Zobacz wątek - Szukam chętnych na wyjazd do Grecji, Chorwacji lub Włoch
NAS Analytics TAG

Szukam chętnych na wyjazd do Grecji, Chorwacji lub Włoch

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Postprzez mlody-pawel » 15/12/2007, 18:25

Zobacze jak się z kasą ułoży - może dało by rade wcześniej, jeśli bede mial wystarczające fundusze. Narazei trzeba zorganizować grupe, więc jak ktoś ma ochote niech pisze na forum lub gg
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków


Postprzez tobiasz » 15/12/2007, 19:46

A ja mam pytanko do tych co już byli na dłuższych wyjazdach. Czy w pierwszym sezonie jazdy można sie wybrać na taką podróż? Jakim moto jechać a jakim definitywnie nie i z jakim wyposażeniem (kufry, jakieś dodatkowe kieszonki podręczne)?
Może się pochwalicie jakimi motocyklami zrobiliście takie dłuższe trasy i co wam przeszkadzało czego brakowało?
Avatar użytkownika
tobiasz
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/11/2007, 13:52
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez Pomian » 15/12/2007, 19:50

najlepszym rozwiązaniem jest przyczepa do motocykla:) nieźle mnie to rozbawiło jak to zobaczyłem w Chorwacji:P
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez mlody-pawel » 16/12/2007, 09:07

Widzialem juz kilka Goldwing'ow z przyczepką z tyłu :-) Co to pytan tobiasza - dobrze jest jechac motocyklem, który zapewnia jakąś ochrone przed wiatrem, pozycja tez mogła by być bardziej wyprostowana (choć dla zapaleńców nic nie stoi na przeszkodzie objechac Europe R1 :D). Kufry to najpraktyczniejsze rozwiązanie ale niestety bardzo drogie, alternatywą są sakwy, których nie mozna zostawić bez opieki bo zawartość moze szybko zmienić właściela a w deszczu pomimo pokrowcy przeciwdeszczowych mogą przemoknąć. Zaletą sakw jest ich uniwersalność. Ja w pierwszym sezonie raczej nie jeździlem daleko - jestem z podkarpacia i bylem w Tatrach Słowackich. W pierwszym sezonie to lepiej zapoznać się ze sprzętem, opanować technikę jazdy pustym motocyklem ponieważ odrzucony bagażami prowadzi się calkiem inaczej - tzn gorzej.

PS. Pomian - widzialem kiedys na bikepics.com fotke Bandita 600 N z wózkiem bocznym :twisted:
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pomian » 16/12/2007, 14:15

ooo to ładnie ciekawe jak by tak domontować coś takiego do R1:D Myśle, że by robiło niezłe wrażenie:P
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez mlody-pawel » 16/12/2007, 15:05

Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pomian » 16/12/2007, 19:34

OOO qrde co za sportowa wersja tego wózka!!!!!!:):) fajnie to wygląda naprawe:P ciekawe jak kolo lata na zakretach w tym wózku:D
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez mlody-pawel » 17/12/2007, 20:42

Pomian pisałeś, że byles w Chorwacji. Mozesz mniej wiecej polecic jakieś pukty kluczowe do odwiedzenia, orientacyjne ceny paliwa/campingu/jedzenia. Mam jeszcze wątpliwości czy we wrzesniu nie będzie juz za zimno, żeby zamoczyc tyłek w Adriatyku
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cezare » 28/12/2007, 19:05

mlody-pawel napisał(a):Pomian pisałeś, że byles w Chorwacji. Mozesz mniej wiecej polecic jakieś pukty kluczowe do odwiedzenia, orientacyjne ceny paliwa/campingu/jedzenia. Mam jeszcze wątpliwości czy we wrzesniu nie będzie juz za zimno, żeby zamoczyc tyłek w Adriatyku


19-21 stopni - raz się kompałem ;) trochę na pocztku boli - ale pogoda wrześniiowa jest bardzo okay - 3 lata temu pływałem 10 dni po adriatyku Yahting - w tym roku tylko na 3 dni Dubrovnik - jak świeci słońce jest gorąco - jak zajdzie = momentalnie chłodek... dziwnie dziwnie .. ale tak to tam jest :) ...

zazdroszczÄ™ - nie mam praawka przez granicÄ™ nie przejadÄ™ ;) !
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez GregorMoto » 2/1/2008, 18:22

to ja też się pisze na wyjaździk jak tylko zgromadze fundusze :)
Yamaha R1 RN19 :)
Avatar użytkownika
GregorMoto
Bywalec
 
Posty: 610
Dołączył(a): 22/4/2007, 21:37
Lokalizacja: Ziemia-Europa-Polska-Małopolska-Oświęcim

Postprzez mlody-pawel » 2/1/2008, 18:36

Gregor no to gites :) Odezwij sie na gg
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez luupus » 7/1/2008, 21:43

to i ja sie przykleję. planowałem właśnie taki wypad w te wakacje... co do pogody moja kumpela z firmy była w chorwacji na sylwestra i spiekła sie na machoń :) w ciągu dnia 20C, fakt że wieczorkiem nie było już tak wesoło ale jeśli w grudniu jest do wytrzymania to we wrześniu sierpniu nie może być gorzej...

PS co do wózków bocznych to przyklejają je do różnych sprzętów, kiedyś kiedyś w starych katalogach które kitrałem koło łóżka były całe działy o takich wynalazkach.... :) R1 nie znalazłem ale namierzyłem hayabuse :)

http://www.hayabusa-pictures.info/Year2006/sidecar.jpg

http://www.hayabusa-pictures.info/Year2006/sideca2r.jpg
fz6 - 2004
luupus
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/11/2007, 00:02
Lokalizacja: wawa/pruszków

Postprzez JoEy » 9/1/2008, 13:57

No kurde z tÄ… chorwacja to niezle wy[aliliscie:)
Tez bym sie pisal ale to w wakacje 2009 bo teraz niestety koszty mnie zgryzly wiec nie dal bym rady pozatym jak juz w 2009 mialo sie takie cos dzaic to okolo 10 ludzi odemnie by sie gralo na to :)
B6....
JoEy
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/1/2008, 12:53
Lokalizacja: Leszno-wlkp

Postprzez mlody-pawel » 9/1/2008, 14:31

Do 2009 roku to kto wie co będzie :)
To kto chętny niech pisze do mnie albo tutaj - Ustalimy jakies głowne punkty wyjazdu itd
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez malycbr » 16/1/2008, 18:40

ja bym sie pisal. Mysle ze dam rade na fire blade choc to bedzie moj pierwszy pelny sezon pozdrawiam
Avatar użytkownika
malycbr
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/1/2008, 18:21
Lokalizacja: myslenice

Postprzez calfos » 20/1/2008, 18:40

Witam.

Chętnie się wybiorę na taką wycieczkę. Myślałem żeby sam zacząć planować taki włąśnie wyjazd (Chorwacja) a tu nagle znalazłem wasz post:-).
Na moim HorneciE będzie trochę ciężko (owiewki) ale dla chcącego nie ma nic trudnego.
Chciałbym tylko wiedzieć na ile czasu planujecie ten wyjazd (jakieś przybliżone daty wyjzadu i powrotu będą bardzo pomocne) żebym mógł zaplanować urlop.

Pozdrawiam
calfoS

gg: 4389944
Honda HorneT 600 | | calfos@wp.pl
Avatar użytkownika
calfos
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/1/2008, 18:14
Lokalizacja: Ostrów Maz/Gdynia

Postprzez mlody-pawel » 21/1/2008, 00:00

Plan wyjazdu tak jak bylo pisane na początku (chyba): początek września 2008
Czas akcji: 10 dni +/- 2 dni
Budżet potrzebny: 2500-3500zł
Nocleg: raczej namiot na campingach, ew kwatery jeżeli znajdziemy za podobna kase
Trasa: Barwinek-Budapeszt(krótkie zwiedzanie)-Chorwacja

Na Chorwacji obowiÄ…zkowe Jeziora Plitwickie, Split, Dubrovnik i zobaczy siÄ™ co jeszcze

Jeżeli ktoś ma cholernie daleko do granicy myślę, że dzień wcześniej może przyjechać do mnie i przespać się jedną nocke a rano ruszamy razem.

Powrót: Przez Słowenię, Włochy, Austrię (być może 1 noc w Wiedniu jak będzie $) Słowacja i Polska.

Punkty zwiedzania będziemy ustalać na bierząco na miejcu a ważniejsze tutaj na forum.

EDIT:
Doszły do mnie informacje ze początek września nie jest dobrym terminen do odwiedzenia Chorwacji - jest to okres częstych deszczy. Drogi robią się bardzo śliskie, jak pada deszcz to wiadomo jak śpi się w namiocie. O kąpieli w morzu można zapomnieć... Rozważam przesunięcie terminu na początek sierpnia.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kroll » 31/1/2008, 22:43

Witam,

W zeszłym roku byłem w Chorwacji (ostatni tydzień czerwca i pierwszy tydzień lipca) i pogoda była wymarzona, przez 2 tygodnie padało tylko podczas przejazdu przez Słownie. Trasa: Warszawa, Słowacja, Austria (Wiedeń, Salzburg, Villach), Słowenia, Chorwacja, Węgry, Słowacja, Warszawa.
Kempingi zaczeły robi się pełne na początku lipca, warto sprawdzic kilka okolicznych kempingów bo zdarzały sie spore różnice cenowe. Standard kempingów nawet tych gorszych nie pozostawiał wiele do życzenia.
Wiekszośc Chorwacji przejechaliśmy wybrzeżem, plecam, super widoki i zakręty. Plitvicke rewelacja, warto zrobic pełną trasę, my niestety zrobiliśmy krótki warian z braku czasu. Warto też odwiedzic którąś z wysp w miarę możliwości czasowych (wyspy to w zasadzie temat na oddzielną wyprawę po Chowarcji).
To był mój pierwszy taki daleki wyjazd motocyklowy i okazało się że 2 tygodnie to niewiele czasu na taką wyprawę.
Jeśli chodzi o doświadzczenia z wyprawy to sprawdziła się dmuchana ;-) mata z Decathlonu (zamiennik karimaty) zajmuje dużo mniej miejsca i jest wygodniejsza, polecam zabrac pokrowiec na moto (kilka razy wyciągałem igły i liście z najdziwnieszych zakamarków i próbowałem zeskrobac to co oblepiło Fazera), młotek też by się przydał ;-) na wyspie KRK spaliśmy w namiotach jak w śpiworach :-).

Pozdrawiam
kroll
kroll
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/8/2006, 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fress » 17/2/2008, 14:15

Ja bym chętnie się wybrał z jakąś ekipą do Chorwacji ale w terminie początek sierpnia, bo na wrzesień nie dam rady.
"Należy marzyć, by mieć po co żyć"
Fress
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/2/2008, 14:13
Lokalizacja: Przemyśl - Bircza

Postprzez foxracer » 11/3/2008, 19:57

Ktos orientuje sie moze ile kosztuje +/- dzien w Chorwacji??? Spanie raczej na kempingu. Planujemy jechac w ekipie motocyklowo-samochodowej i musze wstepny kosztorys zrobic, bo ludzie sa ciekawi.

A moze ktos byl w Chorwacji na ok. 10 dni?? Ile go wyniosła taka wyprawa?
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê