Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl dla wybrednego :)
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla wybrednego :)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motocykl dla wybrednego :)

Postprzez kiep » 19/8/2010, 14:27

Witam wszystkich :D
Wiem, że było już masę takich tematów, ale wiadomo - każdy ma inne oczekiwania. Jeśli chodzi o mnie to jest dość wybredny :wink:
Już od ponad miesiąca poszukuję pierwszego poważnego motocykla. Wcześniej jeździłem parę lat skuterem, w lipcu prawko na kat. A. Przeglądając forum nastawiłem się głównie na Hondę CBF 500 (szukałem głównie z ABS'em). Ale niestety po miesiącu znalazłem dwie "niezłe" oferty, które okazały się później mocno podejrzane i zrezygnowałem. Doszedłem do wniosku, że muszę trochę rozszerzyć poszukiwania i można nastawić się na coś innego - tylko właśnie nie wiem na co :?
- Suzuki GS500F odpada - o gustach siÄ™ nie dyskutuje, ale jedyne co mi siÄ™ w nim podoba to czacha i cena
- Kawasaki ER-5 - też odpada, nie kupię czegoś co w ogóle mi się nie podoba
- Honda CBF 500 - póki co to jedyny ładny motocykl z tej trójki.

Moje wymagania:
-cena maks. do 12 000zł (ciuchy oddzielnie)
-rocznik dość młody od 04r.
-wygodna pozycja (
-mało awaryjny
-będzie służył głównie do jazdy po mieście, raz w tygodniu do miejscowości odległej o 20km, kilk razy do stolicy (80km) i w wakacje jakaś trasa może ok. 300km
-mile widziany ABS :)

Ostatnio przeglądałem allegro i trafiłem na Aprilię Pegaso 650 Strada - motocykl mi się naprawdę podoba. Co o nim myślicie? Ciężko mi znalaźć coś o spalaniu. Czy spełni moje oczekiwania? A może coś innego? Pozdro

P.S. Mam 192cm wzrostu i ok. 90kg wagi, zamierzam udać się na jakiś kurs doszkalający, np. do Tomka Kulika, ale nie wiem czy w tym roku.
kiep
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22/7/2010, 09:31
Lokalizacja: Węgrów


Postprzez Kamusial » 19/8/2010, 22:22

Aleś urósł, poleciłbym ER6F/N, ale za małe na Ciebie. Może SV650 N, CBF600, na upartego to bandita.

Swoją drogą w ogóle siedziałeś na którymkolwiek z wymienionych przez Ciebie?

Aprilia/BMW 650 niczego sobie, choć nie wiem czy też nie za małe.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez kiep » 20/8/2010, 11:31

Dzięki za odpowiedź :) Siedzieć nie siedziałem niestety nie miałem gdzie. Nad Kawasaki się zastanawiałem, ale czytałem że niewygodne dla wysokich. SV650N chyba za mocne na pierwszy motor - także odpada. Na CBF 600 z owiewkami siedziałem, bo właśnie sobie kolega kupił. To takie wielkie bydle :o Super wygląda, ale ciężkie i chyba też na pierwszy motor bym odrzucił :?
kiep
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22/7/2010, 09:31
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez kiep » 21/8/2010, 11:06

W sumie to racja, ale są dość drogi i do 12k ciężko dostać coś fajnego. Także raczej zostanę przy poszukiwaniach Cbf'ki i Strady, no chyba że znacie coś innego. Pozdro
kiep
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22/7/2010, 09:31
Lokalizacja: Węgrów



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê