Zobacz wątek - Szukam podróżujących na 125 cm3, przygodowa trasa dookola PL
NAS Analytics TAG

Szukam podróżujących na 125 cm3, przygodowa trasa dookola PL

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Postprzez tomntm » 6/2/2012, 09:21

QQQ50gQQQ
Wyprawa jest aktualna. Start prawdopodobnie z centralnej części Polski i w tym samym miejscu zakończenie. Jeśli chcesz to:
a) Trasa przebiega koło Ciebie i mógłbyś dołączyć w jej połowie, a następnie przejechać tyle, ile masz ochotę.
b) Mógłbyś przyjechać dzień przed startem i przenocować, a po zakończeniu wyprawy możemy wracać razem na południe, ponieważ dzień później planuję jechać do Krakowa.

Jakie masz doświadczenie w wyjazdach na dłuższe dystanse?
Czy jesteś w stanie poradzić sobie z finansowo i logistycznie (bagaż itd.)?
Czy dasz radę dołączyć do jedno- lub dwudniowego wypadu, o którym pisałem wcześniej? To okazja, żeby się wcześniej poznać, porozmawiać o trasie, nawigowaniu, noclegach itp.

Po drodze jest kilka ciekawych miejsc, które można zobaczyć, dlatego warto mieć dobrą kondycję. Drzwi stoją dla Ciebie otworem, tylko przemyśl, czy realnie dasz radę i kiedy chciałbyś dołączyć.

henio12323
Trasa prowadzi koło Włodawy. Odezwę się do Ciebie około 4 tygodnie przed naszym startem. Jak najbardziej możesz przejechać się z nami i dotrzeć maszynę! :)
Yamaha YBR 125
Avatar użytkownika
tomntm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:35
Lokalizacja: Ciechanów (koło Warszawy), Kraków


Postprzez QQQ50gQQQ » 6/2/2012, 21:23

Jakie masz doświadczenie w wyjazdach na dłuższe dystanse?

Na tak całkiem długie nie jeździłem nigdy . Jeździłem na trasy co było 20-30 szutru czy przejazdy przez rzeki i do tego tak 100km asfaltem z serpentynami .
Czy jesteś w stanie poradzić sobie z finansowo i logistycznie (bagaż itd.)?

Myślę, że z logistyką i bagażem nie będzie problemu . Co do finansów to z tym to gorzej bo nie wiadomo jak z ceną benzyny . Obliczyłeś , że to będzie około 3500km ja spalę 123l , a twoja YBR-ka 96l . W cenie 500zł już na pewno się nie zmieścisz , co najmniej 600 zł . Dla tego był bym bardziej jechać w tereny bardziej na południe , tak jak mówisz od połowy trasy . Dla tego prosił bym Cię o jakiś bardziej szczegółowy plan tej trasy .
Czy dasz radę dołączyć do jedno- lub dwudniowego wypadu, o którym pisałem wcześniej? To okazja, żeby się wcześniej poznać, porozmawiać o trasie, nawigowaniu, noclegach itp.

Rozumiem , że to spotkanie ma być w okolicach Warszawy ? Nie ukrywam , że to będzie trudne bo to będzie ok 6 godzin w podróży w jedną stronę . Może na jakieś zloty będziesz jechał ?
Też dla mnie ważny jest termin , który ciężko będzie bliżej określić . Kwiecień , maj to miesiące w których muszę chodzić do szkoły . Co oczywiście nie wyklucza siebie . Dwa pierwsze tygodnie maja będę miał wolne bo święta i matury .
Jak na ten moment nie mogę powiedzieć czy jestem pewny na 100% , jeśli szukasz kogo pewnego to napisz to nie będę zawracał głowy .
Avatar użytkownika
QQQ50gQQQ
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2/1/2010, 21:35
Lokalizacja: Jasło


Postprzez tomntm » 7/2/2012, 12:18

QQQ50gQQQ
Dzięki za obszerną odpowiedź. Skontaktuję się z Tobą na około miesiąc przed wyprawą, zgoda? :)

1. Ponieważ ograniczeniem mogą być pieniądze lub czas, to mamy dwie możliwości. Będziesz mógł dołączyć od wschodu, w miejscowości Załuż koło Sanoka, która znajduje się około 100km od Ciebie...

Trasa Jasło->Załuż na Google Maps: http://tnij.org/pbjf (otwórz link)

...i jedziemy dalej na południe zobaczyć ciekawe miejsca w Beskidach, wracamy i kierujemy się na zachód, a trasa prowadzić będzie przez Twoją miejscowość.

albo

2. Będziesz mógł dołączyć od swojego domu i będziemy jechać razem:
a) Około 150km w jedną stronę. Potem możesz wrócić tego samego dnia (licz razem około 400km)
b) Jechać 300-400km i obozować razem. Potem możesz wrócić dnia kolejnego.
c) Jechać 2 dni (myślę, że dojedziemy wtedy w okolice Kudowy-Zdrój. Trasa będzie bardzo ciekawa. A potem zawrócić do domu, lub jechać całą trasę do końca.

Myślę, że w ten sposób możesz zawsze zdecydować jak chcesz jechać i czy chcesz połączyć np. 1 z 2 (a, b lub c) :)
Yamaha YBR 125
Avatar użytkownika
tomntm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:35
Lokalizacja: Ciechanów (koło Warszawy), Kraków

Postprzez Schab » 7/2/2012, 21:23

Jeśli termin nie będzie z maturami kolidował to też chętnie pojadę
Schab
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15/11/2010, 23:32
Lokalizacja: Lublin

Postprzez QQQ50gQQQ » 7/2/2012, 21:59

tomntm napisał(a):...i jedziemy dalej na południe zobaczyć ciekawe miejsca w Beskidach, wracamy i kierujemy się na zachód, a trasa prowadzić będzie przez Twoją miejscowość.

Możesz rozwinąć bardziej ten plan trasy ? Czy jeszcze nie jest ustalony ? To chyba najbardziej by mi odpowiadało . Mniej więcej ile dni miało by to zająć ?
Avatar użytkownika
QQQ50gQQQ
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2/1/2010, 21:35
Lokalizacja: Jasło

Postprzez tomntm » 8/2/2012, 20:41

Schab
Podam w tym wątku dokładny termin kilka tygodni przed wyjazdem.

QQQ50gQQQ
Licz 2, maksymalnie 3 dni. Cały ten odcinek ma około 400km, trudno mi powiedzieć ile zajmie wędrówka po różnych miejscach.

Obrazek
Yamaha YBR 125
Avatar użytkownika
tomntm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:35
Lokalizacja: Ciechanów (koło Warszawy), Kraków

Postprzez QQQ50gQQQ » 9/2/2012, 00:44

Trochę nie wiele widać , ale mam mniej więcej jakiś zarys trasy .
Zaintrygowało mnie słowo " wędrówka" , co masz na myśli ? Jeśli chodzi Ci o wyjście pieszo gdzieś to gdzie planujesz zostawienie motocykla , z nim może i nie problem . Jenak na nim trzeba będzie zostawić dość sporo bagażu co trudno będzie jakoś zabezpieczyć .
Avatar użytkownika
QQQ50gQQQ
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2/1/2010, 21:35
Lokalizacja: Jasło

Postprzez miniu88ths » 9/4/2012, 09:28

Takie Enduro jak yamaha DT jest wogole przystosowana do dlugich podrozy ??

Nie zagrzewała sie :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
miniu88ths
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 8/4/2012, 00:13
Lokalizacja: Kujawy

Postprzez Biker003 » 23/4/2012, 08:24

........................
Ostatnio edytowano 21/12/2017, 19:11 przez Biker003, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Biker003
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/4/2012, 16:13
Lokalizacja: Będzin

Postprzez tomntm » 23/4/2012, 13:06

W ciągu najbliższych 3 tygodni zamieszczę tu więcej dokładnych informacji.
Yamaha YBR 125
Avatar użytkownika
tomntm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:35
Lokalizacja: Ciechanów (koło Warszawy), Kraków

Postprzez tomntm » 27/4/2012, 11:56

Ponieważ w Google Maps wszystkie punkty trasy nie mieszczą się, załączyłem plik Google Earth. Można go wyświetlić za pomocą programu Google Earth, który pobiera się stąd: http://www.google.com/intl/pl/earth/index.html Uwaga, podczas instalacji oferowana jest przeglądarka Google Chrome, ale można ją pominąć.

Ciepło się robi. Myślę, że start nastąpi w ciągu najbliższego miesiąca.

Edit: Nie można dodać załącznika. Wyświetla się komunikat "Bład wysyłania". Plik zip 88KB.
To powinno działać: https://rapidshare.com/files/728987300/mdpl.zip
Yamaha YBR 125
Avatar użytkownika
tomntm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:35
Lokalizacja: Ciechanów (koło Warszawy), Kraków

Poprzednia strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê