Zobacz wątek - Offtop dla Vip'ów
NAS Analytics TAG

Offtop dla Vip'ów

VIP Ścigacz.pl
_________

Postprzez melvin » 9/4/2016, 15:57

też mam dodatkowy włącznik, przydaje się w czasie jazdy po mieście jak ktoś nie chce katować motocykla wysokimi temperaturami...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Walenty » 9/4/2016, 16:09

Glenroy napisał(a):Pojeżdżę trochę i koło lipca-sierpnia będę jak zwykle wymieniał olej, to rąbnę jeszcze raz płukankę, żeby pozbyć się tego, co jeszcze w międzyczasie gdzieś się tam z układu odklei. Tak, żeby na 1000% mieć wszystko na perfecto.

A, i jeszcze z prawej strony pod zbiornikiem, zrobiłem bypass na przełączniku, żeby w razie cuś mieć możliwość manualnie załączyć wentylator, może się w ogóle nigdy nie przydać, ale jeść nie woła :P.


A kiedy ostatnio wymieniałeś?

Też się teraz bawię z chłodnicą, bo myłem, lamelki prostowałem i chcę ja trochę odmalować, bo się to wszystko poutleniało i straszy.
U Was pewnie jest tak samo: plus do wiatraka, a minus bierze z włącznika, co nie? Czyli pstryczka z masą robicie do wiatraka?
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez Glenroy » 9/4/2016, 16:20

Walenty napisał(a):
Glenroy napisał(a):Pojeżdżę trochę i koło lipca-sierpnia będę jak zwykle wymieniał olej, to rąbnę jeszcze raz płukankę, żeby pozbyć się tego, co jeszcze w międzyczasie gdzieś się tam z układu odklei. Tak, żeby na 1000% mieć wszystko na perfecto.

A, i jeszcze z prawej strony pod zbiornikiem, zrobiłem bypass na przełączniku, żeby w razie cuś mieć możliwość manualnie załączyć wentylator, może się w ogóle nigdy nie przydać, ale jeść nie woła :P.


A kiedy ostatnio wymieniałeś?

Też się teraz bawię z chłodnicą, bo myłem, lamelki prostowałem i chcę ja trochę odmalować, bo się to wszystko poutleniało i straszy.
U Was pewnie jest tak samo: plus do wiatraka, a minus bierze z włącznika, co nie? Czyli pstryczka z masą robicie do wiatraka?


Wstyd się przyznać, ale nie wymieniałem, bo jak go kupiłem, wszystko było cacy :).
Z wentylatorem zależy, u mnie do łącznika termicznego dochodzi "+", najprościej zobacz, jeżeli łącznik ma jedno wyprowadzenie, to steruje minusem, jeżeli ma więcej styków, to prawdopodobnie będzie sterował plusem.

A jak to zrobić? bardzo proste, ja u siebie po prostu wyciągnąłem styki ze złącza i dolutowałem przewody do konektorów, oczywiście z przełącznikiem :P, u kolegi sterowanie jest przez minus, i jeden przewód przylutowałem do konektora, drugi podkręciłem pod pierwszą lepszą śrubę :).
Różnie to bywa z tym sterowaniem, jeden steruje się masą, inny plusem, trzeba to wybadać :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez melvin » 9/4/2016, 16:22

Są dwie opcje, jeśli masz jeden przewód do włącznika termicznego to znaczy że steruje on masą, w takiej sytuacji instalujesz dodatkowy przewód idący od masy (spod jakiejś śruby), przez włącznik aż do przewodu wpiętego we włącznik w chłodnicy i w ten sposób podajesz minus na wentylator niezależnie od tego co robi włącznik termiczny. Druga opcja to dwa przewody idące do włącznika w chłodnicy, wtedy najprawdopodobniej zamyka od obwód i podaje plus na wentylator, jak łatwo się domyślić trzeba wtedy założyć mostek z włącznikiem pomiędzy tymi dwoma przewodami i efekt jest taki sam jak w pierwszym przypadku...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Walenty » 9/4/2016, 16:39

Pozwólcie że uraczę Was schematem xDDD
Dobrze myślę?

Obrazek

To z numerkiem pierwszym seryjnie idzie bezpośrednio do włącznika termo.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez melvin » 9/4/2016, 16:48

teoretycznie tak, jeśli oczko jest dokręcone do chłodnicy śrubą wentylatora, to tą drogą dostaje się tam masa z instalacji (którą zwiera włącznik termiczny i zamyka obieg),a plus jest podany na silnik drugim przewodem wychodzącym z kostki. Co za tym idzie jakiekolwiek połączenie oczka z wtyczką nr.1 spowoduje włączenie wentylatora.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez andy7 » 9/4/2016, 20:09

Dobra, pochwale sie.

Po dwoch nieudanych probach odpalenia DR 350 wczoraj zalalem swierze paliwo i jak gdyby nigdy nic, odpalila za 3 - cim kopem. ilnik fajnie gadal.

Rano musialem jechac zawiesc zabawke do naprawy wiec wzialem inna maszyne, bo nie chcialem ryzykowac z odpalaniem. W drodze powrotnej napatoczyl sie Kolo z Audi A7, jakies dwie rury wydechowe z prawej i lewej stronie. Bylem na IV - ce Klo chcial mie lyknac co mi ze wzgledu na zwezenie drogi nie pasilo. Dalem ciut gazu no i Kolo musial odpucic.

Bedac juz w miescie napatoczyl sie Kolo Fireblade'm, i tez wachal spaliny, zwzieli sie dzisiaj czy co ?

Odstawilem maszyne, prztesiadlem sie na DR'e i pojechalem. Obroty trzeba bylo ustawic, bo po wcisnieciu ssania po prostu gasl. Wyregulowalem obroty i dalsza jazda byla juz milsza.

Prawie pod domem Jakis typ w 911 - ce tez musial sie sprawdzic, do 50 km/h bylo calkiem calkiem, powyzej odpuscilem.

co za dziwny dzien

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Walenty » 9/4/2016, 20:35

andy7 napisał(a):Rano musialem jechac zawiesc zabawke do naprawy wiec wzialem inna maszyne, bo nie chcialem ryzykowac z odpalaniem. W drodze powrotnej napatoczyl sie Kolo z Audi A7, jakies dwie rury wydechowe z prawej i lewej stronie. Bylem na IV - ce Klo chcial mie lyknac co mi ze wzgledu na zwezenie drogi nie pasilo. Dalem ciut gazu no i Kolo musial odpucic.

Bedac juz w miescie napatoczyl sie Kolo Fireblade'm, i tez wachal spaliny, zwzieli sie dzisiaj czy co ?


A czym jeździsz? :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez suhy-19 » 10/4/2016, 12:15

no i dzisiaj zakonczylem sezon, moto sprzedalem i narazie nie zapowiada sie zebym kupil nowe moto bo wydatkow w uj :/
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez melvin » 10/4/2016, 18:45

ale jak to tak? alfa ciągnie kasę czy zestaw w rowie został?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Walenty » 10/4/2016, 19:01

melvin napisał(a):czy zestaw w rowie został?


Mógł też zupełnie przepaść bez śladu i - po niektórych historiach - w ogólne nie byłbym zdziwiony xDDD
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 10/4/2016, 19:23

Gdzieś mi tam dzwoniło, że ponoć Suhy się żeni...
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez suhy-19 » 10/4/2016, 19:35

czester czyś ty ogłupiał :D i nic z tych rzeczy długi trzeba pospłacać :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez andy7 » 10/4/2016, 20:00

suhy-19 napisał(a):czester czyś ty ogłupiał :D i nic z tych rzeczy długi trzeba pospłacać :D


Bylo nie robic dlugow, nie musial bys splacac :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez melvin » 10/4/2016, 21:17

żeby suchy się żenił musiałby zaruchać a to mało prawdopodobne :P
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez suhy-19 » 10/4/2016, 21:23

melvin skoro Ty zaruchales to mi tez powinno sie udac :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Walenty » 10/4/2016, 21:33

Jeśli wyznaje zasadę, że tarło dopiero po ślubie, to szedłby w sumie w dobrą drogę :0
Chociaż z tym ślubem to nie wiem czy nie powielam plotki :>
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez melvin » 10/4/2016, 22:23

To jeszcze zamieszkajcie razem, będzie tak rodzinnie :D


Suchy, "mało który chłop zalicza, po to są burdele"
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez madcap » 11/4/2016, 22:20

melvin napisał(a):żeby suchy się żenił musiałby zaruchać a to mało prawdopodobne :P



jak rzekła pewna Katarzyna:
nie kupuje się drzwi, nie sprawdziwszy czy pasują do framugi
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Walenty » 13/4/2016, 14:16

Zamówiłem kurtkę w salonie suzuki z Piaseczna. Tydzień temu, wysyłka kurierem. Dzisiaj dzwonię, bo jednak coś długo to trwa.
Okazało się, że paczka się zgubiła. A czekam jak na Boże Narodzenie. Jak ja mam się nie denerwować :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do VIP Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr