat123 » 14/10/2010, 21:02

MaŁy_Bandzior napisał(a):A po prawku takie er5 to naprawdę nie jest nic nadzwyczajnego. Nawet na kursach doszkalających używa się maszyn tej klasy.


No popatrz, a jakie to niby wymagania stawia egzamin przed kierowca jednosladu ? Jezeli w/g Ciebie zdajac egzamin PJ to sie cos potrafi, to sorry ale nie mamy o czym rozmawiac. Egzamin nie daje nawet podstaw. A jak wygladaja szkolenia poza jednostkowymi szkolami to chyba kazdy wie. :wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez MaŁy_Bandzior » 15/10/2010, 16:12

Tak uważam , że po kursie prawo jazdy potrafi się "coś". Coś co wystarcza w minimalnym stopniu do dalszej nauki na szatańskich 500 . Dyskusja chyba nie ma sensu , Ty wiesz swoje reszta wie.. no właśnie nie wie nic :D Ano właśnie wypowiedzi nie kierowałem do Ciebie , może i nie mamy o czym rozmawiać ja nie nalegam. Pozdro
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości




na gr