Zobacz wątek - Ocena zestawu do 2500zł
NAS Analytics TAG

Ocena zestawu do 2500zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ocena zestawu do 2500zł

Postprzez PiotrRosinski » 28/5/2014, 08:30

Kask: SHARK S700 S Redding (blenda) (otwórz link)
Ochraniacz: Koszulka z ochraniaczami Adrenaline Road (odpinane barki) (otwórz link)
Kominiarka: Kominiarka Rebelhorn Oneeye bawełna (otwórz link)
Buty: Buty motocyklowe Adrenaline CRX (otwórz link)
Kombinezon: Kombinezon 2-cz Adrenaline Imola (otwórz link)
Rękawice: Rękawice skórzane SHIMA D-Tour (otwórz link)

Nazwa produktu to odnosnik do specyfikacji
PiotrRosinski
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11/5/2014, 09:20


Postprzez Miczab » 28/5/2014, 09:29

Chcesz tą zbroję nosić pod kombi?
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez adam_tomasz » 28/5/2014, 09:50

też jestem ciekaw po co Ci ta zbroja skoro chcesz kupić skórzane kombi ;)

kask: ok

zbroja: nie wiem po co

kominiarka: zwykła bawełniana więc może być

Buty: trochę słabe - wywaliłbym zbroje i dołożył kasę do butów

kombinezon: w cenie ok 1200 zł skórzane prezentują podobny poziom (znajdź temat w którym porównują właśnie taką półkę cenową), ale jak pasuje dobrze, to sprawdź jeszcze ochraniacze czy mają certyfikat CE EN 1621 - x i na początek wystarczy

rękawice: osobiście wolę mieć na kostkach sztywny ochraniacz a nie miękki więc poszukałbym innego modelu
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PiotrRosinski » 28/5/2014, 09:53

Nie skóra bo do sporta, to tak poprostu estetyka :)
PiotrRosinski
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11/5/2014, 09:20

Postprzez adam_tomasz » 28/5/2014, 09:58

PiotrRosinski napisał(a):Nie skóra bo do sporta, to tak poprostu estetyka :)


Chyba średnio zrozumiałem.

Poza tym mniej więcej w tej cenie zerknij jeszcze na kombi Tschul - mają sporo pozytywnych opinii.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PiotrRosinski » 28/5/2014, 10:14

Kask: SHARK S700 S Redding (blenda) (otwórz link)
Kominiarka: Kominiarka Rebelhorn Oneeye bawełna (otwórz link)
Buty: SHIMA RSX-6 Men (otwórz link)
Rękawice SHIMA ST-1 (otwórz link)

Lepiej? - tutaj całość 1100zł

Tak więc 1400zł zostaje na kombinezon.
PiotrRosinski
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11/5/2014, 09:20

Postprzez adam_tomasz » 28/5/2014, 11:26

teoretycznie trochę lepsze rękawice

Jedynie co to mnie trochę martwią buty, tu Ci nie poradzę czy adrenalina czy shima, poczytaj czy już ktoś ich nie porównywał. Dla mnie buty motocyklowe zaczynają się od ok 600 zł. Ale jest to 200 zł więcej niż wybrałeś. Pomyśl czy nie dołożyć te 200 zł. Poza tym obojętnie co tu wybierzemy musisz pójść i przymierzyć wszystko czy na pewno dobrze będziesz się w tym czuł. A potem poszukać gdzie najtaniej kupisz ;)

Zerknij jeszcze np na:
- Forma Arrow SX
- Buse Toursport
- Forma Mirage
- TCX SS Sport
- Sidi Fusion
- Alpinestars SMX-5
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PiotrRosinski » 28/5/2014, 15:27

A kombinezon jaki do 1400?
PiotrRosinski
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11/5/2014, 09:20

Postprzez adam_tomasz » 28/5/2014, 21:16

Traktując ten post ciągle osobno, nie biorąc pod uwagę Twojego tematu o wyborze motocykla to do 1400 pewnie tschul.

Ale skoro masz kasę to proponuje kupić lepsze ciuchy bo to co wymieniasz to nie jest wysoka półka, a raczej średnio niska i trochę za biedna na taki motocykl jaki chcesz kupić na pierwsze czyli f4i. Lepiej kup coś porządniejszego. Jakiś Berik, arlen ness, spyke czy inne w okolicy 2000-2500. Poza tym buty minimum TCX SS Sport, Fusion czy smx-5 i lepsze rękawice niż shima. Rękawice za ok 150 zł ledwo wytrzymują ślizg przy prędkości ok 50 km /h.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Zimny72 » 29/5/2014, 00:04

Trochę trudno ci doradzić, bo niby 2.500 zł to całkiem duża kwota, ale za mało na naprawdę dobry sprzęt. Łatwiej doradzić kolegom, którzy chcą się zmieścić w 1.500 zł, bo wtedy przeglądamy ofertę pod kątem najtańszego markowego, ale co by wykluczyć kompletną tandetę. Moim zdaniem powinieneś postawić w pierwszej kolejności na kilka elementów ubioru tych najistotniejszych, które powinieneś kupić już na prawdę dobrej jakości, a resztę tańszą i sukcesywnie wymieniać. Inaczej wylądujesz z czymś średnim i będziesz się męczył: z jednej strony będzie ci szkoda wydanej całkiem poważnej kasy, a z drugiej strony będzie cię korcić... no właśnie ten lepszy sprzęt. Ja bym postawił po pierwsze na lepszy kask tj. taki za ok. 800zł (choć ten Shark, który podałeś jest w sumie OK), rękawice za ok. 250zł i buty za ok. 600zł - bo to podstawa i przyda ci się do każdego typu ubioru. Co do butów zwróć uwagę na firmy Falco i Gaerne - polecam; co do rękawic ja osobiście najbardziej lubię Tschul'e. Do tego bym dokupił na początek jeansy motocyklowe (Mottowear, Vanucci) i jakąś tańszą kurtkę tekstylną (np. jakiś level entry Modeki, Buse'a albo RST), bo to zawsze ci się przyda - nawet jako ubranie na zmianę po zaliczeniu ulewy i na czas suszenia sprzętu podstawowego. A zakup kombinezonu zostaw sobie na później: jak już będziesz wiedział dokładnie co do czego jest ci potrzebne, to sobie kupisz coś naprawdę dobrego i dopasowanego, bez ścibolenia jak tu zmieścić się w zadanej sumie. W sumie każdy z nas tutaj kombinuje jak skręcić coraz więcej kasy i kupić coś z coraz wyższej półki - myślę, że i ciebie to nie ominie. ;) Ja też zaczynałem od kompletu za 1.500 zł, a jak teraz podliczę to co mam w szafie... to lepiej nie napiszę, bo jeszcze żona przeczyta, zorientuje się i mam gotową awanturę. :)
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Miczab » 29/5/2014, 10:04

Buty SHIMy widziałem, ale na tym się kończą moje doświadczenia. Co do marki - chłopaki radzą sobie bardzo dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Wszystkie wady wieku młodzieńczego już mają za sobą, także zaryzykowałbym. :)

Kombi do 1400 - słabo. Sugerowałbym uderzyć póki co w teksy. Za 1400 złożysz komplet np. BUSE, za rok dozbierasz i kupisz porządne kombi. Tekstylia się nie zmarnują, bo też są momenty kiedy są idealnym wyborem na moto.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr
cron