Zobacz wÄ…tek - Buty Ozone Darth 2 - REBELHORN HP-3 - FORMA ARROW SX
NAS Analytics TAG

Buty Ozone Darth 2 - REBELHORN HP-3 - FORMA ARROW SX

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Buty Ozone Darth 2 - REBELHORN HP-3 - FORMA ARROW SX

Postprzez drszczeps » 15/4/2014, 21:59

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem butów na motocykl z budżetem nie przekraczającym 500 zł. Mają to być wysokie buty. Na oku mam:
- Ozone Darth 2 cena ok 430zł
- REBELHORN HP-3 cena ok460zł
- FORMA ARROW SX cena ok 499zł

Wszystkie pary przymierzałem w sklepie. Najwygodniejsze wydają się być Rebelhorny wizualnie też są ok. Na drugim miejscu Ozone Darth II też w miarę wygodne, sprawiają wrażenie bezpieczniejszych. Więcej jakby "systemów" zabezpieczających. Forme polecił mi założyć gość ze sklepu. Nie różniły się niczym od poprzednich a cena jednak wyższa.
Bardzo mało opinii na temat tych butów jest na necie. generalnie niby polecają Rebelhorny, ale dla Ozone nie znalazłem nic tak więc ciężko tu coś porównać.
Dlatego prośbę mam, czy ktoś może ma któryś z tych butów i mógłby coś napisać? Może ktoś z was przymierzał lub po prostu, ktoś mógłby doradzić któreś z jakiś względów.

Z góry dzięki.
GSF600 Bandit '95
drszczeps
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9/2/2014, 19:59
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Miczab » 15/4/2014, 22:30

Z tych trzech modeli, głównie ze względu na to, że Rebelhorn ma aktualnie "promocję", wybrałbym właśnie jego. Promocja polega na tym, że gwarancja jest przedłużona z 2 do 5 lat. :)
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez drszczeps » 19/4/2014, 18:00

Witam,

Wybrałem się do sklepu po buty i raz jeszcze przymierzyłem Darthy II oraz REBELHORN HP-3. Okazało się, że HPki są węższe w śródstopiu co czułem od razu no i po kilku minutach poczułem ucisk. Raczej by się w tym miejscu nie rozbiły za prędko tak więc odpuściłem Rebelhorny.
Ozony okazały się szersze w śródstopiu i dobrze się wpasowały w moją szeroką stopę. Dodatkowo okazuje się, że i Ozone daje 5 lat gwarancji na te buty. Trzeba tylko zarejestrować paragon do dwóch tygodni od zakupu na stronie producenta. Miałem okazję przetestować jazdę w tych butach no i ciężko coś napisać, bo są to moje pierwsze buty motocyklowe. Napiszę z perspektywy gościa, który dotychczas śmigał w zwykłym obuwiu. Zmiana biegów, gdzie wcześniej wystarczył lekki ruch stopą - tutaj do zmiany biegów będę musiał się jakiś czas przyzwyczajać. Poza tym, fajnie się jeździ w takich butach, nie wieje, no i rzecz jasna jest większe poczucie bezpieczeństwa. Jeżdżę w jeansowych spodniach motocyklowych Modeka Denver II, gdzie zawsze wkurzała mnie szeroka nogawka powiewająca na wietrze - teraz ładnie zakrywa mi buta i nic nie lata. Z chodzeniem też nie ma większego problemu - nie ma wiadomo takiej wygody jak w zwykłym bucie ale przemierzenie jakiegoś dłuższego dystansu myślę nie sprawiłoby większego problemu. Za cenę niewiele ponad 400 zł i 5 lat gwarancji myślę, że to był dobry zakup i ja polecam Ozone Darth II. Pocykałem trochę fotek z bliska, może się komuś na coś to przyda LINK (otwórz link)

pozdr.[/url]
GSF600 Bandit '95
drszczeps
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9/2/2014, 19:59
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê