Zobacz wÄ…tek - Jazdy treningowe na Pannonia Ring
NAS Analytics TAG

Jazdy treningowe na Pannonia Ring

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

Jazdy treningowe na Pannonia Ring

Postprzez krzydyn » 8/5/2012, 21:12

Witam,
2-3.05.2012 miałem okazję i przyjemność wziąć udział w jazdach treningowych na węgierskim torze Pannonia Ring (dł. 4740m).
Jest to impreza cykliczna organizowana przez Grandysów (GRANDys duo).

Był to mój pierwszy raz na torze i wg mojej opinii jest to świetny tor na rozpoczęcie przygody torowej na motocyklu (start oczywiście w grupie C).

Dzień pierwszy.
Pierwsze jazdy były nieco zniechęcające - wszyscy mi odjeżdżali, nie mogłem nawet nadążyć za trenerem (dwie pierwsze jazdy są z trenerem od Grandysa).
Druga rzecz to, że od początku powiedziałem sobie żeby się nie nakręcać żeby nie zakończyć zabawy przedwcześnie :) jakąś glebą.
Na przerwę obiadową zjechałem niezbyt zadowolony ze swoich poczynań, ale że pogoda była doskonała więc się nie poddałem! :)
Po południu było już lepiej.

Dzień drugi.
Jako że już trochę się wkręciłem no i miał być wyścig, wykupiłem kostkę do pomiaru czasu.
Niestety nad ranem w pobliżu przeszła burza i na pierwszych jazdach jeszcze tor był mokry i trochę padało
- co nie wróżyło uzyskaniu dobrego czasu w sesji kwalifikacyjnej - najlepsze kółko zajęło aż niemal 4min (a mogłem wykupić tą kostkę na dwa dni).
Jednak za chwile wyszło słońce i udało się zrobić w miarę dobre kółko (3:15).
Wyścig był już na suchym torze i zrobiłem kółko w 2:58.
Na koniec okazało się że jeszcze trafił mi się puchar za 5 miejsce w poj. do 600ccm :D

Foto reportaż patrz tu (otwórz link)

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
krzydyn
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/12/2011, 16:35


Postprzez rosiboj » 9/5/2012, 11:32

Nie przejmuj sie, zawsze ktos jest szybszy i ktos wolniejszy. Dobrze zrobiles, ze sie nienaprecales od samego poczatku, ja zazwyczaj pierwsze dwie sesje zaczynam spokojnie, ucze sie toru i rozdziewiczam opony, pozniej 3 i 4 lece szybko i od 5 zaczynam juz zwalniac bo szkoda bylo by po udanym dniu zakonczyc go gleba, a co jak co ale taki dzien meczy i pod koniec koncentracja mi juz siada. Troszke glupie to moim zdaniem ,ze robia z tego wyscig, nie powinno tak byc. Powinno sie zawsze jechac na max 85% swoich mozliwosci a tak to tylko nakrecaja ludzi na sciganie sie i jedynie mozna czekac na bledy i ich bolesne konsekwencje. Nie wiem czy trener zwrocil tobie na to uwage , pewnie nie bo skad mogl wiedziec, ale zmieniasz biegi duzo za wczesnie. W zakresie w ktorym utrzymujesz obroty 600 nie posiada praktycznie zadnej mocy, gdybys zmienil tylko ta jedna rzecz, utrzymujac ta sama predkosc w zakretach , dojezdzal bys do nich szybciej i wychodzil mocniej. Mam nadzieje, ze rada sie przyda. I kiedy nastepny wyjazd na tor?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez krzydyn » 9/5/2012, 12:29

Dzięki za radę.
Filmiki są kręcone z pokładu motocykla kumpla - ja się czasem gdzieś pojawiam (żółty kask).
Grandysi cały czas uczulają żeby się nie napalać.
Mi osobiście podobało się to, że oprócz jazd treningowych był wyścig.
W jazdach treningowych zawsze sobie trochę odpuszczałem (tak jak piszesz 85%).
W wyścigu też wcale nie pojechałem na maksa - znaczy ile potrafiłem ale jednak asekuracyjnie.

Na pierwszych dwóch jazdach (tych z trenerem) byłem tak surowy że nie miałem szans utrzymać się za swoja grupą - więc osobistych porad nie miałem.
Ale spoko, uważne słuchanie uwag do innych, rad ogólnych, własne przemyślenia wystarczyło
żeby dobrze się bawić i wrócić bez strat.

Następny wyjazd - pod koniec sierpnia - jak czas pozwoli.
Avatar użytkownika
krzydyn
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/12/2011, 16:35

Postprzez rosiboj » 9/5/2012, 12:57

No to teraz juz wiem o co chodzi, za chiny nie moglem zrozumiec dlaczego masz zegary z gsxr-a ;)
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?



Powrót do MotoGP, WSB, MMP



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê