Zobacz wątek - Uwaga na kierowców Lagun
NAS Analytics TAG

Uwaga na kierowców Lagun

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Postprzez cybermisiek » 21/4/2010, 05:01

mysle ze nie przypadkowo wlasnie laguna I podnosila wam adrenalinke. Sam posiadalem 4 lata to auto (2 lata temu sprzedalem). auto jak najbardziej komfortowe i niezawodne jadnak widocznosc jest fatalna.szczegolnie tyl i martwe pole z przodu w naroznikach. a to z tego wzgledu ze slupki z przodu sa bardzo szerokie.Niejednokrotnie mniejsze auto potrafilo sie "schowac" w polu widzenia wchodzac w skrzyzowanie.Z przyzwyczajenia juz trzeba bylo pomachac lekko glowa na boki aby upewnic sie czy nikomu nie zajade drogi a w szczegolnosci motocykliscie. jako ze i sam nim jestem.
ps. widzac lagune miejcie to na uwadze. nie wiem ile jest aut ktore maja tak szerokie slupki przednie.
Pozdrawiam
Fazerowiec :-)
cybermisiek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/2/2010, 19:51
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez cybermisiek » 21/4/2010, 05:01

mysle ze nie przypadkowo wlasnie laguna I podnosila wam adrenalinke. Sam posiadalem 4 lata to auto (2 lata temu sprzedalem). auto jak najbardziej komfortowe i niezawodne jadnak widocznosc jest fatalna.szczegolnie tyl i martwe pole z przodu w naroznikach. a to z tego wzgledu ze slupki z przodu sa bardzo szerokie.Niejednokrotnie mniejsze auto potrafilo sie "schowac" w polu widzenia wchodzac w skrzyzowanie.Z przyzwyczajenia juz trzeba bylo pomachac lekko glowa na boki aby upewnic sie czy nikomu nie zajade drogi a w szczegolnosci motocykliscie. jako ze i sam nim jestem.
ps. widzac lagune miejcie to na uwadze. nie wiem ile jest aut ktore maja tak szerokie slupki przednie.
Pozdrawiam
Fazerowiec :-)
cybermisiek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/2/2010, 19:51
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez Koval135 » 21/4/2010, 15:39

Najgorsi sa pieprzeni traktorzysci w rozklekotanych ursusach,albo nie wlaczaja kierunków albo wogole nie dzialaja,nie patrza czy cos z tylu jedzie,skrecaja jak chce,gdzie chca i kiedy chca bez zadnego ostrzezenia/sygnalizacji.
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez Kula07 » 21/4/2010, 15:55

Koval nie przeżywaj, bardzo wielu gości w nowych mercach nie patrzy w lusterka i nie włącza kierunków, ale widząc przed sobą ciągnik zawszę trzeba bardziej uważać, choć ja jakoś nie spotkałem się z takim zachowaniem, wręcz przeciwnie, zawszę zjeżdżają na bok by zrobić miejsce do wyprzedzenia, a uwierz mi, że w mojej okolicy bardzo dużą część ruchu stanowią ciągniki i inny sprzęt rolniczy
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez Koval135 » 21/4/2010, 16:20

w mojej tez i uwierz-jezdza jak posrani.
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez elegantos » 21/4/2010, 18:21

Mysle ze to wina nie samochodu tylko kierowcy ze ci podniosl cisnienie. Sam jezdze laguna I i jakos nigdy nie zajechalem drogi innemy uczestniokwi ruchu. Fakt faktem ze ja nie tylko patrze w lusterka ale macham tez glowa bo wiadomo w lagunie szrokie slupki i nie zawsze wszystko widac w lusterkach. Ja zawsze jak widze ze ktos leci na moto to puszczam, jade blizej kraweznika itp.

A co do ciagnikow URSUS to fakt w wiekszosci nie sygnalizuja zmiana pasa .... bo swiatła i kierunkowskazy w nich dzialaja do pierwszego wjechania w dziure w jezdni. Potem juz albo masy nie ma albo zarowka sie uszkadza. Poprostu to jest tak beznadzienie skonstruowane.
P.s.
Mnie osobisie wkur... kierowcy Skód zwlaszcza Faworit !
Avatar użytkownika
elegantos
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2/8/2009, 15:30
Lokalizacja: Luboń k/Poznania

Postprzez slusar_o2 » 22/4/2010, 08:12

jak w ostatni weekend jechałem do szczyrku to jedynym kierowcą który utrzymywał moje tempo, był właśnie kierownik srebrnej laguny II :D jechał za mną tak długo, że aż myślałem, że zaraz zamruga mi i mili panowie się mnie zapytają gdzie się pan tak spieszy.
Na szczęście to nie były miśki, a kierowca zmiękł dopiero na pokaźnej kolumnie samochodów.

a w ciągnikach najgorsze jest to, że jak wyjeżdża sobie z pola to zostawia na drodze tyle syfu, że potem musi 2 dni padać, żeby to zmyć.
slusar_o2
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 20/12/2009, 13:47

Postprzez rafalrach » 24/4/2010, 20:32

Trzeba uwazac na kazdego kierowce, ja zakladam ze kierowca mnie nie widzi jadac na motocyklu, przed kazdym skrzyzowaniem bez swiatel dwa palce na hamulcu i wolniej... :!: przy wyprzedzaniu maega czujnie jak gosc mi zajedzie droge spoko :shock: ... przewidzialem to! Jak zblizam sie do ostrego zakretu na ktorym widocznoasc jest mala poniewaz np ma ekrany dzwiekowe, zakladam ze moze jechac debil i wyprzedaz na czolowke ze mna - jeslki to sie stani9e spoko przewidzialem to. Swiat jest pelen niezrozumialych zachowan na drodze. Dzis machnalem Lodz- Wroclaw- Lodz na bladym i zachowujacx swoja dewize wykrecilem bdb czas...
Oponki podomykane banan cala droge) :D
------------------------------------------------------
Raf>>> On the road - plan 4 the worse hope 4 the best
Avatar użytkownika
rafalrach
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4/11/2007, 01:02
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr