Zobacz wątek - Kurtka, buty (ew. spodnie?) do 1500zł
NAS Analytics TAG

Kurtka, buty (ew. spodnie?) do 1500zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kurtka, buty (ew. spodnie?) do 1500zł

Postprzez Pumar » 10/9/2013, 17:09

Hej:)

Motor wybrany, kask raczej wybrany, pozostała reszta:)
Motor: Bandit ew xj 600, w kazdym razie ta klasa.
Gdzie: głównie miasto (dojazdy do pracy/studia) ale czasem dluzsze wycieczki.

Limit: W sumie 2500, jako że kask +-1000zł zostaje 1500 na inne. W sklepach po których chodziłem doradzili mi że lepiej teraz pojezdzic w samej kurtce + buty a jeśli chodzi o spodnie to kupić jak już to ochraniacze na kolana, troche dozbierać i może w czasie wyprzedaży zimowych kupić już normalne, niż teraz kupować ale gorszej jakości i na krótko. Czy dobrze czy źle mi doradzili?
Kurtka tekstylna.

Kurtek parę przymierzałem, szczerze to polecana przez wszystkich tutaj Alpina wydała mi się gorsza jakościowo od takiego np Helda, być może mylne pierwsze wrażenie, i też przymierzałem jednak te najtańsze alpiny, ale i tak. Held ogólnie mi się spodobał aczkolwiek dużo nie przymierzałem.
Fajnie by było gdyby kurtka miała dużo warstw odpinanych <- jak najbardziej uniwersalna, wolałbym raz kupić na dłużej, dokupywać przez dłuższy czas nie zamierzam.

Z butów przymierzałem tylko SiDi i dowiedziałem się swojego rozmiaru (o jeden większy niż normalnie) ale ogólnie o butach nie wiem nic. Raczej wysokie bo bezpieczniejsze.

Jeśli spodnie -> myślałem o dżinsowych ale jednak są mniej uniwersalne tak więc raczej tekstylne.
Pumar
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31/8/2013, 21:45


Postprzez paddy » 11/9/2013, 11:36

Cześć :-)
Spróbuję Ci trochę pomoc, może nie z własnego doświadczenia gdyż także zaczynam z pierwszym moto, ale dość dużo się naczytałem przy własnym zakupie stroju ;-)
Odnośnie jazdy w zwykłych spodniach to z pewnością nie chciałbym zaliczyć szlifa nie mówiąc o poważniejszym wypadku także zdecydowanie jestem na nie, choć to tylko moje zdanie i może niech się wypowie ktoś starszy stażem.
Jeśli chodzi o buty, to szukaj czegoś z Sidi, Gaerne (za 500zł powinieneś kupić już jakiś model Gaerne). O Gaerne mówią, że to mega wygodne buty, pewna jakość, z kolei Sidi to jakość i bezpieczeństwo ale trzeba trochę więcej wyłożyć. No i oczywiście buty wysokie albo średnio-wysokie.
Jest w sumie dobra promocja na A* http://www.24mx.pl/motocykl/p/buty-alpi ... lowe/k291/
Z kurtek to jeśli szukasz tylko kurtki w tym budżecie to zobacz np.:
Modeka Wulf - kilka słów o niej - http://www.motosapiens.pl/?p=919
Modeka Askari - http://www.motosapiens.pl/?p=1708
Są promocje na Halvarssonsy na 4bikes, ale to trzeba przymierzyć bo mają nietypową rozmiarówkę.
Zobacz firmę Richa, belgijska marka, która ubiera tamtejszą policję.
Jeśli chcesz jednak kurtkę i spodnie to:
Zobacz firmę Buse, tutaj może uda się w budżecie kupić już kurtkę ze spodniami.
Modeka Flagstaff (ze spodniami do kompletu wychodzi jakiÅ› 1k).
Ja osobiście mam kurteczkę Richa Sprint plus spodnie do kompletu i dałem 900zł po rabacie.
Z tym, że to wszystko są kurtki w mniejszym budżecie i jeśli chciałbyś dać 1k na samą kurtkę to musi ktoś inny się wypowiedzieć, ja po prostu orientowałem się w moim budżecie ;-)
Jeśli spodnie tekstylne to najlepiej aby się spinały z kurtką, jeśli chciałbyś jednak jeansy motocyklowe to dużo osób poleca naszą krajową markę Mottowear.
No i na koniec jeszcze o Alpinestars. Dużo osób twierdzi, że przepłaca się za markę, i w tym samym przedziale cenowym można kupić rzeczy po prostu lepsze, znów część osób uważa, że A* to marka i pewniak. Zdania podzielone, zazwyczaj wychodzą burzliwe rozmowy gdy porusza się ten temat, ja osobiście nie pchałbym się w A*, szczególnie niższe modele. No chyba, że jest konkretna przecena tak jak w przypadku tych butów co dałem wyżej ;-)
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem,
Pozdrawiam!
paddy
paddy
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1/9/2013, 18:22
Lokalizacja: Cieszyn


Postprzez Pumar » 12/9/2013, 00:31

Kask: N104

Kurtka: Modeka Silas
Spodnie: Mottowear City X
Buty: Falco Oxegen

Rękawiczki - mam jeszcze z nauki jazdy.

Jak uważacie? Dobrze, źle, coś podmienić?

EDIT: @paddy Wyglądało jakbym w ogóle mial wywalone na twoj post, sorka;P

No myślałem o spodniach tekstylnych ale z tego co sie rozglądałem to w takiej cenie są bardzo średnie, i tak by trzeba kupić osobne protektory bo te które są w zestawie są bardzo średnie, ale po twoim poście zacząłem się rozglądać za jeansowym, co prawda niestety mniej uniwersalne (niewyobrazam sobie jeansów + motor + temperatura <5stopni) ale zawsze jest do duzo lepsza ochrona niz jakies zwykle spodnie:).

Patrzyłem na kurtki Buse ale w tej cenie Modeka wydaje się oferować lepsza kurtke - niestety dosyć mało opinii jest na jej temat, dlatego mam nadzieję, że ktoś skomentuje moj wybór;p Co do Flagstaffa znalazłem dosyć złe opinie.

Za ~600zł zauważyłem, że na forum polecają Falco (sidi jakoś mniej?), to też takie dałem;P
Pumar
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31/8/2013, 21:45

Postprzez d_donald » 13/9/2013, 00:38

Modekę na na przykład na helda czy richę albo busę.
Jeansy nie będę uniwersalne, przepizga Ci teraz wszystko co się da, a najbardziej jaja. Jak nie chcesz mieć potomków, a dla niektórych to plus, to jeździj w takich spodniach jak zimniej się zrobi. Niestety problemem będzie zapalenie innych przyległych części ciała, więc zaczniesz siusiać co 5 minut ;)

Buty- do falco dodałbym gaerne, ten sam segment, tylko mają więcej ochraniaczy.

Uważasz, że jeansy są lepsze niż cordura?! Jak masz 2 warstwy cordury na dupie to nie ma siły, żeby to poszło. Ponadto jak Ci się rozedrze to nie pójdzie dalej, na tym polega jej magia. W przypadku innych materiałów nie wiem czy tak się stanie, jeansy drą się całkiem spoko w każdym razie :)
Pomyśl nad dobrymi tekstylami skoro bierzesz typowego turystę jakim jest n104 ;)
Chcesz jeździć w tym sezonie jeszcze?
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Postprzez Pumar » 13/9/2013, 17:39

Niestety w tej samej cenie Held i Busa dają troche gorsze ubrania z tego co widziałem, szczególnie pod względem protektorów. Chyba, że coś przegapiłem. A niestety limit kasy raczej mi nie pozwala na dokupienie od razu osobnych protektorów. Jeśli chodzi o riche to się rozejrzę.

A gdzie napisałem że jeansy są uniwersalne a tym bardziej, że są lepsze niż cordura? Właśnie napisałem, że są mniej uniwersalne ale jest to zawsze lepsza ochrona niż zwykłe (tj. codzienne) spodnie. Z tego co widziałem spodnie jakiejś Buse w tej cenie albo nie mają w ogóle albo mają protektory słabej jakości. I dlatego też wolę chyba jednak te jeansy. I podobno jeansy z kevlarem sie mniej drą niż te bez kevlaru;p

Buty - poszukam. A pojeździć troche bym chciał jeszcze.
Pumar
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31/8/2013, 21:45

Postprzez The Pole » 17/9/2013, 17:47

Witam!

Podobnie jak Ty sam jestem "swiezak", dopiero drugi sezon "poskramiam" moja XJ6, jesli pozwolisz to podziele sie z Toba moimi obserwacjami.
Jako, ze od dlugiego juz czasu nie mieszkam w Polsce, pozwolisz ze podaruje sobie odnosniki cenowe. W tym miejscu wypada tez przeprosic za brak polskich znakow.
Od poczatku zatem. Jakies 4 lata temu zaczalem od Yamaha YBR 125 Custom, model w Polsce nie byl sprzedawany, ale to bardzo wdzieczna, niezawodna maszyna o ktorej zlego slowa nie powiem, mimo ograniczonych mozliwosci dala mi wiele frajdy i byla doskonalym wstepem do przygody z motorami. W owym czasie wyposazylem sie w rekawice marki G-Mac i kask tej samej firmy model Axis. Na poczatek moze byc, ale dluzej niz kilka miesiecy uzywac sie tego nie da. Kask wymienilem wiec na Arai Quantum, a rekawice...mam do dzis, choc sie zuzyly i po sezonie wymienie na inne. Z czasem dokupilem za namowa kurtke Alpinestar GPR skorzanna, czarna oraz spodnie tej samej firmy, modelu nie pamietam, a takze buty model Fastback. Bardzo fajne ciuchy...z wygladu. Staralem sie unikac deszczu, co w miejscu obecnego zamieszkania nie jest proste :) , tak wiec sprzet, kubraczek jak i spodnie sie w deszczu sprawdzily. Buty kompletnie NIE. zostaly wymienione na Held MERLIN. Jak juz wczesniej wspomnialem, dwa lata temu przesiadlem sie z YBR na XJ6n (swoja droga, bardzo przyjemny sprzet). I tu sie zaczyna ta zabawna czesc historii. Otoz nieco odmienna, chociaz wydawac by sie moglo, ze wrecz minimalnie inna pozycja spowodowala, iz posiadany dotad kostium stal sie zwyczajnie niewygodny. Pierwsze wrazenie bylo jakbym przytyl, ale nic takiego nie mialo miejsca. Przemeczylem sie wiec 2-3 miesiace, az podjalem decyzje o zakupie nowego ubrania. Tym razem jednak z racji zakupu motoru, budzet byl nieco bardziej zawezony. Wybor wiec padl na firme HELD. Kupilem kurtke, ktra ponoc jest slabsza od tej jakiej uzywalem dotad, no i jest tekstylna Held MADDOX, spodnie rowniez Held, butow nie kupowalem, jako ze juz wczesniej zakupilem rowniez marki Held. Musze przyznac, ze jestem z wyboru nad wyraz zadowolony. Drugi sezon mija, a ubranie nadal wyglada jakbym dopiero co je zakupil. Deszcz nie robi na mnie wrazenia, wiatr tym bardziej. A Alpinestar wisi w szafie...
Ok rozpisalem sie, za co przepraszam, ale co chce Ci powiedziec to to, zeby nie sugerowac sie markami za bardzo (istotne, ale nie najistotniejsze), zwroc uwage, czy ciuch ma atesty i czy sie dobrze w nim czujesz, bo to duzo wazniejsze niz metka. Pdejdz do tego indywidualnie, nie upieraj sie, ze kupujesz raz na dluzej, bo pewnie, ze mozna, ale nie koniecznie musi sie to udac.
Spodni dzinsowych rowniez marki Held uzywa moja dziewczyna, ktora od roku dzielnie walczy z moja YBR. Spodnie na deszcz kompletnie sie nie nadaja, ale podobno sa bardzo wygodne.
Mam nadzieje, ze chociaz odrobine Ci pomoglem. Pozdrawiam. Marcin
The Pole
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17/9/2013, 16:29

Postprzez Pumar » 24/9/2013, 10:20

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc w wyborze, jako, że przez ostatni tydzien pogoda bardzo nie dopisuje i niestety obawiam się, że tak może być do zimy to oddalam swój plan zakupu do wiosny, przy okazji przez zimę będe uważnie obserwować sklepy, może coś fajnego i tańszego wyczaje :) Już mniej więcej wiem co bym chciał tak więc już łatwiej mi będzie szukać:)

Miłego dnia i suchych, prostych dróg wszystkim;)
Pumar
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31/8/2013, 21:45

Postprzez malomi » 24/9/2013, 11:13

[quote="The Pole"]Witam!

A Alpinestar wisi w szafie...

Nic dziwnego jak się kupuję cały komplet ciuchów A* za 1k...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez The Pole » 24/9/2013, 18:18

No niestety wisi w szafie i powisi jeszcze chwile co najmniej. Zgadzam sie, ze nie byl to najrozsadniejszy zakup, ale wlasnie chcialem raz i na dluzej... nie wyszlo :D , a szukajac w tym pozytywow, wmawiam sobie usilnie, ze sie czlowiek na bledach uczy.

Pozdrawiam
The Pole
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17/9/2013, 16:29



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê