Zobacz wątek - Skuter gaśnie przy większych obrotach i wydaje dziwny odgłos
NAS Analytics TAG

Skuter gaśnie przy większych obrotach i wydaje dziwny odgłos

Wywalac wszystko jak leci

Skuter gaśnie przy większych obrotach i wydaje dziwny odgłos

Postprzez junior121110 » 22/9/2011, 19:14

Witam posiadam quantuma 2t wymieniłem cyl na 70cm tłumnik na sportowy i po dotarciu odblokowany moduł.problem polega na tym , że jak kręce mu przez dłuższy okres wieksze obroty to mi gaśnie ale odrazu po tym bez problemu odpala i wydaje dziwny dzwięk ale nie jest to żadne stukanie itp tylko takie brzęczenie przy dodawaniu gazu po tym może jechać ale nie więcej jak 50km/h bo znowu gasnie nie wiem co mu może dolegac prosze o pomoc z góry dzięki.
junior121110
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2011, 18:50
Lokalizacja: Staszów


Postprzez CzLop » 22/9/2011, 19:37

Moze mu waszki braknie w gazniku :) bo tam chyba cisnieniowy gaznik jest...
BEZ MORTÓRA MINA JEST PONURA :)
Avatar użytkownika
CzLop
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2/6/2011, 20:58


Postprzez komarcc » 22/9/2011, 21:59

Przegrzewa się, pierścienie zaczynają hałasować i rozszerzać się, aż w końcu tłok się blokuje i gaśnie silnik, jak będziesz tak robił cały czas to za którymś razem go nie odpalisz, bo porysujesz tak mocno cylinder, że kompresja spadnie do 1-2atm i cylinder+tłok na złom.

Napisz ile go docierałeś, możesz też dolać trochę więcej oleju do benzyny, jeśli nie lejesz już za dużo oczywiście i napisz jeszcze czy zmieniając cylinder na większy zmieniałeś dysze, bądź przestawiałeś ząbek na iglicy. Gaźnik oczywiście dobrze wyregulowany?
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez junior121110 » 23/9/2011, 14:52

Docirałem 500km/h po dotarciu i odblokowaniu też mu maxa nie kręciłem a oleju na dotarciu lałem deczko więcej a dyszy nie zmieniałem bo jak mu włożyłem większą do nie wkręcał się na obroty iglicy tez mu nie ruszałem a gażnik myslę że dobrze wyregulowany stało mi sie to jak go wziołem na większy dystans ok 30 km ale wczesniej ponad 20km bez problemu robił a co może byc przyczyna tego przegrzewania bo do tej pory wszystko było ok?
junior121110
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2011, 18:50
Lokalizacja: Staszów

Postprzez sonycbr77 » 23/9/2011, 19:08

nie sadze zeby to bylo przegrzewanie sie do tego stopnia ze tlok staje i gasnie, piszesz ze jak go zaraz odpalisz to jest niby dobrze, gdyby gasl z powodu spuchniecia tloka i pierscieni to bys go tak zaraz nie odpalil, by musial troche ostygnac, gdyby ci tlok stanal to koło z miejsca tez
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez junior121110 » 25/9/2011, 20:18

Rozebrałem go i okazało się jednak że tłok i cylinder do wyrzucenia raczej nie opłaci się go szlifować chyba będę musiał pomyśleć o nowym cylku i mam pytanie jaki by był taki w miare dobry i czy żeliwo czy raczej aluminium?
junior121110
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2011, 18:50
Lokalizacja: Staszów

Postprzez komarcc » 25/9/2011, 22:49

To 2T, więc napewno żeliwo, bo alu nie ma :) Możesz kupić coś z mielocha typu stage6 czy malossi, jednak cena to ponad 200, a że to chińczyk to pewnie chcesz tanio, więc kupuj oryginalne części od zippa, zakładam ha, ja nawet jestem tego prawie pewien, że kupiłeś najtańszy cylinder za ok 50zł z allegro, więc jak kupisz cylinder od zippa to powinieneś mieć spokój. Nie radzę kupować ponownie tego samego, bo sytuacja się powtórzy. W linku niżej masz cylinder zipp na allegro oraz drugi, w którym są podane serwisy/sklepy, które może masz blisko siebie, wtedy idziesz i prosisz o oryginalny cylinder od zipp.

P.S. Jak kupisz to daj znać czy jest lepiej.

Dla wszystkich: to nie jest reklama zipp :D, ale trzeba przyznać, że to prawdopodobnie jedyna firma, która oferuje towar w tak dobrym stosunku cena/jakość.

http://allegro.pl/oryginalny-cylinder-t ... 80566.html

http://www.zipp.pl/logowanie.php?action=serwisy
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń



Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê