Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
 
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Kamusial » 22/11/2010, 23:08

Odnośnie jazdy r1 dookoła świata- widziałem, podziwiam i wciąż się zastanawiam po co...

Też jeździłem XJtą jeden sezon ~4kkm i uznałem że można zmienić na mocniejszą zabawkę. Wziąłem TDMę i po pierwszej jeździe umsknęła mi lekko ręka na manetce, moto wówczas samo obrało kierunek jazdy- miałem farta że nic złego z tego nie wyszło. TDMa ma 86 KM (no dobra 89 Nm).
Obstawiam że takich sytuacji miałbym jeszcze x10 gdyby nie sezon na XJcie.
TDMę ogarnąłem tak, że nie bałem się nią jeździć w ruchu ulicznym po ~1000 km. Jednak po 10 tys. wciąż wiedziałem, że nie wykorzystuję jej potencjału- po prostu poza torem nie było gdzie z niego korzystać. Czy było warto- w końcu przeżyłem, ale lepiej bym zrobił gdybym przejeździł XJtą jeszcze sezon i poszedł na jazdy doszkalające!

Radziłbym kupić np. XJtę (lub cb/er5/gsa/GPZ) + PORZĄDNE CIUCHY + kursy jazdy doszkalającej.

Jeszcze odnośnie fazera- to moto nie ma dołu, szukając moto do przesiadki z XJty zrobiłem sobie jazdę próbną fazim. Do 6-7 tys. ten silnik śpi, a potem dostaje ADHD. Przydatność do normalnego i ekonomicznego poruszania się pod drogach publicznych mniejsza niż w XJcie...

Do autora- ustosunkuj się proszę do postu przyklejonego na górze działu, oraz propozycji w nim zamieszczonych.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez boolean » 22/11/2010, 23:26

Fakt, Xjta to bardzo porządny sprzęt (opinia użytkownika;)), ale sądzę że niektórym osobom jej mocno już "klasyczny" wygląd może nie odpowiadać, stąd chęć zakupu Fazera, który wygląda zdecydowanie nowocześniej.
Klekot
boolean
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13/5/2010, 11:41
Lokalizacja: K-ce


Postprzez towelie » 22/11/2010, 23:29

Kamusial napisał(a):Odnośnie jazdy r1 dookoła świata- widziałem, podziwiam i wciąż się zastanawiam po co...

Też jeździłem XJtą jeden sezon ~4kkm i uznałem że można zmienić na mocniejszą zabawkę. Wziąłem TDMę i po pierwszej jeździe umsknęła mi lekko ręka na manetce, moto wówczas samo obrało kierunek jazdy- miałem farta że nic złego z tego nie wyszło. TDMa ma 86 KM (no dobra 89 Nm).
Obstawiam że takich sytuacji miałbym jeszcze x10 gdyby nie sezon na XJcie.
TDMę ogarnąłem tak, że nie bałem się nią jeździć w ruchu ulicznym po ~1000 km. Jednak po 10 tys. wciąż wiedziałem, że nie wykorzystuję jej potencjału- po prostu poza torem nie było gdzie z niego korzystać. Czy było warto- w końcu przeżyłem, ale lepiej bym zrobił gdybym przejeździł XJtą jeszcze sezon i poszedł na jazdy doszkalające!

Radziłbym kupić np. XJtę (lub cb/er5/gsa/GPZ) + PORZĄDNE CIUCHY + kursy jazdy doszkalającej.

Jeszcze odnośnie fazera- to moto nie ma dołu, szukając moto do przesiadki z XJty zrobiłem sobie jazdę próbną fazim. Do 6-7 tys. ten silnik śpi, a potem dostaje ADHD. Przydatność do normalnego i ekonomicznego poruszania się pod drogach publicznych mniejsza niż w XJcie...

Do autora- ustosunkuj się proszę do postu przyklejonego na górze działu, oraz propozycji w nim zamieszczonych.



to znaczy nie rozumiem o co Ci dokładnie chodzi , ponieważ nie mam nikomu zawracać głowy i wypowiadać ile mam robić km w sezonie skoro sam nie wiem jak to będzie , motory typu sportowo-turystyczne , ciuchy mam do 9000 reszta w poprzednich postach


boolean napisał(a):Fakt, Xjta to bardzo porządny sprzęt (opinia użytkownika;)), ale sądzę że niektórym osobom jej mocno już "klasyczny" wygląd może nie odpowiadać, stąd chęć zakupu Fazera, który wygląda zdecydowanie nowocześniej.



Dokładnie o to chodzi przyjacielu trafiłeś w same sedno !.
Ostatnio edytowano 22/11/2010, 23:41 przez towelie, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
towelie
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19/9/2010, 21:55
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Kamusial » 22/11/2010, 23:40

Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez amahay » 22/11/2010, 23:50

ja bym na miejscu autora brał monstera.
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez towelie » 22/11/2010, 23:57

Kawasaki ER 6N

a o tym modelu może się ktoś wypowiedzieć ?
Avatar użytkownika
towelie
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19/9/2010, 21:55
Lokalizacja: W-wa

Postprzez amahay » 23/11/2010, 00:05

moja teoria ogranicza się do gazet ale tu jest fajny artykuł : http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ER6,8211 ... ,9952.html
myślę że godny zaufania. nawet bardzo.

tyle co się mogę wypowiedzieć to że na allegro dobre ceny są ale praktycznie każdy jest poobijany , z drugiej strony jeśli oberwały tylko owiewki a lagi i rama jest ok to na pierwszy moto będzie idealnie. odpukać ale każdemu zdarza się parkingóweczka , więc zawsze to będzie Ci mniej żal jak już będzie troszkę poobijany, a nawet jak nie to zawsze to pretekst żeby przy nim posiedzieć i podłubać i powydawać bezsensu kasę :D ja to kocham robić dla mojej svki.
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez towelie » 23/11/2010, 00:12

widzę powoując się na allegro iż za 12 000 można kupić już z 2007 z przebiegiem ~ 15 000 km to lepiej wychodzi niż nie które inne marki/modele motocykli i widzę że ludzie zachwalają sobie ten model. jeżeli chodzi o malowanie to mam dobrze bo sąsiad lakiernik :D
Avatar użytkownika
towelie
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19/9/2010, 21:55
Lokalizacja: W-wa

Postprzez TCE » 23/11/2010, 09:27

C-bool napisał(a):
TCE napisał(a):Pozatym 3 kolegow na osiedlu przesiada sie na R1 :D

Na FZ6 wstyd przed kolegami, co nie?


Za najladniejszego nakeda, nie.
Po prostu i tak zmieniam moto, kupowanie R6 na jeden sezon, zeby byc w plecy... bezsensu. A tak to juz polatam ze 3 sezony.

towelie szukaj, za te pieniadze trafi sie jakis wzgledny sprzet.
FZ6 odpada, bo za tak kase to mega padliny.
Ja za swojego FZ6 dostalem 15,5 k pln, a byl z 2005 roku.
Yamaha FZ8 50th Anniversary 2012
TCE
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 20/7/2010, 17:59
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Postprzez Przemo_rene » 23/11/2010, 14:27

amahay napisał(a):Może to fakt że jeździłem na nim zaraz po jeździe sv 1000 ale jeździł gładziutko i robił wszystko żeby jazda była prosta i delikatna. Jest baaaaardzo przewidywalny.

PrzesiadajÄ…c siÄ™ z SV 1000 wiele motocykli jest Å‚atwych do opanowania :lol:

Ja twierdze tak jak Kamusial - Fazer to na pewno nie jest motocykl na start.



Przesiadając się z SV1000 na TL1000R to SVka jeździ jak zabawka
:twisted:

Co do fazera na start - aż naddto i raczej tylko gdy już się czymś tam śmigało pokątnie wcześniej (jakies pierdopędy, skutery, ogary, jawy wusaki) Inaczej to te 98 kuca to i tak zbyt dużo. A co powiesz o CB500 ale te nowsze??? Jak dla mnie bomba na start i nowsze dostaniesz. Wygląda to super, do tego jeździ także gites, bezawaryjne, nowoczesne, lekkie, mało pali a jak trzeba to podejrzewam, że mało lub w ogóle któremuś z tych ziomków na DRES JEDEN byś odstawał - wszystko kwestia techniki a nie maszyny
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez swirus2007 » 23/11/2010, 15:51

dokladnie
nie sprzęt a technia robi z ciebie zawodnika

takie porownanie,
ja sie sciagalem kiedy s nsrka 125 to na starcie ja później ona do czasu az zaczeły sie winkle to zwolnil do jakichs 40 a ja sobie na lucie szlem 60 (ale mam wieksza gume z tyłu)
13k.pl/-/sugestia.php
co za idiota wymyslil limit 60 znaków
swirus2007
Stały bywalec
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 29/7/2009, 13:35
Lokalizacja: ~~KN~~

Postprzez TCE » 23/11/2010, 18:42

Kupuj FZS.
Nie sluchaj o jakis 500 ccm, a juz mniejszych to wogole.

Kupuj FZS, bedziesz naprawde zadowolony.
Nie myslales cos oszczedzic i kupic FZ6 Do sezonu jeszcze 4 miesiace.
Yamaha FZ8 50th Anniversary 2012
TCE
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 20/7/2010, 17:59
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Postprzez amahay » 23/11/2010, 18:55

Przemo_rene napisał(a):
amahay napisał(a):Może to fakt że jeździłem na nim zaraz po jeździe sv 1000 ale jeździł gładziutko i robił wszystko żeby jazda była prosta i delikatna. Jest baaaaardzo przewidywalny.

PrzesiadajÄ…c siÄ™ z SV 1000 wiele motocykli jest Å‚atwych do opanowania :lol:

Ja twierdze tak jak Kamusial - Fazer to na pewno nie jest motocykl na start.



Przesiadając się z SV1000 na TL1000R to SVka jeździ jak zabawka


a jak się przesiadasz z tla na fazera to co ? rower górski ?
nie wiem po co ten komentarz ale bardzo na temat.
ugodziłeś w moje ego, jest mi przykro i jutro kupuje tla.
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez towelie » 23/11/2010, 23:29

TCE napisał(a):Kupuj FZS.
Nie sluchaj o jakis 500 ccm, a juz mniejszych to wogole.

Kupuj FZS, bedziesz naprawde zadowolony.
Nie myslales cos oszczedzic i kupic FZ6 Do sezonu jeszcze 4 miesiace.


dokładnie to juz mam kilka tysięcy ale wole cos dobrego kupić . myślę że do sezonu będe miał z 11 k. to będe szukał jakiegoś fazerka albo włanie tego ER6N .
Avatar użytkownika
towelie
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19/9/2010, 21:55
Lokalizacja: W-wa

Postprzez mognilwo » 25/11/2010, 21:58

jak chcesz mam do sprzedania mojego sprzęta http://allegro.pl/yamaha-yzf-600-r-thun ... 34109.html
Avatar użytkownika
mognilwo
Świeżak
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10/12/2008, 19:27

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê