Zobacz wątek - Winiety!! aktualizacja informacji o opłatach za przyczepność
NAS Analytics TAG

Winiety!! aktualizacja informacji o opłatach za przyczepność

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Winiety!! aktualizacja informacji o opłatach za przyczepność

Postprzez TvSpaten » 22/7/2008, 22:07

Witam!
jesli poruszam juz oklepany temat wybaczcie ale wlasnie sie zarejestrowalem i nie znam historii forum

Wybieram sie na Chorwacje przez Słowację i Węgry
Jesli ktos ma aktualne i sprawdzone info na temat płatnych dróg w tych krajach to prosze piszcie!!
gdzie i ile bulić za asfalt? czytalem posta sprzed roku chyba(ktos z Lublina, pomóż brachu jak coś wiesz) że Słowacja i Węgry są za darmo dla motongów... nadal? juz nie? chyba? napewno?

jeżdże CBR 600F 2000r. (tegoroczny zakup) jak macie jakies sugestie co wziąść itp. to walcie

też troche jestem aspołeczny i wybieram sie tylko z dziewczyną..wszelkie rady mile widziane...no moze te oczywiste zeby sie zabezpieczyc to sobie odpuście :wink:

pozdro
TvSpaten
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22/7/2008, 21:51
Lokalizacja: Lublin


Postprzez SQ » 23/7/2008, 10:21

viewtopic.php?t=13712

odnośnie tego co można/trzeba zabrać.

przede wszystkim kasa/karta kredytowa.

co do winiet to się tym nie przejmuj. zawsze po minięciu granicy są znaki informujące na jaki sprzęt trzeba winietę wykupić. ja w tym roku leciałem przez Słowację i Węgry no i winiet nie kupowałem. chyba nie były konieczne ;)

w Chorwacji byłem rok temu, ale autem, więc w dalszej części podróży Ci nie pomogę.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez TvSpaten » 14/8/2008, 19:03

no wiec tak na słowacji nawet jesli jakies winiety byly to mozna to olac albo omijac autostrady, na wegrzech najtansza winieta na motocykl to 4 dniowa za 765 forintów(zadnych naklejek dostaje sie paragon bez ktorego jak cie zatrzymaja to mandacik), natomiast na chorwacji płaci sie w bramkach..tzn najpierw na wjezdzie na autostrade pobiera sie kartke i w zaleznosci na ktorej bramce sie z niej wyjezdza tyle sie placi przykładowo z granicy do zagrzebia jakies 5euro
p.s. na chorwacji bylo fajnie ;)
CBR 600F 2000r.
TvSpaten
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22/7/2008, 21:51
Lokalizacja: Lublin



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê