Zobacz wÄ…tek - Alpinestars
NAS Analytics TAG

Alpinestars

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Glenroy » 8/9/2013, 08:52

bober3 napisał(a):Do turystyki taki hjc rpha 10 się nie nada w ogóle na przykład


Ale R-PHA 10 MAX już jak najbardziej ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez malomi » 8/9/2013, 10:59

Co do kasku faktycznie zapomniałem napisać... Generalnie wiadomo w ciągu tygodnia śmigam sobie do pracy weekendowe wypady poza miasto ale też chciałbym sobie w nim śmignąć na tor od czasu do czasu. krótko mówiąc powinien być mega uniwersalny mega bezpieczny i na dodatek kosztować nie więcej niż 1100zł

A tak serio jak pisałem wcześniej chodzi mi po głowie shark speed-r

Faktycznie co do bucików wydając 900 zł czy 1000 już jest spory wybór niestety jest to kolejne 300/400 zł więcej niż zaplanowałem w budżecie dla porównania SMX-5 w momencie kiedy zakładałem temat miałem wycenione na 600 zł...
AAA niestety ciuszków nie sponsorują mi rodzice więc z dodatkowymi stówkami może być problem ;[ :twisted: :twisted:
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez bober3 » 8/9/2013, 12:59

Starski- tyle, że buty dainese są wysoko ponad jakieś smx6 w tej samej cenie, ale tego nie wiesz i to udowadnia to, że jesteś [...], który musi chwalić swoje ;)
Co do porównania sp8 vs st-1 nie mówię, że jedne są bezwzględnie lepsze od drugich. Na pewno shima jest lepsza technologicznie, a astars daje Ci większe prawdopodobieństwo tego, że dłużej wytrzyma, jednak jedne są 2 razy droższe od drugich, więc nie można ich ot tak porównywać :)
[...]

Glenroy- ale rpha 10 plus to już na pewno nie :) W ogóle ten max wydaje się być ciekawy, tylko cenowo dosyć blisko jest Schubertha C3.

Jeśli kask ma być do wszystkiego to najlepszy byłby moim zdaniem xr1100 od shoei ;) Tylko cena trochę wysoka niestety, jednak przez 5 lat masz pełen serwis za darmo.
Z tym sharkiem będzie ciężko, bo niewiele osób go ma, a dziwne, bo na papierze wygląda dobrze, tym bardziej, że z tego co pamiętam współdzieli szybkę z race-r, a kto widział race-r wie o co chodzi :)
Jeśli by Ci ten shark nie odpowiadał, a potrzebujesz na teraz, nie możesz poczekać do zimy, to możesz rozejrzeć się za hjc rpha 10 plus- za 200 zł więcej niż te 1100 zł znajdziesz, tylko nie wiem jak w chłodniejsze dni, skoro te wloty na szczęce i wyloty z tyłu nie są zamykane.
Wiesz, pisałeś o smx6, a one kosztują 900 zł ;) Jeśli masz te ~600 zł bierz gaerne grw, wykonane są z loricy, czyli z tego samego co sidi, też we Włoszech i są porządne, ludzie nie narzekają. Szyna trochę zdejmie Ci z komfortu, jednak znacząco poprawi bezpieczeństwo.


Miejsca oznaczone: [...] zawierały fragmenty obrażające użytkownika forum- zostały usunięte. Ponieważ prosiłem o zaprzestanie obrażania otrzymujesz kolejne już dzisiaj ostrzeżenie (tak, mimo tego że aktualnie masz bana). Mam nadzieję, że trochę się wszyscy uspokoicie. kravec
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Brekekeks » 8/9/2013, 21:16

Kaski - spójrz na Uvexa, bardzo niedoceniana marka. Mam model Enduro, bardzo wygodny, szybka praktycznie nigdy nie paruje (nie ma nawet pinlocka). Uvex Boss 525 jest dostępny w wersji z polaryzacyjną szybką, dla mnie bomba, bo w sumie nie przypominam sobie chwili, w której chciałbym mieć blendę, więc mi ta polaryzacja wystarczy (następny kask jaki kupię btw). Jak jeździsz w okularach to są spoko też, nigdy mi nie przeszkadzały.

Spodnie - miałem dżinsy Mottowear, bober ma trochę racji, jajka zamarzają, rozmiarówka z d**y. Poza tym ok, łaziłem w nich po mieście w cieplejsze dni i było ok. Teraz mam Scott Cargo Tp i są super, mimo wyglądu spodni snowboardowych:)

Buty - mam Pumy Roadster GT. Bardzo wygodne, chociaż jak to w turystycznych ta wygoda jest osiągnięta ceną bezpieczeństwa. Ale jakość wykonania tip-top, więc modele sportowe możesz spokojnie obczaić, może Ci będą pasować.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez malomi » 9/9/2013, 08:52

Jeżeli chodzi o kask to raczej wole nie testować mniej znanych firm np. wytrzymałości skorupy na swojej głowie
Kolego kros a sport to delikatna różnica a widziałem wygodne kaski za 300 zł pytanie tylko co oferują poza wygodą ?
Jak dla mnie to marka skuterowa.

Byłem zobaczyć tego sharka odczucia pozytywne nawet bardzo uważam że cena jest adekwatna do tego co oferuję. Tylko pytanie jak się sprawuję podczas jazdy >?

Naprawdę nikt nie ma takiego kasku ? A może jest coś co przeważyło w wyborze czegoś innego a nie Sharka.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez d_donald » 9/9/2013, 10:53

Wtrącę się trochę, ale uvex ma jedną zasadniczą wadę, otóż już go nie robią. Przez co nie ma części zamiennych do tych kasków, wyściółki, mechanizmów szyby czy samych szybek. Upadnie Ci kask i zarysuje szybkę? Musisz kupić drugi kask.
O jakiego sharka chodzi? Zapytaj się sklepu, czy oferują jazdę próbną i się w nim przejedź :)
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Postprzez malomi » 9/9/2013, 11:31

Nie Nie uvex wg nie biorÄ™ pod uwagÄ™ to jakieÅ› wielkie G.
Raczej do przyszłego sezonu to się nie przejadę sprzedałem moto ;]
Faktycznie jeżeli ktoś nie czytał całości to nie wiem jaki kask chodzi mi po głowie ;] miałem na myśli Sharka Speed-r
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez d_donald » 9/9/2013, 13:59

Ten wizjer polavision z uvexa wydaję się spoko, tylko jak pisałem- brak części i akcesoriów dyskwalifikuje go w cenie innej niż śmiesznie tania.
Pytałeś się sklepu czy dają kask na jazdę próbną? Mi parokrotnie proponowali takie coś, trzeba tylko zostawić pieniądze albo kartę. Rozwieje to całkowicie Twoje wątpliwości.
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Postprzez malomi » 11/9/2013, 10:50

Dziękuję wszystkim za cenne rady ;] wybór padł na sharka buty SMX plus reszta bez zmian.
Temat do zamknięcia.

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez d_donald » 11/9/2013, 15:20

I jak ten shark? Szkoda, że nie wziąłeś Dainese w tej walucie, to są buty na najwyższym poziomie.
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Postprzez Starski » 11/9/2013, 16:15

d_donald napisał(a):Szkoda, że nie wziąłeś Dainese w tej walucie, to są buty na najwyższym poziomie.

Hmm, a czym odbiegajÄ… SMX plus od TRQ?
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez malomi » 11/9/2013, 17:25

Jestem zdania że te buty są na równym poziomie i w sumie to samo mówili Panowie ze sklepu a że resztę też mam A* więc dokupiłem buty do setu a dwa lubię tą firmę więc skorą poziom bezpieczeństwa który oferują jest na wysokim poziomie a do tego te ciuchy podobają mi się wizualnie różnice cenowe nie są jakieś kolosalne w porównaniu z innymi markami dlatego wysupłałem te 100 czy 200 :] więcej na A*.
Kask Shark speed-r nie miałem okazji jeszcze w nim jechać i w tym roku już nie będę miał co mogę powiedzieć wydaje się cena zwłaszcza po rabacie bardzo adekwatna do tego co oferuje podobno powyżej 130 jest już w miarę głośno ale coś za coś stopery w uszy i po sprawie a i tak latam z muzyczką.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez d_donald » 13/9/2013, 00:32

Głupio zrobiłeś, bo mogłeś poczekać do zimy i mieć taniej, skoro i tak w tym sobie nie pojeździsz.
A co do butów- jak dla mnie najwyższy stopień bezpieczeństwa w tej cenie, super szyna, super protektory itd. I tak najfajniejsze są buty pokroju supertechów, tyle, że 1,5 k zł to drobna przesada.
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê