Zobacz wÄ…tek - Kupno, sprawdzenie i przeglÄ…d CB500
NAS Analytics TAG

Kupno, sprawdzenie i przeglÄ…d CB500

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Kupno, sprawdzenie i przeglÄ…d CB500

Postprzez inmate » 29/6/2010, 17:39

Witam,

Jutro/pojutrze chcę zakupić motocykl: http://www.allegro.pl/item1095320985_honda_cb_500_cb500_2003_jarex.html (otwórz link)

Motor jest sprowadzony z Niemiec, jest niezarejestrowany, nie ma przeglądu, OC... Oczywiście sprzedawca zapewnia, że wszystko w porządku, jedyny mankament to lampa na górze porysowana. Na plus jest to, że zgodził się na transport motocykla do mnie, sprawdzenie go i w razie gdyby było coś nie tak to mówimy sobie papa bez moich kosztów.

Teraz jak to rozwiązać? Pojadę tam, oglądnę motocykl z grubsza, mam nadzieję, że przejadę się po jakimś ich placu no i tyle. To co w necie wyszukałem to postaram się sprawdzić ale mechanikiem nie jestem więc może coś umknąć. Dzwoniłem po różnych stacjach kontroli pojazdów, czy jest opcja sprawdzenia moto przez mechanika i dalej zrobienie przeglądu, ale wszędzie mówili, że przegląd i tyle. Po resztę do specjalizującego się warsztatu.

Latanie tam i z powrotem - rosną koszty, czy zrobienie samego przeglądu w stacji kontroli pojazdów i ocenienie moto przez laika (mnie) wystarczy, żeby się nie władować?

ADD: Jeszcze takie pytanko: jakie zabezpieczenie przed kradzieżą? :) Na pewno (?) od razu kupię jakiegoś disc-locka, tylko jakiego? Raczej będę myślał nad AC więc przydałoby się coś, co będzie uznawane przez firmy ubezpieczeniowe, polecacie coś?
Avatar użytkownika
inmate
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/5/2010, 21:28


Postprzez Kamusial » 29/6/2010, 22:37

Skoro sprzedający zgodził się na transport moto do Ciebie, to umówcie się w Twoim warsztacie, gdzie obada go Twój mechanik. Stacja kontroli pojazdów to dość poroniony pomysł, raczej okoliczny wynajęty mechanior jeżeli chcesz sprzęta oglądać na miejscu u sprzedającego. Albo jedź ze swoim mechanikiem. Inna opcja to poczekać na coś co będzie bliżej, jakkolwiek wybrałbym pierwszą opcję.

przed kradzieżą-pełne AC się nie opyla na taki sprzęt, chyba że tylko od kradzieży- jeszcze nie rozgryzłem tematu, ale jest gdzieś taka opcja. Inne patenty- trzymanie go w publicznym, widocznym miejscu, zabezpieczenia racjonalne, bo gdy ktoś się uprze to i tak Ci go zawinie...
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy




Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê