Zobacz wÄ…tek - pierwszy motocykl - kawasaki ninja..
NAS Analytics TAG

pierwszy motocykl - kawasaki ninja..

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez flejtuch » 12/4/2010, 14:12

Witam,
Ponieważ moje pytanie jest w gruncie rzeczy podobne a nie chcę robić syfu na forum więc postanowiłem zadać je tutaj. Z góry napiszę, że czytałem opisy motocykli na stronie, jak i opinie na forum :)
Jestem w trakcie kursu, szukam motocykla o ... nie wiem jak to nazwać... sportowym rodowodzie? Jednak ponieważ okres dojrzewania mam już za sobą to nie zamierzam kupić sześćsety ;)
I w związku z tym pierwsze pytanie jest takie: upatrzyłem sobię Aprilie Rs 125 ale nie wiem czy jest to motocykl dla jeźdźca o mojej masie (ok. 90)? Wiem, że jest ta Ninja 250 o której tu była mowa przez parę ostatnich stron tylko, że...no właśnie...wizualnie podoba mi się powiedzmy średnio ;)
Odblokowana Aprilia rozwija praktycznie taką samą moc i z tego co widzę panuje opinia, że jest najlepsza w swojej klasie. Natomiast z powodu różnicy pojemności jak i pochodzenia domyślam się, że jest to zupełnie inny sprzęt niż mini Ninja.
Więc pytanie nr 2 brzmi: jak wypadają te maszyny w porównaniu do
siebie?
Poza tym jestem otwarty na inne sugestie. Jednak z uwagi na to, w jakim wieku jest gro użytkowników małych pojemności i jak są użytkowane w grę wchodzi tylko maszyna nowa ;) Zaznaczam też, że nie chcę żadnych jajek, efek itp. W ostateczności wezmę tą Ninję ;)

Pozdrawiam
F.
flejtuch
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:24


Postprzez C-bool » 12/4/2010, 14:32

Tylko i wyłącznie Ninja. Jak masz możliwość ją brać, to nie pakuj się w żadne 2T. Moc ta sama, a dźwięk dużo lepszy, nie martwisz się olejem, nie robisz remontów "co chwilę", występuje już jako taka elastyczność - nie to co w 2T, no i nie pali jak sportowa 600tka.

A na nowej RS 125 będziesz wyglądał.. hmm.. komicznie... A to dlatego, że jest ona rozmiarów 50tki.

http://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/20 ... s50-aw.jpg
Drugie moto od lewej to RS 125, a 3 od lewej RS 50... więc sam porównaj.
Ostatnio edytowano 12/4/2010, 14:36 przez C-bool, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań


Postprzez rossavu » 12/4/2010, 14:33

Co ma okres dojrzewania do 600stek? O 100 konnej bestii powinnismy myslec raczej PO owym wieku. 125 troszke malo... Twoja masa bedzie troche dlawic maszyne :lol:
Postaw raczej na naked'y a nie typowe plastiki - w koncu jesli zalezy Ci na sportowym (lanserskim) wygladcie to "przegazowanie" takiej 125 raczej doprowadzi do smiechu a nie orgazmu... ogladajace kobiety.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Konio » 12/4/2010, 15:05

a moze jakas 400? np bandzior czy cos? ogolnie bym celowal w 500tki
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez flejtuch » 12/4/2010, 22:41

C-bool napisał(a):A na nowej RS 125 będziesz wyglądał.. hmm.. komicznie... A to dlatego, że jest ona rozmiarów 50tki.

http://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/20 ... s50-aw.jpg
Drugie moto od lewej to RS 125, a 3 od lewej RS 50... więc sam porównaj.


Wysoki nie jestem. Raczej nabity :lol: faktycznie jest mała ale przy okazji się i tak do niej przymierzę bo jest bajeczna hehe

rossavu napisał(a):Co ma okres dojrzewania do 600stek? O 100 konnej bestii powinnismy myslec raczej PO owym wieku. 125 troszke malo...Twoja masa bedzie troche dlawic maszyne


Może to, że po owym wieku mierzę siły na zamiary ;) właśnie się bałem tego dlatego wolałem zapytac :lol:

rossavu napisał(a):w koncu jesli zalezy Ci na sportowym (lanserskim) wygladcie to "przegazowanie" takiej 125 raczej doprowadzi do smiechu a nie orgazmu... ogladajace kobiety.


Kobietę mam ale dzięki za troskę ;) Raczej chodziło mi o sportową pozycję no i o to żeby cieszył moje oko za każdym razem kiedy będę wchodził do garażu ;)

Konio napisał(a):a moze jakas 400? np bandzior czy cos? ogolnie bym celowal w 500tki


kurde tak zmieniam i zmieniam ten post bo pytam a potem widzę, że mam odpowiedź wyżej ;) Ktoś mi sugerował niedawno na ER-6N z tego co mi się podobało. No i właśnie mi wpadł do głowy Gladius ale widzę, że opinie na temat jego jako pierwszej maszyny są podzielone. Zastanowię się, popatrzę...jak kupię to napiszę. Dzięki :)
flejtuch
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:24

Postprzez madcap » 14/4/2010, 14:19

myśl oftopowa..
konio i rossavu spłoszyliście dziewczę, ona chciała wiedzy, wy mentalnego .....
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez miki1406 » 14/4/2010, 14:58

Konio napisał(a):za drugim razem udawalem prec.la i zdalem :twisted:


Ja podobnie. Swoją drogą wyśmigałem się wcześniej różnymi wsk'ami, etkami, jawami, potem rs'kami, nsr'kami, trochę cb500 i poszedłem na egzamin i oblałem pierwszy raz...

Do 125 w 4suwie trzeba naprawde nerwów... Jazdy powinienem mieć ciągnikiem a nie MZ ETZ 150 (którą zresztą naprawiałem przed każdymi jazdami, bo miała "defekty" elektryki :lol: ) po 8 godzinach jazd poprosiłem żeby mi rozpisał reszte i poszedłem na egzamin... Oblałem. Olałem prawko na 4 lata i śmigałem bez kwitu. Stwierdziłem, że dokończe. Wykupiłem 3h jazd ciągnikiem ybr125 posiedziałem na prawojazdy.com i zdałem za pierwszym razem teorie i praktyke...
Jak fenix z popiołów :)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2847
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez trusiakohinoor » 14/4/2010, 15:00

dawno nie pisalam :) dzisiaj jakos tak wyszlo ze powiedzialam tacie o moich planach robienia prawka na dwie kategorie i kupieniu potem motoru. jest wrecz zachwycony tym ze mam takie marzenie i jak bede miec prawko to kupi mi motor.oczywiscie powiedzial tez ze nie moze byc zbyt mocny bo on nie chce stracic corki :) zeby tylko nie kupil mi czegos bez mojej wiedzy bo jest narwany i bardzo lubi robic mi "niespodzianki". w dobrej intencji ale nieudane... no ale narazie jest dobrze. widze swiatelko w tunelu ;]
trusiakohinoor
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 7/4/2010, 13:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez quatrini » 14/4/2010, 16:12

Siema.
Rowniez na pierwsze moto planuje kupic Kawe i zastanawiam sie nad ZX-2r oraz ZZR250. Mozecie mi cos powiedziec o tych motorach? Z tego co wyczytalem nie sa to motory pierwszej mlodosci (zx-2r) i dlatego chcialem spytac czy duzo kasy trzeba wkladac w ten motor? Zamierzam w tym miesiacu zaczac kurs na prawo jazdy kategorii A2 :( i jestem ciekaw czy bede mogl jezdzic tymi motorami.
quatrini
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/12/2009, 17:12
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez trusiakohinoor » 14/4/2010, 16:25

jakie A2? istnieje wogole cos takiego?bo wydawalo mi sie ze jest tylko A1 i A, ze zmiany wprowadza dopiero kiedys tam i wtedy bedzie istniec kategoria A1, A2 i A. wiec o o chodzi?
trusiakohinoor
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 7/4/2010, 13:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez narwhal » 14/4/2010, 17:22

viewtopic.php?t=46524&start=20 Link do tematu dotyczącego prawa jazdy na motocykl. Była mowa o A2.
Motor to masz w pralce! :P
Avatar użytkownika
narwhal
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 28/2/2010, 12:36
Lokalizacja: 21°55'E 52°16'N

Postprzez madcap » 14/4/2010, 18:05

..... kocham to A2.... niech siÄ™ zapisujÄ… na kurs na A2, niech zdajÄ… egzamin na A2.... :lol:
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez slusar_o2 » 14/4/2010, 18:52

ZX-2R (w jap. ZXR-250) i ZZR 250(EX250-H) to całkowicie 2 inne motocykle.

Wspólną to mają tylko firmę i pojemność

Na początku lat 90 była moda w Japonii na sportowe 4 cylindrowe 250'tki i każda licząca się marka miała taki motocykl w swojej ofercie (niestety tylko na rynek rodzimy). Dlatego ZX to typowy 4 cylindrowy sport, który kręci się do 20k obrotów. Ma około 45km, przy czym jest bardzo lekki. Sprzedawany był tylko w Japonii i z tego co wytyczałem był też importowany do Australii. Bardzo rzadki motocykl na polskim rynku, a kupienie u nas zadbanej sztuki w dobrej kasie jest praktycznie niemożliwe.

Natomiast ZZR to 2 cylindrowy potworek, który dzieli jednostkę napędową ze starą amerykańską ninja EX250-F. Ma 10 koni mniej, a silnik ma całkowicie inną charakterystykę (kręci się "tylko" chyba do 13k)
Tutaj można liczyć na zakup używki w jako takim stanie.

A co do wkładania kasy w motocykl. Jak ktoś mądry, kiedyś powiedział. Tylko ludzi bogatych stać na rzeczy używane. Niby paradoks, a jednak nie, bo im starszy sprzęt tym możliwie bardziej zajechany, a co za tym idzie trzeba weń wpakować masę kasy. A to opony nowe, bo na kwadratowych plastikach strach jeździć, tu klocki, tu tarcze, tu jakaś pierdoła padnie. A jak ktoś się nie zna to może kupić taką minę, że na reanimacje sprzęta wyda dwa razy tyle ile na samą maszynkę.
Jasne, że można kupić stare moto i nie wkładać do niego NIC, ale takie okazje zdarzają się niezmiernie rzadko, i zwykle albo cena jest adekwatna do stanu, albo się sprzedają w ciągu dnia.
slusar_o2
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 20/12/2009, 13:47

Postprzez Szebora » 13/5/2015, 12:14

Witam :)

Zakładam się tutaj, bo sama mam podobny problem jak poprzednicy. Mianowicie pierwsza miłość:)

Z racji tego, że jestem zakochana w Kawkach i ich pięknych skośnych oczkach, szukam dla siebie propozycji.
Poczytałam i... dalej nic nie wiem:D
Wspominacie o predyspozycjach fizycznych (60kg, 170 cm) które mi niewiele mówią, predyspozycje do jazdy podobno są, podobno, bo lata temu robiłam B, niestety z przyczyn zbyt dużej ilości zajęć i obowiązków, nie zostało dokończone (studia, praca, obrona 2 prac, sesje.. nie dałam rady fizycznie być w kilku miejscach na raz). Potem praca, jak to u nas bywa-bezurlopowa.
Od lat plan był taki- najpierw B, potem już tylko dla własnej przyjemności A. Brak czasu, zabił B :P Bo kiedy, jak nie po 30 w końcu zacząć myśleć o sobie:) Prawko A zrobię sobie prezentem urodzinowym:) Kawkę imieninowym.
Tylko teraz pytanie, która? Jaka? Wolę posłuchać bardziej doświadczonych osób, niż swojego widzi mi się.

Może w moim przedziale masowo wzrostowym jakaś Pani lata? Coś doradzi?

No i co ważne dla mnie, bezawaryjność.. żebym więcej latała, niż siedziała u mechanika:P chociaż, liczę się z tym, że pierwszych gleb nie uniknę.

Nie chce jak to ktoś tu pisał, dokręcać do oporu..
Chcę się najpierw nauczyć jeździć. Na spokojnie, bez świrowania (małolatą już nie jestem, przeszło mi:P )

PodsumujÄ™:
Sportowa stylistyka
Przepiękne skośne oczka
Jak najmniejsza awaryjność
Szebora
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/5/2015, 11:46
Lokalizacja: Kupiłam motocykl, na mieszkanie już nie starczyło

Postprzez uknob » 14/5/2015, 07:51

też taki miałem piękna maszyna żałuję ze ja sprzedałem :(
uknob
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/5/2015, 07:43

Postprzez SlowMotion » 14/5/2015, 08:21

Szebora napisał(a):Nie chce jak to ktoś tu pisał, dokręcać do oporu..
Chcę się najpierw nauczyć jeździć. Na spokojnie, bez świrowania (małolatą już nie jestem, przeszło mi:P )

Poczekaj aż manetka znajdzie się w Twojej ręce, poczujesz się znów jak małolata ;-)
Nie ma czegoś takiego jak na spokojnie, ninja się będzie dławić. Do spokojnej jazdy są inne motocykle
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tristello » 15/5/2015, 13:32

Na pierwsze moto, piękna zielona NINJA, skośne oczka, wszystko czego chcesz. I z czystym sumieniem można polecić ją do nauki. Podoba się ? :)

http://content.kawasaki.com/Content/Upl ... 24.eft.png
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Szebora » 25/5/2015, 12:53

uknob napisał(a):też taki miałem piękna maszyna żałuję ze ja sprzedałem :(


*zazdrośnik xd

SlowMotion napisał(a):
Szebora napisał(a):Nie chce jak to ktoś tu pisał, dokręcać do oporu..
Chcę się najpierw nauczyć jeździć. Na spokojnie, bez świrowania (małolatą już nie jestem, przeszło mi:P )

Poczekaj aż manetka znajdzie się w Twojej ręce, poczujesz się znów jak małolata ;-)
Nie ma czegoś takiego jak na spokojnie, ninja się będzie dławić. Do spokojnej jazdy są inne motocykle



Tristello napisał(a):Na pierwsze moto, piękna zielona NINJA, skośne oczka, wszystko czego chcesz. I z czystym sumieniem można polecić ją do nauki. Podoba się ? :)

http://content.kawasaki.com/Content/Upl ... 24.eft.png


SlowMotion mam nadzieję, że się mylisz;)
Tristello dlatego podpytuję, czytałam wypowiedzi, nie wiem czy nie jestem "za krótka" na Kawasaki, podobno dobrze całą stopą depnąć. 167cm:P w porywie dobiję do 185cm, ale tak dopuszczona na egzamin nie zostanę (nieodpowiednie obuwie czy coś xd)

Mój plan z kolejnością też chyba weźmie w łeb przy takim obrocie sprawy. Moto na egzaminie, również "dla długich". Można zdawać na swoim.. Tylko najpierw trzeba go znaleźć xd
Szebora
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/5/2015, 11:46
Lokalizacja: Kupiłam motocykl, na mieszkanie już nie starczyło

Postprzez Tristello » 25/5/2015, 14:55

na każdym moto lepiej jak całą stopą depnie się na ziemi, ale to nie jest wymóg, wszystko zalezy od tego jak sie czujesz na motocyklu. Ja np. W gs, dostaje spokojnie stopą do podłoża, ale jest wyraźnie wyższy niż np. Virago mojego Padre i powiem szczerze że na GS'ie czuje się znaczniej pewniej.

167 to nie tak mało, znam dziewczynę o wzroście <155 cm która ma CBR 125, i dostaje też stopą do podłoża, więc nie przejmuj się dasz rade. Kawasaki ninja 300 (ta ze zdjęcia) nie jest taka wysoka ;) Motocykl na egzaminie (Xj6 z tego co pamiętam, chociaż zależy od WORD-u) jest przyjemny, 20 godz jazdy powinno spokojnie wystarczyć aby opanować wszystkie zadana na placu. A na mieście i tak szarżować nie będziesz podczas egzaminu więc dasz rade ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Szebora » 25/5/2015, 21:07

Tristello napisał(a):na każdym moto lepiej jak całą stopą depnie się na ziemi, ale to nie jest wymóg, wszystko zalezy od tego jak sie czujesz na motocyklu. Ja np. W gs, dostaje spokojnie stopą do podłoża, ale jest wyraźnie wyższy niż np. Virago mojego Padre i powiem szczerze że na GS'ie czuje się znaczniej pewniej.

167 to nie tak mało, znam dziewczynę o wzroście <155 cm która ma CBR 125, i dostaje też stopą do podłoża, więc nie przejmuj się dasz rade. Kawasaki ninja 300 (ta ze zdjęcia) nie jest taka wysoka ;) Motocykl na egzaminie (Xj6 z tego co pamiętam, chociaż zależy od WORD-u) jest przyjemny, 20 godz jazdy powinno spokojnie wystarczyć aby opanować wszystkie zadana na placu. A na mieście i tak szarżować nie będziesz podczas egzaminu więc dasz rade ;)


Nie obawiam się samotnej jazdy, już po zdobyciu prawka, gleba to gleba, trudno, wstaje otrzepuje zadek jadę dalej. Obawiam się samego egzaminu, gdzie światła, czy inny postój, wymusi zejście do parteru. Bo nie ustoję na palcach (czytałam, że wystarczy niewiele, by tak się stało, byle nierówność). Dlatego mi tak zależy, by sięgać. By ewentualna porażka, była spowodowana brakiem umiejętności, a nie fizycznością:)

Z tego co siÄ™ orientujÄ™, u nas ER6n.

Chwała Ci za cenne podpowiedzi, dziękuję bardzo:) Kawka faktycznie całkiem sympatyczna.. i te oczka:D
Szebora
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/5/2015, 11:46
Lokalizacja: Kupiłam motocykl, na mieszkanie już nie starczyło

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê