Zobacz wÄ…tek - Nowy kask, shoei, arai, hjc ?
NAS Analytics TAG

Nowy kask, shoei, arai, hjc ?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Nowy kask, shoei, arai, hjc ?

Postprzez me.how » 8/5/2014, 11:59

Cześć,

Ponieważ mój stary kask (Nitro PSI) powoli nadaje się do zmiany chciałbym poznać wasze odczucia na temat wybranych przeze mnie modeli.
Każdy handlowiec swoje chwali więc liczę na jakieś opinie od użytkowników.

* ARAI CHASER FORCE
* HJC R-PHA 10
* Shoei NXR, Mystify

Kask do polatania po mieście, czasem w trasę. Nie ukrywam że liczy się waga. Teraz widze, że mój obecny kask to klocek :)
Właściwie to zastanawiam się czy różnica w cenie kilkuset złotych pomiędzy Shoei, a HJC będzie rzeczywiście zauważalna, a jeśli tak to w jakich aspektach użytkowych. Poprzedni kask za ok 700zł w pełni sprawny ogarnął 1,5sezonu, później zaczęły się problemy z mocowaniem szybki i pompką. Chciałbym żeby ten wytrzymał dłużej :)

BTW. Znacie jakieś miejsce w Poznaniu, gdzie mógłbym porównać wszystkie trzy modele wizualnie ? Aktualnie shoei w jednym, hjc i arai w innym ...
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44


Postprzez kravec » 8/5/2014, 12:07

Nie jest to odpowiedź na pytanie, ale Nitro to nie jest odpowiednie odniesienie. Ta firma tak po prostu ma- po niedługim czasie użytkowania kaski są do wyrzucenia (wiem z doświadczenia).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez me.how » 8/5/2014, 22:25

Byłem przymierzyć HJC R-PHA. Okazuje się, że jest nawet wersja z blendą. Mieści się w budżecie. Jest też okazja sprawdzenia kasku w praktyce zwłaszcza, że zostałem ostrzeżony o tym, że jest głośny. Swoją drogą ciekawe czy głośniejszy niż obecny. Jak wasze odczucia ?

Znacie może jakieś miejsce gdzie mógłbym wykonać jazdę testową na shoei ?

Arai odpadło z racji swojej prehistorycznej bryły.
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez kravec » 9/5/2014, 13:26

Przedstawicielstwo Shoei w Warszawie. Chyba nawet na 2 dni Ci dadzÄ….
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez jasnoksieznik » 9/5/2014, 14:00

W Helumtkowie RPHA ST jest dostepna od 2-3 tygodni, ma sztywna cene, wiec taniej niz 360€ jej nie dostaniesz. Z malowaniem - 400€. Wielu opinii uzytkownikow jeszcze nie ma.
Mialem ja na glowie i rzeczywiscie lekka i wygodna. Trudno sie do tego kasku "wchodzi", bo wejscie jest ciasne. Nie mialem mozliwosci w nim pojechac.
Za to RPHA-10 (plus) bywa w promocyjnej cenie - jesli chcesz wydac mniej, to moze warto bez blendy?
Pod wzgledem reszty wlasciwosci, sa to podobno blizniacze konstrukcje
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez me.how » 2/6/2014, 15:08

Miałem okazję porównać wizualnie te kaski. Niestety latałem tylko w RPH 10+ który mimo lekkości jest rzeczywiście głośny. Od 120km/h porównywalny z obecnym garnkiem nitro (nadal nikomu nie polecam :) ). Wentylacja oczywiście bardzo dobra jak to kask z MotoGP. Zapięcie typu DD bardzo fajne. Nie odczuwa się wiatrów bocznych nawet kręcąc głową. Na tym chyba pozytywy się kończą. Jak na kask za 1600zł wykonanie zamknięcia wentylacji odstrasza. Czysty plastik nie schodzący się z pokrywą kasku. W ogóle sposób zamykania wentylacji nie wydaje się być przemyślany. Kask w wersji ST wygląda pod tym względem o niebo lepiej. Nie wiem niestety jak z jego głośnością, a i masa o 150g większa z racji blendy.
Patrząc natomiast na kask shoei NXR widzi się za co płacimy te 300-500zł więcej w zależności czy z malowaniem czy bez. System rescue (mimo że nikt nie chce żeby się przydał...), plastiki jakby lepiej się schodziły, bryła jakby jeszcze lepiej dopracowana niż HJC no i miejsce na okulary. Nie miałem okazji przetestować wentylacji i głośności. Może ktoś jest w stanie się wypowiedzieć ?

Ogólnie wydaje się, że warto odłożyć te kilkaset złotych więcej i udać się po Shoei ...

Btw, jak wygląda kwestia blendy? Słyszałem opinię, że osłabia ona czoło kasku, a dokładniej miejsce, z którego się wysuwa. Arai do teraz nie robi kasków z blendą. Co na ten temat myślicie ?
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez relakzstyle » 2/6/2014, 15:30

kup zatyczki za 10 zł i masz z głowy halas a przy okazji oszczedzisz zdrowie. Kazdy z tych kaskow bedzie glosny. Ja bym olal blende wzial hjc rpha plus w pakiecie masz szybe dymioną. I cena naprawde przystepna , ew pomyslalbym nad sharkiem racer pro
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez fliper210 » 2/6/2014, 16:50

mam NXR-a cichy nie jest ale z zatyczkami da się jeździć
zawiodłem się wlotem na szczęce nierówno chodzi
wentylacja 9/10
Avatar użytkownika
fliper210
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 17/6/2012, 19:21
Lokalizacja: KRK

Postprzez Qazman » 2/6/2014, 16:55

RPHA 10+
plusy były wyżej.
Wady: głośny. Przy zbyt mocnym otwarciu szybki, wypada ona z zatrzasków, które są bardzo słabe. Na światłach muszę uważać z tym. Wykończenie przy materiałach słabe (pruje się, a dużo km nie zrobiłem), prawie 2,5x tańszy kask innej firmy był lepiej wykonany.
Ogólnie kask ok ale za tą cenę spodziewałem się lepszego wykonania.
Qazman
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12/12/2009, 22:48

Postprzez Glenroy » 2/6/2014, 20:42

To jak RPHA to może też Shark Speed-R Ci podejdzie? Integral, wygodny, fajnie wykonany z mistrzowską blendą :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez me.how » 9/6/2014, 22:38

Zdecydowałem się na RPHA-ST1. Wydaje się być solidniejszy od RPHA 10+. Miał być w malowaniu ale jak zobaczyłem malowanie to okazało się że w katalogu wygląda dużo lepiej.

Różnicę w cenie wypełnię jakimiś gadżetami, a co więcej zbieram się z wymianą moto więc kilka stówek na pewno się przyda. Dzięki za udział w dyskusji!
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez Moto-Center » 11/6/2014, 15:55

R-PHA - ST1 to dobry wybór,aczkolwiek nie sądzę aby w praktyce jeżeli dokupisz zatyczki specjalnie czymś się różniły,jakość wykonania na bardzo zbliżonym poziomie. Obydwa sa solidne i godne polecenia,ale skoro wybór już padł to pozostaje życzyć szerokości no i rzecz jasna daj znać za jakiś czas jak się sprawuje.
Moto-Center
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6/3/2014, 16:28



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê