Zobacz wÄ…tek - Sponsoring motocykli?
NAS Analytics TAG

Sponsoring motocykli?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Sponsoring motocykli?

Postprzez Podróżnik » 26/9/2010, 04:57

Witam.

Nie wiem jak zadać pytanie żeby mnie źle nie zrozumiano. Chodzi mi o sponsoring motocykli . Podam wymyślony przykład:

Chcę z znajomymi objechać świat, i nakręcić jakaś relacje z wyprawy. Wszystko jest zaplanowane cała trasa,czas itp, jednak nie starczy nam pieniędzy na nowe motocykle więc chciałbym np wystąpić do BMW z prośbą o udostępnienie swoich maszyn w zamian za np. reklamę.

Czy w Polsce jest jakakolwiek szansa na uzyskanie sponsoringu w tej formie (motocykla) ?.

Jeśli tak to co trzeba było by zrobić, jakie warunki spełniać ? Może ma ktoś wiedzę w tym temacie, byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nią.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Podróżnik
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/9/2010, 04:43


Postprzez robertinox77 » 26/9/2010, 07:27

Hej!

jest to możliwe. Polacy organizują wiele wypraw (w sensie nie tylko motocyklowych) i znajdują na nie sponsorów.

musisz jednak spełnić 2 podstawowe warunku:

1. Wiarygodność - co już osiągnąłeś, co zdobyłeś, jakie wyprawy zorganizowałeś. Czyli czy jest szansa że Twoja wyprawa zakończy się powodzeniem i nie ośmieszysz sponsora.

2. Medialność - czy jesteś rozpoznawany w mediach, znany, ewentualnie dzieckiem kogoś znanego. Jeżeli nie to czy podpisałeś umowę z jakąś telewizją, że wyemituje Twój film. Po co sponsor miałby płacić za wyprawę której nikt nie zobaczy

itd.

Pozdro
robertinox77
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29/5/2010, 15:07


Postprzez Pat123 » 26/9/2010, 11:20

katmen napisał(a):Myślę że przed świętami pasuje napisać o naszym pomyśle, jedziemy dookoła świata na motocyklach, nasz pomysł powstał w mojej głowie podczas niedzielnej mszy wieczornej,który byłem zdołowany bo byłem po całym dniu wykładów wink i usłyszałem mądre zdanie na wykładzie że trzeba mieć wizje i charyzmę, wiec wizje mam a charyzmy i samozaparcia mam duuuuuużo. Jak powiedziałem moim wspólziomką że chce jechać usłyszałem '' jedziemy '' ale w głowie mieli myśl '' następny głupi pomysł boczka '' wink ale po zrobieniu strony i za angażowania moje i mojego brata uwierzyli wink wiemy że chcemy tego na 100% i możemy rzucić wszystko i spełnić swoje marzenie. W tej chwili mamy wmiare zbudowaną stronę, ułożona trase, mamy prawo jazdy miedzy narodowe, złożone wnioski o nowe paszporty oraz przyszłym tygodniu idziemy na kurs pierwszej pomocy. Wiemy na jakich motocyklach chcemy jechać, co będziemy ubrani oraz jakie akcesoria będziemy mieć przy naszych moto. Nasza stronka to www.griders.pl Gdy macie doświadczenie w danych krajach prze które będziemy się poruszac prosiłbym o napisanie sugestie lub porade na temat ustroju, polityki, spraw papierowych, lub na co uważać


http://www.griders.pl/

No ci juz jada od 01.04. tylko roku nie podali :mrgreen:

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Re: Sponsoring motocykli?

Postprzez adam_89 » 26/9/2010, 13:02

Podróżnik napisał(a):Witam.



Jeśli tak to co trzeba było by zrobić, jakie warunki spełniać ? Może ma ktoś wiedzę w tym temacie, byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nią.




Trzeba być Przemysławem Saletą np :) najpierw wojaże po USA teraz po australii
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez mrzysty » 29/9/2010, 03:54

Zawsze masz szanse trzeba być tylko cierpliwym i pukac do wielu drzwi. pamietaj jednak, ze nikt cie nie zasponsoruje jesli nie masz doświadczenia w temacie, warto gdybyś miał spisane wcześniejsze podróże np w formie bloga lub strony w necie. Pamietaj marzenia sie spełniają.
moja stronka podróżnicza http://www.mrzysty.pl
mrzysty
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/9/2010, 01:57
Lokalizacja: piastów



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê