Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [+18]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [+18]

Wywalac wszystko jak leci

Postprzez lagiboy » 30/5/2015, 11:03

rosiboj napisał(a):Zabieraja zagraniczne prawka na 72h? no kurde, jak to? cala zabawe psuja ...

rosiboj możesz się bardziej rozwiń w temacie? że jak mi zabiorą prawko w PL to tylko na 72h?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez andy7 » 30/5/2015, 13:13

rosiboj napisał(a):Zabieraja zagraniczne prawka na 72h? no kurde, jak to? cala zabawe psuja ...


Zrodlo Panie, zrodlo !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez madcap » 30/5/2015, 14:16

Senek sv-ka nie jest ciężka. poza tym lżej się prowadzi niż cebularza.

co do Marc111na propozycji to raczej nie jest wskazane.
bedzie za wsokie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Glenroy » 30/5/2015, 16:27

suhy-19 napisał(a):Glenroy ty hakerze :lol: kto Ci pozwolił mieć takie samo IP jak ja :evil:

IP jak IP, dobrze, że nie IQ :P
Nie wiem jak to się stanęło, ale ostatnie dwa dni jechałem z telefonu, bo mój router stwierdzał, że "z tego łącza korzysta już klient o tym samym IP" :D jakim cudem, skoro jedynym jego klientem jest mój PC, nie wiem, nie wnikam, za głupi chyba jestem :P.

madcap napisał(a):Senek sv-ka nie jest ciężka. poza tym lżej się prowadzi niż cebularza.

co do Marc111na propozycji to raczej nie jest wskazane.
bedzie za wsokie

Może właśnie masa ma coś wspólnego z wysokością, na chłopski rozum, czym ciężej złapać nam dobre podparcie, tym w odczuciu, masa moto będzie się bardziej potęgować.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez mar111cin » 30/5/2015, 16:40

do V-stroma to mam kości obniżające, pewnie takie samo coś można zrobić w SV.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez rosiboj » 30/5/2015, 17:55

andy7 napisał(a):
rosiboj napisał(a):Zabieraja zagraniczne prawka na 72h? no kurde, jak to? cala zabawe psuja ...


Zrodlo Panie, zrodlo !

:wink:


Na tvn ... chyba turbo dzisiaj mowili, ze zlapali kogos na angielskich blachach z zngielskim prawkiem i ze zostalo mu zabrane prawko na 72 godziny ( nie wiem o co chodzi z tym czasem ) i bedzie mial jakas "duza" kare ... niestety bylo to dosc enigmatycznie wszystko powiedziane i sam chetnie dowiem sie wiecej bo w przyszlym tygodniu musze wiedziec czy mam sie bac czy nie bac.

A z milych wiadomosci, pan na BP powiedzial mi przy kasie , ze to jest jego dream car :P Nie powiem, polechtalo mi ego , komu bylo by nie milo uslyszec cos takiego. Teraz jeszcze 18 lat i moge sie przesiasc do mojego wymarzonego auta :twisted:
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Walenty » 30/5/2015, 19:13

rosiboj napisał(a):A z milych wiadomosci, pan na BP powiedzial mi przy kasie , ze to jest jego dream car :P Nie powiem, polechtalo mi ego


Mi Å‚echta ego jak ktoÅ› oglÄ…da na parkingu mojego parcha z '97.
A to trochę trudniejsze do zrobienia niż wydanie set tys na samochód 8)
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez rosiboj » 30/5/2015, 20:15

Tez czesto patrze na stare zadbane, problem w tym, ze nie mam ani czasu ani talentu zeby siedziec i grzebac w sprzetach. Myslalem pare razy i nawet mialem okazje kupic klasyka z 63 roku, tylko co ja bym z nim robil? Kupil i postawil i patrzal jak sie rujnuje? Sasiad ma princess z 1960, jezdzi nia na codzien, tylko srednio 4 dni w tygodni widze go albo pod autem albo pod maska. Jak on ogarnia temat czesci do niej bez internetu to dla mnie voodoo
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez kravec » 30/5/2015, 20:26

Zagraniczne jak zabiora to dostaje się pokwitowanie na którym można przejeździć 72h nie 24 jak w przypadku prawek krajowych. To taka różnica.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez rosiboj » 30/5/2015, 20:43

I co i je tak zabieraja na caly swiat? Czy tylko "na Polske". Cos mi tu nie gra, nie oni mi to wydali , zeby mogli mi to zabrac.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez lagiboy » 30/5/2015, 21:12

problem w tym że Polsce nie obowiązuje Cię angielskie tylko polskie prawo. jak będziesz jechał w Polsce po pijaku z angielskim prawkiem, też je stracisz. Nie wiem czy w UK po dostaniu bana na prowadzenie DVLA odsyła prawko do kraju w którym zostało wydane, wiem, że wysyła polskie prawko do PL jak wymieniasz na angielskie. prawdopodobnie tak samo to działa przy zatrzymaniu prawka w PL. Ale Polska jest tak pokręcona że ja bym wyskoczył z tekstem że nie wydaliście mi prawka i nie możecie mi go zabrać. mandat zapłacę i żegnam. Angielskie prawko, angielski samochód, angielskie terytorium w moim aucie :D a ja nicht verstehe. weź jakąś wizytówkę od tych speców solicitors z telefonem premium i każ im dzwonić do adwokata :D
Ostatnio edytowano 30/5/2015, 22:45 przez lagiboy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 30/5/2015, 21:55

Kravec,

osmiele sie wyglosic teze, ze zagranicznych PJ sie nie zabiera, sa wystawiane tylko mandaty.

A to co w telewizorni prawia nie zawsze musi sie pokrywac.....

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez rosiboj » 30/5/2015, 21:55

Wydaje mi sie , ze za naruszenie lokalnych przepisow moze byc ci wymierzona kara i np zabronic jazdy po swoim kraju ale nie moga ci zabronic jazdy poza granicami tego kraju skoro to nie oni nadali ci uprawnienia , co najwyzej moga prosic kraj w ktorym prawojazdy zostalo wydane o cofniecie uprawnien, ale sami nie moga nic cofac bo zeby cofnac trzeba nadac a oni nie nadali wiec to troszke jak by pan mietek powiedzial ci , ze speedowales na jego parkingu i on ci cofa prawojazdy bo ma takie prawo na swoim parkingu i pokazuje palcem na regulamin parkingu. Moze sobie co najwyzej zakazac ci dalszego poruszania sie i cie zbanowac ale nie moze ci zabrac ani prawajazdy ani zadnego dokuentu ktorego pan mietek nie wydal.

Jak by mi zabrali prawojazdy to bym zglosil w DVLA jako skradzione
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez lagiboy » 30/5/2015, 22:38

podobno. nie mam informacji żeby podać źródło ale podobno system punktów karnych miał zostać połączony w EU. czy jest tego nie wiem ale chyba nie bo inaczej są przyznawane w PL a inaczej w UK, inna jest pula i czas trwania. Info z ostatniej chwili. Moja kumpela z Anglii - Angielka dostała w Australii bana na 3 miechy za jazdę po pijaku na kiblu. prawka jej nie zabrali ale nie mogła jeździć w AUS. wychodzi więc na to że nie mogą zabrać Ci prawka a jedynie zakazać jazdy po swoim terytorium i cofam to co napisałem na górze.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez madcap » 31/5/2015, 09:27

Nie łatwiej poczytać, zamiast spekulować i piepr..yć bzdury?
Odpowiedź jest dwojaka - na terenie UE.
Na terenie UE jest wprowadzony ESPJ.
Stosownie do tego:

"Czy informacja o utracie prawa jazdy w Polsce jest przesyÅ‚ana do innych krajów?”

Nie tyle jest to przekazanie informacji, co dostęp państw UE do jednej sieci ESPJ (Europejskiej Sieci Praw Jazdy) w ramach wzajemnej pomocy, o czym mówi art. 15 ww. dyrektywy.

„Czy kraje te (wszystkie albo jakieÅ› konkretne) respektujÄ… zakaz wydany w innym kraju?”

OczywiÅ›cie że tak, bowiem zgodnie z art. 11 pkt 4 ww. dyrektywy: „4. PaÅ„stwo czÅ‚onkowskie odmawia wydania prawa jazdy osobie, której prawo jazdy podlega ograniczeniu, zawieszeniu lub cofniÄ™ciu w innym paÅ„stwie czÅ‚onkowskim”.

Państwo członkowskie odmawia uznania ważności jakiegokolwiek prawa jazdy wydanego przez inne państwo członkowskie osobie, której prawo jazdy podlega ograniczeniu, zawieszeniu lub cofnięciu na terytorium wydającego państwa członkowskiego.

PaÅ„stwo czÅ‚onkowskie może także odmówić wydania prawa jazdy osobie ubiegajÄ…cej siÄ™ o prawo jazdy, której prawo jazdy zostaÅ‚o w innym paÅ„stwie czÅ‚onkowskim unieważnione.”

Stosownie do powyższego.
Na teraz jeszcze nie ma do końca procedury. Nie mniej sprowadzać ma się do tego, że mają zabierać i odsyłać do właściwego kraju. Dostajesz też oficjalny zakaz prowadzenia w danym kraju. Jeśli złapią Cię na zakazie prowadzenia, gdy prowadzisz, sprawa z mocy ustawy jest kierowana do sądu. W następstwie grozi to karą pozbawienia wolności.
Reakcja w kraju "rodzimym" może być różna. Jedni sprawdzą, inni nie.

W Polsce podlega pod art. 244 kk i grozi pozbawieniem wolności do lat 3.
Ponadto po drugim odebraniu uprawnień tracisz wszystko.
Musisz na nowo przejść kurs, zdać egzamin etc.
Dodatkowo stajesz się kompletnie nowym kierowcą, co skutkuje utratą wszystkich zniżek ubezpieczeniowych.

I tak polski system prawny jest łagodny pod tym względem.
Wyrazy współczucia tym co wyhaczą to w Niemczech lub Szwajcarii. W Niemczech np doklejony jest na odesłanym do Polski "plastiku' pewna naklejka wraz z odpisem wyroku sądowego (Ordung muss sein)


Ujednolicenie systemu punktów to pieśń enigmatycznej przyszłości.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez rosiboj » 31/5/2015, 09:53

Troche to dziwne, bo w zasadzie co roku mam kilka zdjec w niemczech i nigdy nie przyslali mi odbitek, z szwajcarami nie ryzykuje , jak mnie zlapia na miejscu to wiem ze bedzie bolalo a jak nie zlapia na miejscu to i tak przysla szybciej niz ja wroce do domu.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez cioracz » 31/5/2015, 10:38

No to miesiąc z banki. Zerwane wiązadła w kolanie, bardzo rozlegle...
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez lagiboy » 31/5/2015, 10:58

co żeś odjebał cioracz? wyglebiłeś? czy biegałeś po pijaku po stołach?
zapłaciłem ubezpieczenie za horneta na kolejny rok 414 funtów kurde boli ubezpieczenie w UK.
a tutaj macie coś na poprawę humoru czyli nie śpij w pracy (otwórz link).
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Kaai » 31/5/2015, 12:20

pojeby w polszy, naprawde.

obwodnica, droga 6.5 km prosta jak stół, dwa pasy w każdą stronę, nie ma chodnika, nie ma przejścia dla pieszych, nie ma świateł, barierki na rantach i co? ograniczenie do 70.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Glenroy » 31/5/2015, 12:37

Kaai napisał(a):pojeby w polszy, naprawde.

obwodnica, droga 6.5 km prosta jak stół, dwa pasy w każdą stronę, nie ma chodnika, nie ma przejścia dla pieszych, nie ma świateł, barierki na rantach i co? ograniczenie do 70.


Kaai, nie panikuj, na obwodnicy Puław na pewnym jej odcinku, masz dwa pasy z poboczem, jezdnie oddzielone pasem zieleni, barierkami etc. i prędkość jest ograniczona do 60km/h :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê