Zobacz wÄ…tek - Kupno motoru w Irlandii i rejestracja w Polsce.
NAS Analytics TAG

Kupno motoru w Irlandii i rejestracja w Polsce.

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Kupno motoru w Irlandii i rejestracja w Polsce.

Postprzez majestic » 22/7/2010, 11:13

Witam.

Czy ktos z Was forumowiczow wie moze jak wyglada proces rejestracji motoru kupionego w Irlandii (na irlandzkich blachach oczywiscie) w polskim urzedzie komunikacji? Mieszkam w Irlandii i planuje zakup moto. Chce zarejestrowac go w Polsce.

Co potrzebuje do rejestracji w Polsce? Jak zalatwic sprawe z log-bookiem (dowodem rejestracyjnym)? Kupic i przerejestrowac najpierw na siebie a potem zarejestrowac w Polsce? Raczej zaden sprzedajacy nie da mi log-booka na podstawie podpisanej umowy. Czy ktos ma wiedze na ten temat?

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam.
majestic
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/7/2010, 10:59


Postprzez mattaoo » 20/8/2010, 16:21

Siema :) bardzo prosto log book musi byc na Ciebie,idziesz do tax road ofice i zgłaszasz ze moto idzie na export,i rejstrujesz w polszu :):):)
Avatar użytkownika
mattaoo
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/10/2009, 17:14
Lokalizacja: Vancouver/Canada


Postprzez tomaal » 22/5/2013, 00:41

Siemanko,
w zasadzie tak to powinno sie zrobic ale ja nie oglosilem ani w tax office ani w shannon ze moto idzie na export,
2 lata pozniej i jest dalej git ;)
Avatar użytkownika
tomaal
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2013, 23:29

Postprzez pawlik28 » 3/7/2013, 13:25

Witam!
Kupiłem motor w Irlandii, sprowadziłem go do Polski i chciałem go przerejestrować. Okazało się jednak ze nie trzeba tego robic, wystraczy tylko wykupic polskie ubezpieczenie i przegląd. Zostaje kwestia właśnie tego przeglądu. W Polsce mozna zalatwic sobie druk o stanie pojazdu (nie jest to typowy przegląd, załatwia się go dla pojazdów zarejestrowanych w innym kraju, ale jak złapią to policji to wystarcza)i jest on na 30 dni. Tylko ze w IRL nie ma takiego czegos jak przegląd motoru.

Orientuje się ktos czy wystarczy tylko wykupic ubezpieczenie, bez przeglądu (skoro w kraju zarejestrowania pojazdu nie jest to wymagane to dlaczego w PL miałbym to robić.) ??

Mogę przecież przyjechac motorem tylko na wakacje, wiec po co mialbym zalatwiac roczny przegląd...
pawlik28
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/7/2013, 13:13



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê