Zobacz wątek - Jak się ubrać na motor
NAS Analytics TAG

Jak się ubrać na motor

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jak się ubrać na motor

Postprzez yabber » 12/12/2013, 22:18

Hej,

planuje na wiosnę iść na prawko kat. A. Moje pierwsze pytanie co warto kupić idąc na kurs. Kask, kurtka, rękawiczki plus buty? Czy warto od razu ubrać się od góry do dołu?

Zakładając wariant B tzn. taki, gdzie kupujemy od razu wszystko co nam będzie potrzebne co warto kupić, a co jest zbędnym wydatkiem? Myślę, że kask, który kupię to będzie Shoei XR 1100. Nie wiem jednak:
jakie buty?
jakie rękawice?
czy kurtka i rękawice ze skóry czy tekstylna?
co oprócz tego warto kupić? jakie ochraniacze?

Planuje zakup motoru sportowego, więc stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i wysoką jakość stroju, ale nie chce przepłacać za zbędne bajery. Budżet to 5 - 7 tys. Nie obraże się, że jeśli wydam mniej, ale jeśli będę ku temu argumenty to mogę wydać i więcej.

Będę wdzięczny za Wasze porady.

pzdr
yabber
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/12/2013, 22:08


Postprzez Marsjanin » 13/12/2013, 00:18

Masz spory budżet, wiec na pewno dobrze się ubierzesz. Ja zanim kupiłem moto - zainwestowałem w ubiór. Radzę Ci zagadać do użytkownika Miczab. Skompletuje Ci fajny zestaw w niezłej kasie i pewno coś zaoszczędzisz.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez RSSSS » 13/12/2013, 08:01

Wybierając się na kurs to IMO minimum jakie trzeba mieć to kask, rękawiczki i kurtka.
Buty jako opcja w następnej kolejności.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez choyli » 13/12/2013, 14:23

Jak robilem kurs to instruktor powiedzial ze bez butow za kostke na motocykl nie wpusci. Kask .ie nest az tak potrzebny bo szkoly posiadaja swoje kaski I interkomem. W swoim bedxiesz mogl latac tylko po placu, co w sumie obecnie stanowi 90% jazd na kursie. No I rekawiczki, na placu wielkich wypadkow raczej nie ma (choc jak patrzylem na plot otaczajacy plac to nie jestem tego taki pewien:-) ) aczkolwiek dlonie mozna sobie pozdzierac nieprzyjemnie.
Pozdrawiam
choyli
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7/10/2012, 15:54

Postprzez RSSSS » 13/12/2013, 14:31

Moja szkoła miała krótkofalówki ze słuchawką na kablu i całe szczęście, bo jeżdżenie w cudzym, przepoconym kasku przez 20 godzin w upalne dni (kurs robiłem w lecie) by mi się nie widziało...
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kravec » 13/12/2013, 16:48

Buty za kostkę według przepisów. Ogarnę przez zimę jakiś poradnik dla idących na kurs bo temat się powtarza. Już od jakiegoś czasu nad tym myślę tylko się długo zbieram. Do wiosny zdążę :)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez hubi199 » 13/12/2013, 16:50

Na kursie raczej troche dziwnie to będzie wyglądało, gdy ubierzesz kombi skórzane (skoro chcesz kupić sporta) i na placu będziesz śmigał. Wiem, że mamy bardzo różne OSK, ale większość to jazdy na placu, u mnie przynajmniej tak było.
Co do ubioru, nie znam cie, ale myśle, że czasami chciałbyś troche zwiedzić więc może pomyśl, o drugim stosunkowo tanim kombinezonie (skoro budżet masz taki) do turystyki.

Jak chcesz szołeja tego co wybrałeś to do niego może taki zestaw
Kask: shoei 1600
Kombinezon: "wybór jest spory", Spidi, IXon i cała reszta ~2000-2500
Buty: A* smx-plus 900, Sidi st 1000, Tcx/Xpd ~1000,
Rękawice: 300-400
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez yabber » 14/12/2013, 18:26

Dzięki za rady.
yabber
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/12/2013, 22:08

Postprzez drozdu » 20/12/2013, 17:09

Witam.
Szukam stroju już dłuższego czasu, mam z tym problem ponieważ z ostatnich przymiarek wynika że jestem szczypior i potrzebuję rozmiaru 46(jeżeli chodzi o kombi).
W związku z tym zmuszony jestem szukać osobno kurtki i spodni.
Uronił mi się pewien pomysł... jest możliwe skompletowanie kurtki tekstylnej ze spodniami skórzanymi?
Mam na oku rst tractech evo.
Pozdrawiam!
drozdu
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/12/2013, 17:01

Postprzez Glucik » 22/12/2013, 11:52

Nie musisz kupować osobno:) ja też jestem niski mam 166cm wzrostu i zakupiłem kombinezon dwuczęściowy w rozmiarze 46 z TSCHULa:) Zakupiłem kombinezon w moto-akces. Można nawet 44 zamówić:)
Glucik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27/8/2009, 11:21
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez drozdu » 22/12/2013, 14:40

To dobrze że Ci się udało, widzę że nie tylko gabaryty mamy podobne ale i moto jednakowe:).
Co do kombi to mam obawy zamówić sklepie na zamówienie bo gdybym tak zrobił to musiałbym go kupić czy by mi pasował czy nie.
Przymierzałem tschula w rozm. 48 i o ile spodnie jako tako leżały to kurtka była luźna.
Nie znalazłem jeszcze sklepu w okolicy Gliwic w którym były by dostępne kombi w takich rozmiarach. mówisz że masz 166 wzrostu i kombi 46 Ci pasi, ja mam 173 więc chyba innej opcji jak dobieranie to nie mam....
A co myślisz o tym połączeniu spodnie skórzane+kurtka tekstylna?
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
drozdu
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/12/2013, 17:01

Postprzez Glucik » 22/12/2013, 15:53

No ja jestem z Rybnika i na śląsku to jedynie w miasteczku śląskim mają w sklepie Tschula. A ja jak zamawiałem ten 46 to powiedzieli że spokojnie mogę wymienić na większy 48 lub na mniejszy 44..no wiesz kurtka jest idealna. natomiast spodnie tak 2 cm krótsze i by było już super no ale jak zrobię pozycję jazdy na motocyklu to wszystkie ochraniacze są na swoim miejscu.Ja nigdy nie przymierzałem kombinezonu i kupiłem w ciemno jak mi zaproponowali 46 to mówie najwyżej wymienie jak jest taka opcja. A jeszcze jedna rzecz taka że nie każdy model jest taki sam. bo np. model 747 może być za duży a 787 będzie dobry... Co do kurtki tekstyl i spodni skóra to nie wygląda to ładnie mój kumpel tak jeździł jak nie miał kasy ale nie podobało mi się to wg. To jak już naprawdę nie ma rozmiaru to osobno kurtka i spodnie ale komplet skóra całość lub tekstyl.. Ja mam dodatkowo kurtkę tekstyl ale to w jeansach jeżdżę.Bo spodnie z kombinezonu i tak mi nie będą pasować do tego..
PS. widzę, że chyba jesteś z Gliwic to może kiedyś pojedziemy w trase?:)
Glucik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27/8/2009, 11:21
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez RSSSS » 22/12/2013, 18:52

drozdu napisał(a):Witam.
Szukam stroju już dłuższego czasu, mam z tym problem ponieważ z ostatnich przymiarek wynika że jestem szczypior i potrzebuję rozmiaru 46(jeżeli chodzi o kombi).
W związku z tym zmuszony jestem szukać osobno kurtki i spodni.
Uronił mi się pewien pomysł... jest możliwe skompletowanie kurtki tekstylnej ze spodniami skórzanymi?
Mam na oku rst tractech evo.
Pozdrawiam!


Rst tractech evo to dobra opcja bo w rzeczywistości są to osobne spodnie i kurtka, które można połączyć w 2-częściowego kombiaka lub kurtkę można używać osobno,np. z jeansami!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez JanekTej » 22/12/2013, 18:59

RSSSS - po ostatnich wojażach i poszukiwaniu stroju zauważę tylko, że korzystanie z kurtki z 2częściowego kombiaka bez pasa nerkowego raczej odpada. Jest zupełnie inaczej skrojona ( przynajmniej w tych modelach co przymierzałem, a RST też się jakiś trafił.) i zwyczajnie odsłoni Ci całe plecy w trakcie jazdy. :)
JanekTej
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13/4/2013, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Postprzez RSSSS » 22/12/2013, 20:56

Wiem,ale kurtki rst evotech są dłuższe niż tradycyjne kurtki z większości kombiaków 2-częściowych!
Tak,czy inaczej, pas warto mieć zawsze, kiedy nie mamy spinanego kombiaka.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez drozdu » 23/12/2013, 17:29

Dzięki za odpowiedzi Panowie:)
Co do pasa nerkowego , bez niego nie wsiądę już na żaden motocykl. W ostatnim sezonie przez głupotę ,nerki już sobie załatwiłem. No właśnie rst to chyba jedyna lub nieliczna firma dostępna w PL która oferuje tego typu wdzianka,które można indywidualnie dopasować.Nawet kolorystycznie są identyczne ciuchy ze skóry i te tekstylne.
Mówisz Glucik że połączenie skóry i tekstylu nie wygląda... w Piątek jadę do Katowic i zobaczę jak bardzo źle wypadnę w lustrze:). Wydaje mi się że kurtka tekstylna będzie troszkę bardziej wygodna i pozwoli mi na dłuższe trasy. Fakt faktem aktualnie mam w głowie kiszke. Zdaje się że w piątek dostane w sklepie placka na otrzeźwienie i dokonam dobrego wyboru , o ile jakiś będzie:).
Pozdrawiam!
Ps.Glucik-Ja jestem z Pyskowic(obok Gliwic). Bardzo chętnie, musimy się zgadać w sezonie:)
drozdu
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/12/2013, 17:01

Postprzez Justka » 18/1/2014, 14:50

A ja mam pytanie takie - co kupić sobie do pierwszego motocykla? Jestem zielona pod tym względem, a nie chciałabym zlekceważyć sprawy.
Justka
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24/7/2013, 20:54

Postprzez RSSSS » 18/1/2014, 15:30

Podstawa to dobre buty motocyklowe.

Co do stroju to musisz nam coś więcej napisać, przede wszystkim co to będzie za motocykl!

Pozdr.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez drozdu » 20/1/2014, 09:01

Dokładnie tak jak RSSSS napisał zależy od motocykla jakim będziesz się woziła
I od tego jaki styl jazdy preferujesz. Na ściga to będzie skóra, jak skóra to na kombi w cenie poniżej 2000zł szukać nie warto. Jak chcesz jeździć mniej sportowo a bardziej rekreacyjnie i turystycznie to polecam ciuchy tekstylne ale z membraną. Dotąd szukałem kombi skórzanego żeby posmigać na torze ale już mi się odmieniło wole pojechać w dal i szukam stroju tekst. Obecnie szukam w macnie . Odradzam kupowania najtańszych ciuchow sam kupiłem adrenaline za pierwszym razem i nigdy więcej tego błędu nie popełnie.
Pozdrawiam.
drozdu
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/12/2013, 17:01

Postprzez jasnoksieznik » 20/1/2014, 11:42

Ja mam troche inna filozofie. Garsc spostzerzen:
- na egzaminie w Jeleniej Gorze egzaminatorzy lali na stroj. Jeden gosc podchodzil do egzaminu z szortach i tenisowkach (nie zdal, bo nie umial jezdzic po placu)
- z drugiej strony, na egzamin trzeba przyjsc przygotowanym, dotyczy to tez stroju. Na pewno nie stracisz wizerunku, jak zalozysz dobry stroj
- jak robilem kurs na moto, to jezdzilem w rzeczach ze skuterka - przeciwdeszczowe spodnie ze szczatkowymi ochraniaczami, wytarta skorzana kurtka, rekawiczki, solidne polbuty, wlasny kask. Bylem chyba najlepiej przygotowanym kandydatem podczas jazd :|
- jak tylko zrobilem prawko, kupilem zestaw tekstylny - kurtka/spodnie z wyjmowana membrana, wysokie buty, kask z bajerami, rekawice usztywniane, kazdy element innej firmy, ale wspolnie daja rade. Wyszlo jakies 2500PLN. Na poczatek z powodzeniem wystarczylo - przejechalem tak 3-4kkm, w tym z Monachium przez Czechy do Warszawy i z powrotem. Dalo rade nawet mzawce przy 120km/h, na autostradzie, w czerwcu. Tego zestawu uzywam na jesieni/w zimie, do krotkich dojazdow i tez daje rade.
- pinlock lub odpowiednia powloka na wizjerze to super sprawa i naprawde warto ja miec.
- kask bierz taki, ktoremu ufasz w kwestii bezpieczenstwa, jest wygodny, a cena jest do przezycia. Koniecznie przymierz - mi np tanie shoei'e w ogole nie leza na glowie, za to HJC pasuje idealnie, nawet lepiej od Schuberth'ow.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê