Zobacz wątek - Rozciągnąć lekko buty.
NAS Analytics TAG

Rozciągnąć lekko buty.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Rozciągnąć lekko buty.

Postprzez Tallus » 7/3/2012, 18:30

Witam dziś doszły do mnie nowe sportowe buty motocyklowe Berik GPX panowie popełniłem karygodny błąd i kupiłem nie przymieżając ich lecz cena była na tyle okazyjna że nie miałem zbytnio czasu się zastanawiać :D. Ogólnie buciki są dobre tylko ,że są na styk jak ide to nie raz czuje że palcami dotykam koncówek ,ale na przykład czuje też że w pięcie mam sporo miejsca. Jak myślicie one się rozciągną jeszcze troszke tak z pól rozmiaru? Narazie miałem je na sobie tylko ze 2godziny. Wole mieć większą swobodę... Pozdrawiam
'Dej mi oszczep'
Tallus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/3/2012, 18:22
Lokalizacja: Wolsztyn


Postprzez Sturl4ny » 7/3/2012, 19:22

Z praktyki wiem, ze ciezko jest rozciagnac buty na dlugosc :/
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01


Postprzez marcin_z » 7/3/2012, 20:59

może spróbuj oddać do szewca mają specjalne kopyta do rozganiania butów, bo jazda ze skurczonymi palcami nie należy do zbyt przyjemnych.
bez urazy ale ponoć jak nasikasz do środka to jest szansa ze się rozejdą.
..................................
marcin_z
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24/6/2010, 14:06
Lokalizacja: WPR

Postprzez Tallus » 7/3/2012, 21:33

Jak jade to nie dotykam konca buta palcami tylko jak chodze także 'jest dobrze ale nie beznadziejnie' Marcin najpierw spróbuje ten drugi sposób jak nie da rady to pojade do szewca xd
'Dej mi oszczep'
Tallus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/3/2012, 18:22
Lokalizacja: Wolsztyn

Postprzez Sturl4ny » 7/3/2012, 21:48

Korzystałem z usług szewca, było tak, że chodziłem w butach ok. właśnie 2h było git, no ale po tym dyskomfort był tak tragiczny,że miałem buty 3 razy na nogach po czym rzuciłem do szafy. Nie jestem pewien czy szewc pomoże, jeżeli masz szanse wymienić ja bym spróbował wymiany, ale jeżeli nie no to warto spróbować, a nóż szewc wystarczy :) koszt takiej usługi z tego co pamiętam to ok 20-30 zl
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez J E L I T O » 8/3/2012, 06:08

Nic w tych butach nie rozciągniesz, lepiej je od razu wymień i to na inne nie Beriki.
Miałem dokładnie te same buty kupiłem jako pierwsze bo tanie. U mnie na przykład w tych butach wychodziły do środka buta śruby nocujące ten boczny ślizg, haratały mi mały palec.
zx10r 09r
Avatar użytkownika
J E L I T O
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6/9/2010, 20:43
Lokalizacja: STALOWA WOLA

Postprzez maciej.k » 8/3/2012, 07:21

Ja mam Falco i miałem ten sam problem - do jazdy idealne, ale podczas chodzenia dotykałem czubkami palców buta.
Moje dość szybko się rozbiły i zyskałem te brakujące 1-2 mm i się w nich czuję jak w kapciach, więc jest szansa, że i u Ciebie będzie ok.
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25

Postprzez marcin_z » 8/3/2012, 08:38

albo zastanów się skoro kupiłeś okazyjnie to czy ich nie sprzedać, przynajmniej kase wycofasz, a jak zaczniesz kominować i nie wyjdzie ......
..................................
marcin_z
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24/6/2010, 14:06
Lokalizacja: WPR

Postprzez Kvba » 8/3/2012, 13:47

Nie rozciągniesz motocyklowych butów na tyle żeby z ciasnego zrobił się dopasowany. To nie kombinezon.
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tomek_gda » 8/3/2012, 16:06

I właśnie dlatego nie kupuje się butów przez internet. Co z tego że taniej skoro nie nadają się do użytku. Na forum w większości tematów zwraca się uwagę na to żeby nie kupować butów w ciemno tylko przymierzyć.
Ja też nie sądzę żeby się rozciągneły.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mgd » 8/3/2012, 16:13

ja ze swoimi (sidi b2) robiłam tak: wyjmowałam wkładkę (na początku - wtedy but robi się ciut większy, później już z wkładką), spryskiwałam skarpetki i buty (od wewnątrz ) specjalnym stretchem w areozolu (można kupić u szewca lub w niektórych sklepach obuwniczych - cena ok 30 zł) i chodziłam po domu, gdy zdejmowałam, wkładałam do butów drewniane prawidła
może nie tyle co się rozciągnęły, ale dopasowały się do stopy - przez co w moim odczuciu zrobiły się troszkę "większe" i wygodniejsze
byłam z nimi u szewca, ale powiedział, że maszyna nic w nich nie rozciągnie i polecił mi ten sposób. Osobiście jestem zadowolona z rezultatów.
Avatar użytkownika
mgd
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27/2/2012, 22:08

Postprzez tomek_gda » 8/3/2012, 16:55

Wiem że dziewczyny chcą żeby ich stopy wydawały się mniejsze niż w rzeczywistości są ale czy nie prościej byłoby jednak kupić rozmiar większe bez tych wszystkich kombinacji? c Chyba że to zbyt proste ;-)
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mgd » 8/3/2012, 17:44

rozmiar większe były stanowczo za duże, a moje już się odpowiednio dopasowały i są w pełni dobre :)
Avatar użytkownika
mgd
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27/2/2012, 22:08

Postprzez BMW_Zbyszek » 9/3/2012, 05:42

tomek_gda napisał(a):I właśnie dlatego nie kupuje się butów przez internet. Co z tego że taniej skoro nie nadają się do użytku. Na forum w większości tematów zwraca się uwagę na to żeby nie kupować butów w ciemno tylko przymierzyć.
Ja też nie sądzę żeby się rozciągneły.


Nie każdy Kolego ma taką możliwość - kasa, odległość, dostepność, itd...

Mam rozm. 50 i nie miałem możliwości przymiarki bo zwyczajnie nigdzie takich rozmiarów nie było w sklepie - tylko wysyłkowo i tak kupiłem - założyłem i... jakbym się w nich urodził :)
Jedyne co można zrobić to poprosić sprzedawcę o zmierzenie wkładki na długość.

Polecam Alpinestars - w Sidi które mierzyłem i na długość były dobre, niestety dłużej jak 10 minut nie pochodzisz - tak uwiera w małe palce mocowanie slidera - jak jedziesz jest ok - ale nie postoisz długo - podobnie mówili znajomi posiadacze Sidi.
BMW r1100rs, zx10r
BMW_Zbyszek
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11/5/2010, 10:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Tallus » 9/3/2012, 23:40

Witam. Ostatnie dwa dni oswajałem się z butami. Nie wszyscy mnie dobrze zrozumieli. One nie są za małe ,ale są na styk co któryś krok zdarza mi się dotknąć placami końcówki buta. Ogólnie musze powiedzieć ,że są to dosyć wygodne buty da się w nich pochodzić może całego dnia bym nie spędził w nich na zwiedzaniu ale nie duże odległości można śmiało w nich przejść. Jedyna wada jak narazie to tak jak ktoś już wyżej napisał uwierają mi mały palec ,ale żadna śrubka mi do środka nie wchodzi. Bmw-Zbyszek dobrze mówi nie każdy ma szanse zmierzenia buta ja też byłem w tej sytuacji. Co do rozmiaru miałem na myśli to ,iź wole mieć jednak troszkę większą swobodę moich palcy i zastanawiam się czy ten 1mm/2mm da się rade rozchodzić troszkę? Pozdrawiam
'Dej mi oszczep'
Tallus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/3/2012, 18:22
Lokalizacja: Wolsztyn



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê