Zobacz wątek - Zakup pierwszego motocykla...
NAS Analytics TAG

Zakup pierwszego motocykla...

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez szymaniakOL » 28/8/2010, 21:14

Czemu na 1 motor nie powinno brac się 600 lub więcej?
Bo po powiedzmy roku jazdy, człowiek myśli, (załóżmy, 80% osób), że wie już o motorach wszystko i przy 200 na liczniku na prostej jest w stanie nad motocyklem zapanować. I tu jest w rozumowaniu błąd. Bo myślenie o sobie jako o kimś doświadczonym a nim BYCIE to 2 osobne kwestie, cholernie niebezpieczne. A wiadomo, jeśli ma się te 600cc to czemu by nie przygazować? Okazja czyni złodzieja. M in. dlatego cbr'ki 125 mają elektroniczną blokadę do 110. Bo można na nich od A1 robic. A przy 1 motocyklu głupoty do głowy strzelają ;D
Sam przyznam, że 1 raz wsiadając na skuter 125 musiałem dowalić do 100. po jakiś 5 min jazdy. ciekawość. Lub głupota. Ważne, że się w porę ogarnąłem :)

Co do tematu:
Jakie inne motocykle o poj ok 400 polecicie?
ZXR 400 odpada, ma trochę zbyt sportowy silnik. Bez przesady, gdzie ja w olsztynie znajde tor? :)
Może ktoś przybliżyć GS 500 i GPZ 500[S] ?
bo myślałem nad nimi, ale nei wiem czy się do sportowej nadają.
Avatar użytkownika
szymaniakOL
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/8/2010, 13:27
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez MaŁy_Bandzior » 28/8/2010, 23:04

W klasie 400 masz jeszcze bandita. Jest to usportowiony naked, posiada silnik od gsx-r 400, kręci do ok 15 tys, dwie tarcze z przodu także potencjał jest. Ponoć dobrze prowadzi się w zakrętach , piszę ponoć bo nie miałem porównania z innymi motocyklami. Wiem tyle podnóżek da się przytrzeć ;]
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24


Postprzez szymaniakOL » 29/8/2010, 15:42

Z tym banditem może byc mały kłopot, bo nie widziałem zbyt wielu egzemplarzy na allegro a chciałem coś popularnego - (duży wybór w modelach). Poza tym, modele z roku 90-95 to są w moim wieku, albo i starsze ;)
BTW, ciekawy wynalazek : http://allegro.pl/chowana-tablica-horne ... 63353.html za jedyne 100zł można ustrzec się przed wszelakimi fotoradarami:) Ale nie dla sklerotyków, mandtat za ukrywanie tablic będzie chyba ciut wyższy niż za przekroczenie prędkości ^^
W zasadzie GPZ 500 jest świetne a ER-5 wydaje się kopią GS 500.
który z tych motocykli wyjdzie najtaniej? :) Bo chciałbym coś jeszcze zostawić na alarm i odzież.

A i jeszcze...:) Nadają się one na jakieś dłuższe (powiedzmy 2-3tys km) podróże? rozumiem, że nie da się osiągnąć turystycznego ścigacza, ale dość wygodny klasyczny naked któremu mocy nie brak, zda egzamin?
Avatar użytkownika
szymaniakOL
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/8/2010, 13:27
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości




na gr