Zobacz wÄ…tek - pierwsze moto
NAS Analytics TAG

pierwsze moto

Wywalac wszystko jak leci

pierwsze moto

Postprzez Gavinsky » 25/8/2014, 02:55

witam :D mój problem polega na tym że nie wiem jak zacząć swoją historie z motocyklami a dokładniej jaki motocykl kupić na pierwsze moto bo wczesniej nie miałem na własność żadnej 50-tki ani nic w tym stylu ( mój tata zginą w wypadku i moja rodzina skutecznie utrudnia mi kontakt z pojazdami mechanicznymi) więc całe moje doświadczenie bierze sie tylko i wyłącznie z kilkunastu godzin przepięknie spędzonych na skuterach kolegów XD nie długo będę miał osiemnastkę i będę na tyle samodzielny żeby go sobie chociaż zarejestrować :D.... nie mam zamiaru kupować przypałowego komara dla dzieci tylko po to żeby móc zacząć od zera ale nie mogę też kupić sześćsety zeby nie wsiąść i j**nąć dzwona na pierwszym zakręcie XD


jest jeszcze jedna rzecz o której warto wspomnieć parę lat temu miałem wypadek (typowa pierwsza gleba) wszyscy moi znajomi jeździli na szlifierkach :F ale jeden z nich miał aprilke prosto z salonu za ponad 10k (jeździłem kiedy tylko była okazja) no i za bardzo sie napaliłem, jezdziłem jak najszybciej sie dało. i pewnego razu na trasie którą sobie wyznaczyłem był remont chodnika i robotnicy usypali górę piachu było to na takim łuku wiec nie widziałem jej wcześniej nie miałem jeszcze takich umiejętności żeby ją ominąć i jechałem 80km/h (na tamte czasy zabójcza prędkość) próbowałem hamować ale ch*j to dało tylko mnie zarzuciło i wystrzeliłem w kosmos.... koniec końców złamałem tylko rękę i od tamtej pory mam nie chęć do skuterów bo wiem ze w razie hamowania nie zaprę się kolanami o bak :(



teraz jak trzeźwo o tym mysle to wydaje mi sie ze najlepszym wyjsciem bedzie kupić honde cbr125 jednak wolał bym wysłuchać też opinii ludzi którzy posiadają o wiele większą wiedzę na ten temat
I live for the weekend I live for Hard styles I live for Hard styles baby !!!
Gavinsky
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/8/2014, 01:52
Lokalizacja: lublin


Postprzez Duszeek » 25/8/2014, 11:01

Te skutery miały manualną skrzynie biegów ?

Jeżeli nie, to cbr jest w sam raz abyś powtórzył lekcję z lotem w kosmos lub gorzej.

Kup lepiej jakaś szosówkę na pierwsze moto, pojeździsz rok- obcykasz jazdę i wtedy CBR.

Skuter automat 50, nawet jak leci 90km, to nie to samo co motocykl 125 z manualem - wiem to z własnego doświadczenia ...
Duszeek
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12/8/2014, 20:13


Postprzez Gavinsky » 25/8/2014, 11:59

chodzi ci o rower ?
I live for the weekend I live for Hard styles I live for Hard styles baby !!!
Gavinsky
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/8/2014, 01:52
Lokalizacja: lublin

Postprzez MarcinMalinaPL » 23/11/2014, 17:21

Myślę że Honda CBR 125 byłaby dobrym motocyklem,posiłkuje się opinią mojego kolegi który miał CBR 125 i twierdzi motocykl jest bardzo dobry i nie ma do niego żądnych zastrzeżeń
Aprilia RS 50
i jakieś 2 chińczyki
MarcinMalinaPL
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 8/5/2014, 20:51
Lokalizacja: Åšwidwin

Postprzez Invi » 23/11/2014, 17:39

Po pierwsze nie ten dział, o piździkach rozmawiajcie gdzie indziej :P


Duszeek napisał(a):Te skutery miały manualną skrzynie biegów ?

Jeżeli nie, to cbr jest w sam raz abyś powtórzył lekcję z lotem w kosmos lub gorzej.

Kup lepiej jakaś szosówkę na pierwsze moto, pojeździsz rok- obcykasz jazdę i wtedy CBR.

Skuter automat 50, nawet jak leci 90km, to nie to samo co motocykl 125 z manualem - wiem to z własnego doświadczenia ...



Bez przesady xD CBR 125 to rower z silnikiem xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez fincher » 23/11/2014, 18:10

Rower nie rower, ale 130km/h jedzie. Na zakrętach też można nie jednego sportowca zadziwić. Jednakże do nauki ten motocykl jest idealny, tani l, ekonomiczny bezawaryjny. Części tanie. Przyjechałem taką cbr 10kkm i jestem mega zadowolony.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez Moto-Center » 10/12/2014, 10:33

Może nie tyle chodzi tutaj o prędkość,akurat CBR 125 sprawuje się całkiem nieźle,generalnie jest dosyć trwałym modele i nie drogim w potencjalnych naprawach,wiec moim zdaniem jest to całkiem przyzwoity wybór.
Moto-Center
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6/3/2014, 16:28

Postprzez miki1406 » 10/12/2014, 11:02

CBR - słuszny wybór!!! Dla kogoś kto nie jeździł, to aż za dużo :) Nie jedzie, dla kogo kto na co dzień dosiada większego moto... Na początek super
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê