Zobacz wątek - Czy jest możliwość ograniczenia mocy motocykla?
NAS Analytics TAG

Czy jest możliwość ograniczenia mocy motocykla?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Czy jest możliwość ograniczenia mocy motocykla?

Postprzez Zetsus » 20/11/2011, 20:13

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ograniczenia mocy motocykla np. Kawasaki Ninja 250 do 125 i mocy 11kw.
Zapewne zaraz zostanę zalany komentarzami typu "to nielegalne etc". Ja nie chcę tylko zarejestrować na 125, a w pełni ograniczyć moc do 11kw w celu jazdy na kategorii A1.
Już tłumaczę po co taki zabieg. Po prostu nie mam tyle kasy żeby zmieniać motocykl co 2 lata (teraz zablokował bym do 125, za 2 lata (w sumie rok i miesiąc) zrobił prawko A i odblokował). Innym powodem jest wzrost (186) i 90kg wagi. Na CBRce 125 wyglądam śmiesznie :D. Myślałem jeszcze nad Varadero 125 i to je bym kupił jeśli nie da się zablokować moto z większą pojemnością ( i proszę o ew. opinie o nim bo w internecie można znaleźć masę opinii różnej treści, chcę info od kompetentnych ludzi;p)
Pytania następujące:
-Czy umożliwi mi to legalną jazdę na mojej kategorii (czy prawo wyklucza możliwość ograniczenia mocy)
-Czy może to mieć negatywne skutki dla silnika (nie mówię o dotarciu silnika, to zrobi mój ojciec mający A- a i frajdę będzie miał :D)
-Czy takie ograniczenie mocy może wpłynąć negatywnie na spalanie (jeśli miał by palić 8l/100 to to bez sensu...)
-Gdzie można zakupić taki moduł ograniczający moc (myślałem o module, w końcu on odpowiada za obroty silnika)
-Jeśli nie da się zablokować kawy to proszę o ew. propozycję motocyklów z taką możliwością

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
PS. Proszę o nie pisanie komentarzy że to głupota blokowanie etc. Chcę systematycznie wraz ze zdobywanym doświadczeniem zwiększać moc motocykla zaczynając od 125 (nie tylko ze względu na ograniczenie kategorii, chcę po prostu nauczyć się dobrze i bezpiecznie jeździć bo ostatnio coraz więcej 16 i 17 latków widuje się na GSXach i CBRkach co moim zdaniem jest przerażające. Nie chciał bym umierać z własnej winy w tak młodym wieku;p)
Zetsus
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:31


Postprzez Rave_89 » 20/11/2011, 20:36

kolego zmniejszenie pojemności z 250ccm do 125 wiąże się z wymianą tłoku i cylindra na mniejszy, nie wiem czy nie trzeba też głowicy zmienić w tych konkretnych przypadkach bo przy zmianie cylindra na większy często trzeba i tego zabiegu dokonać co wiąże się z kosztami, nie wiem czy od elektronicznej strony też nie trzeba będzie ugryźć jeżeli będą to motocykle w miarę świeże, o wszelkim załatwianiu papierów (w końcu muszę mieć jakieś papiery od diagnosty że owa 250 ma zdławioną moc i zmieniony cylinder i bla bla bla) o rejestracji i zmaganiach z wydziałem komunikacji oraz innych egzotycznych tematach nie wspomnę...

wg mnie gra nie warta świeczki, lepiej poczekaj ten rok i kilka miesięcy i zrób prawo jazdy na większe motocykle, sam posiadam prawko od roku i początkowo miałem sraczkę że już natychmiast muszę coś kupić i będę trzaskać kilometry jak szalony przez cały sezon, jednak potem troche ochłonąłem, dociułałem kasę i teraz rozglądam się za motocyklami pokroju CBF500 lub GS500F na których spokojnie polatam sobie dwa sezony i jakoś specjalnie nie powinienem na nich stracić tak więc lepiej wyluzuj poczekaj to półtora roku i zabierz się do tematu na poważnie bo jak pewnie wiesz jazda na motocyklu wiąże się nie tylko z jego zakupem i laniem wachy, ale też zakupem wielu akcesoriów na własny tyłek które również nie należą do tanich ;)
Rave_89
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 6/11/2010, 15:40
Lokalizacja: Ruda ÅšlÄ…ska


Postprzez motoluka » 20/11/2011, 20:37

Kolego nie da się tak, nie można ograniczyć pojemności motocykla w rozsądny sposób, możesz ograniczyć jego moc. Jednak nie zrobisz z 250ccm nagle 125ccm.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez fincher » 20/11/2011, 20:40

Ograniczyć moc da się w każdym motocyklu ale z 250 nie zrobisz 125.
Poczekaj ten rok, nie jest to długo potem kupisz legelnie 500 którym nauczysz się jeździć (przynajmniej ja tak planuje).

Co do awaryjności silnika to nie będzie to miało wpływu poprostu silnik nie będzie się kręcił na wyższe obroty.


Uwierz mi że bardziej zadowolony będziesz jeżeli teraz odłożysz grosza i zrobisz prawko za rok.
Potem jeżeli chcesz coś z owiewkami to masz gs500f bardzo fajny i ładny motocykl.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez motoluka » 20/11/2011, 20:41

Popieram kolegę wyżej, jednak ostatnio są jakieś niejasności z przepisami. Ciężko więc powiedzieć czy w 2012 zrobisz bez problemów prawko kategorii A w tym kraju...
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez C-bool » 20/11/2011, 20:51

Ciągle tego nie rozumiem... "Po prostu nie mam tyle kasy żeby zmieniać motocykl co 2 lata"
No to przecież nowego motocykla nie kupujesz chyba, żeby tracił na wartości kilkadziesiąt % przez pierwsze lata... Nie wiem skąd przekonanie, ze zawsze kupując motocykl się traci. Trzeba wiedzieć tylko co kupić. Za GSa 500 rok 1996 kupionego za 4000 zł to po dwóch latach sprzedaż za nawet więcej (wszystko zależy od stanu moto).
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Zetsus » 20/11/2011, 20:55

motoluka napisał(a):jednak ostatnio są jakieś niejasności z przepisami. Ciężko więc powiedzieć czy w 2012 zrobisz bez problemów prawko kategorii A w tym kraju...

No to jedyny powód dla którego myślę o takim zabiegu... Jeśli prawko w następnym roku będzie dostępne od 21 roku życia to albo będę jeździł nielegalnie na jakiejś 250/500'tce albo zakupuję varadero 125tke iii jakoś muszę dotrwać do 21 urodzin...
Ok czyli legalnie nie zarejestrujÄ™ na 125 :/
Czy mogę prosić o jakąś opinię hondy varadero? Słyszałem że to jedyna większa 125tka, oficjalnie ma 11kw (A1) w co wątpię (2 cylindry i 14 koni? przecież tyle da się z 80 sportowej wycisnąć;p). Czy może orientuje się ktoś jakie ma przyspieszenie? (v max nie jest taki ważny, aby się bezpiecznie wyprzedzać niedzielnych kierowców dało (jadących 50km/h) i to w sumie mi wystarcza. Puki co za młody jestem na prędkość 120+ tak sądzę;p).

PS. Jak to prawnie wygląda gdyby policja złapała mnie np. na 250tce? Jaka kara mnie czeka (słyszałem że tylko mandat za przekroczenie uprawnień) i ew. jak to jest w przypadku stłuczki z OC i AC (czy działa czy uwarunkowanie że nie miałem prawa jazdy i radź sobie człowieku sam).

edit
C-bool napisał(a): GSa 500 rok 1996 kupionego za 4000 zł to po dwóch latach sprzedaż za nawet więcej (wszystko zależy od stanu moto).

Tak jest ale z GSem. Nie ma 125tki która nie traciła by na wartości (myśląc o 4t)
Ostatnio edytowano 20/11/2011, 20:59 przez Zetsus, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Zetsus
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:31

Postprzez motoluka » 20/11/2011, 20:59

Zetsus napisał(a):
motoluka napisał(a):jednak ostatnio są jakieś niejasności z przepisami. Ciężko więc powiedzieć czy w 2012 zrobisz bez problemów prawko kategorii A w tym kraju...

No to jedyny powód dla którego myślę o takim zabiegu... Jeśli prawko w następnym roku będzie dostępne od 21 roku życia to albo będę jeździł nielegalnie na jakiejś 250/500'tce albo zakupuję varadero 125tke iii jakoś muszę dotrwać do 21 urodzin...
Ok czyli legalnie nie zarejestrujÄ™ na 125 :/
Czy mogę prosić o jakąś opinię hondy varadero? Słyszałem że to jedyna większa 125tka, oficjalnie ma 11kw (A1) w co wątpię (2 cylindry i 14 koni? przecież tyle da się z 80 sportowej wycisnąć;p). Czy może orientuje się ktoś jakie ma przyspieszenie? (v max nie jest taki ważny, aby się bezpiecznie wyprzedzać niedzielnych kierowców dało (jadących 50km/h) i to w sumie mi wystarcza. Puki co za młody jestem na prędkość 120+ tak sądzę;p).

PS. Jak to prawnie wygląda gdyby policja złapała mnie np. na 250tce? Jaka kara mnie czeka (słyszałem że tylko mandat za przekroczenie uprawnień) i ew. jak to jest w przypadku stłuczki z OC i AC (czy działa czy uwarunkowanie że nie miałem prawa jazdy i radź sobie człowieku sam).


Większość jeśli nie wszystkie 500ccm będą dalej od 18 roku życia także wyluzuj.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez fincher » 20/11/2011, 21:01

od 2013 roku będzie prawko A2 o ograniczeniu MOCY do 35KW
Nie wiem skąd wziąłeś te informacje że od 21 lat ale one są błędne.

Mając prawko kategori A2 będziesz mógł LEGALNIE jeździć kawą 250 czy gs500/f



Dopiero na tą kategorie można się pokusić o ograniczenie jakiegoś mocniejszego motocykla ale to już kwestia indywidualna.
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości




na górê