Zobacz wątek - Odzież MODEKA - podsumowanie
NAS Analytics TAG

Odzież MODEKA - podsumowanie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Odzież MODEKA - podsumowanie

Postprzez terpil » 7/10/2011, 12:56

Witam.

Ponieważ ilość postów na forum zaczyna przerastać możliwości sprawnego odszukania informacji na nim, chciałbym utworzyć jedno miejsce, w którym można zebrać informacje odnośnie danego producenta odzieży.

Chciałbym aby wszyscy, którzy zetknęli się z tą marką i chcieliby się podzielić z innymi opinią opisali produkty, z jakimi mieli styczność i jak je oceniają. Niech to będzie swego rodzaju kompendium wiedzy o tej marce.

Ja osobiście nie mam doświadczenia z tą firmą (jak i z żadną inną), gdyż dopiero zdobyłem plastik i szukam ubrania na moto. Ta firma akurat jest dość powszechnie wymieniana, jeśli chodzi o ubranie tekstylne. Modele kurtek, które są najlepiej ocenianie przez użytkowników forum i w recenzjach, to m.in. Finn, Roma, Meallville, Texas Pro. Charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Wszystkie mają odpinaną membranę, w porządku stylistykę. na co się skarżą użytkownicy, to ich przemakalność po ok. 30 min ulewy.

Tyle ode mnie, tyle udało mi się zebrać informacji. Zapraszam do dzielenie się swoimi uwagami i zakładania podobnych tematów o innych producentach :).
terpil
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27/9/2011, 13:15


Postprzez Miczab » 7/10/2011, 14:28

W Modece (jeśli chodzi o kurtki i spodnie - innych akcesoriów od nich nie używałem) największą bolączką są właśnie takie szczegóły, o których wspomniał Deejay. Mimo rozpadających się rzepów i problemów z suwakami w komplecie Finn jeździło mi się bardzo fajnie. Wspomniane problemy z wodoszczelnością potwierdzam. Niestety żeby tutaj uzyskać pełną izolację trzeba wydać grubszy plik na coś pokroju Rukki. :(

deejayslonio napisał(a):(...) nie mogę doczekać się na odbiór Sidich Vertigo.


dziś pogoniłem dostawcę. ;)

Pzdr
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez Kajko_s » 11/10/2011, 17:50

Ja mam rękawice Modeka Racing Pro. Dobrze wykonane, mega wygodne. Ogólnie dość zachwalane i za cenę 250zł chyba godne polecenia. I bardzo ważne: można w tych rękawicach obsługiwać telefon z pojemnościowym ekranem dotykowym:)

Edit: co do rękawic do ochraniacze, które chronią dolną część wewnętrznej części dłoni, są pokryte "dywanem":), który się mechaci, wyłażą z niego niteczki i trzeba je obcinać:) przy 12st trochę chłodno w dłonie, ale bez tragedii.

Ale dziś byłem przymierzyć kurtkę Modeka Aero-Dynamic i już prawie byłem zdecydowany gdy założyłem rękawice i usiadłem na motocyklu: mankiet kurtki przez specyficzny rzep i podwijany, dość gruby, materiał robi się na tyle gruby i sztywny, że obciera o dłoń przy ruchach góra/dół (kręcenie manetką) i jest mało wygodny:/ Na tym materiale zwijanym do środka jest jeszcze jakiś rzep, nie wiem po co. Pewnie nie wszystkie modeki tak mają. Ja szukam dalej.

Edit2:
Kurtka Roma. Chyba jakiś nowy model bo ten z testu na motogen nie miał podwójnych suwaków z wywietrznikami przy rękawach. Wykonanie - super. Przymierzałem 3warstwową kurtkę Probikera i w porównaniu z Romą, tamta to kawałek siatki:)
Krótka wyprawa do miasta przy 9st + bielizna termo. - zero zimna.
Mam tylko jedno zastrzeżenie: materiał tekstylny jest dość gruby i sztywny (w porównaiu z kurtką Yamahy) i przy zginaniu ręki w przedramieniu nieprzyjemnie trze, podrażnia skórę, nawet gdy jest podpinka (może trzeba się przyzwyczaić:)
Rękawice na i pod rękawie wchodzą super.
Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy to dopiszę:)
Ostatnio edytowano 25/10/2011, 11:45 przez Kajko_s, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Kajko_s
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 31/8/2011, 22:29

Postprzez radziorek15 » 11/10/2011, 20:12

Ja pół sezonu przejeździłem w Modece jetlock i spodniach sporting. Wentylacja ok, (nie)przemakalność raczej słaba, w kurtce zaczęły nitki wychodzić i rzepy się słabo trzymają. W spodniach mi często przekręcają się uszka zamków, przez co ciężko je rozpiąć. A zamki nogawek się zacinają. Ogólnie jak za tą cenę to jakosć jest dobra, bo jedynie jakieś drobne usterki są.
er5 + SV650S / svforum.pl(wisznia)
radziorek15
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16/3/2011, 13:12
Lokalizacja: Białystok

Postprzez C-bool » 12/10/2011, 13:56

Kurtka X-Sport, spodnie Sporting - kurtka ogólnie spoko, dwie podpinki, wentylacja, dużo możliwości regulacji w pasie, na rękawach w 3 miejscach, wszystko powiedzmy w stanie fabrycznym (kontaktu z asfaltem nie było) poza jednym ochraniaczem na łokieć, który to się 'ułamał' w połowie długości, ale to ze względu na nie do końca idealne spasowanie z moją ręką. Spodnie jedna podpinka, też jestem z nich zadowolony, chociaż nad kolanami trochę wyblakły.
Rękawice Sahara Traveller - typowo letnie rękawice (jak sama nazwa wskazuje), aktualnie są już trochę zużyte, tj. poprzecierane, ale jak za taką niską cenę są bardzo dobre. Ogólnie są one uważane za jedne z lepszych pod względem cena/jakość.

Kombinezon mam od końca sierpnia 2009, rękawice trochę dłużej.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Przemo_rene » 14/10/2011, 13:21

ja mam komplet turystyczne modeka Shield Pro i do latania w zimnym nadaje się super. Ale każda pogoda powyżej 15stopni to zło i pocisz się. Już wolę skórzanego kombiaka - serio - mnie jpotu i lepsza wentylacja. na zimno jednak - modeka wygrywa. Jeżeli chodzi o wykonanie to od 3 sezonów urwała się tylko jedna przywieszka do zamka i poszedł jeden zamek w spodniach od nogawki ale 15zł i naprawione.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez rainbow » 17/10/2011, 15:44

ja posiadam damskÄ… wersjÄ™ kurtki Romy
dużą zaletą jest wypinana membrana, nie wyobrażam sobie teraz kurtki gdzie nie było by takiej opcji, bo w cieplejsze dni naprawdę bywało ciężko. po wypięciu kurtka bardzo przewiewna, suwaki na rękawach dają dużo przewiewu, a w chłodniejsze dni podpinka też bardzo dobrze się sprawdza. Nie mogę wypowiedzieć się co do samej trwałości bo dużo w niej nie pojeździłam, ale wydaje się być naprawdę solidna. Nie jest bardzo krótka, ale mogłaby być parę cm dłuższa, szczególnie, że ja do wysokich nie należę więc u mnie i tak nie jest źle. Ale po spięciu ze spodniami już nie powinno być żadnego problemu.
ogólnie duży plus, za taką kasę (720zł) naprawdę warto

a co do jazdy w deszczu, raz mi się zdarzyło, ale bardzo krótko, także nie było nawet opcji przemoknięcia. Mogę jedynie powiedzieć, że szybko wyschła i woda się jej 'nie trzymała'
Avatar użytkownika
rainbow
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/2/2010, 14:41
Lokalizacja: warszawa

Postprzez amahay » 17/10/2011, 22:06

Ja mam wszystko z modeki prócz kasku .
Kurtka Sporty mesh , 3 pary rękawic zimowe basic one , letnie cool climate i jesienne których nie używałem bo kupiłem za duże niestety sporty . Do tego 2 pary spodni : zimowe down towny i poza zimowe :p mesh mistral 2 i na koniec buty doninghtony .
W zasadzie ze wszystkiego jestem zadowolony , nawet z za dużych rękawiczek . Oczywiście będę narzekał na rzepy ale w zasadzie rzepy można zmienić bez mniejszego problemu . Z tą nieprzemakalnością to mam zupełnie inne odczucia niż większość z tym że jak ja jadę w deszczu to raczej nie dłużej niż 15 minut. nawet spodnie które są przemakalne w 15 minut nie przemakają .
Mimo wszystko ze spodniami chcę się pożegnać na koszt kombinezonu skórzanego .
Wszystko jest godne polecenia .
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez limak14 » 18/10/2011, 07:30

Ja tak sam o jak Przemo mam komplet Shield Pro. Detale pozostawiają wiele do życzenia (chodzi mi o przywieszki do zamków, albo gumki od mocowania ocieplenia w spodniach), ale poza tym jest ok. Ja u siebie nie odnotowałem peknięć itp, szwy bardzo dobrze trzymają. Moim zdaniem stosunek cena-jakość jest bardzo dobry. Wentylacja działa, ale mogłaby byc lepsza - no ale w każdym bądź razie czuć moment otworzenia kanałów "air vent".
Denerwuje mnie tylko (w porównaniu do skóry daines-a), że przy zapinaniu głownego zamka trzeba uważać bo często "lapie" materiał na boku i sie zacina. W deszczu ja sprawdzałem - były slady wody na moim ubraniu np. w miejscu zgięcia ręki, ale deszcz był ekstremalny i nie widać było świata na 10m. W innych przypadkach nie było źle i chyba dała sobie radę.

Także moge polecić ten zestaw z całą odpowiedzialnością za moje słowa...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Nigoss » 18/10/2011, 08:50

Przemo_rene napisał(a):ja mam komplet turystyczne modeka Shield Pro i do latania w zimnym nadaje się super. Ale każda pogoda powyżej 15stopni to zło i pocisz się. Już wolę skórzanego kombiaka - serio - mnie jpotu i lepsza wentylacja. na zimno jednak - modeka wygrywa. Jeżeli chodzi o wykonanie to od 3 sezonów urwała się tylko jedna przywieszka do zamka i poszedł jeden zamek w spodniach od nogawki ale 15zł i naprawione.


Również posiadam cały kombik Shield. Zgadzam się z Przemem co do pocenia. W temp 25 stopni człowiek zaczyna pływać, ale ogólnie nie ma do czego się przyczepić. Jedynie w spodniach szwy mi się rozeszły, ale dałem do reklamacji i dostałem nówki. W przyszłym sezonie zobaczymy jak z nimi będzie. Ogólnie polecam. Fajny kombik za rozsądną kase.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez amahay » 18/10/2011, 19:01

Wiecie co do pocenia to myślę kwestia indywidualna jak kto się poci , jakie ma gruczoły ;) .
Nie kojarzę też jak to macie w tym shield ale ja w sporty mesh mam taką wentylację że przy 30 przy jeździe nie ma tragedii . oczywiście przy wypiętej membranie .
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sklep-Motocyklowy » 20/10/2011, 14:14

Zgadza się,efekt "potu" jest dosyć indywidualny,ale w temp. powyżej 20 stopni już robi się nieciekawie i bierzmy to pod uwagę podczas wyboru i późniejszego zakupu odzieży.
Sklep-Motocyklowy
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19/10/2011, 13:40

Postprzez komi999 » 23/10/2011, 16:28

Chyba trwałość produktów Modeki to juz przeszłość,5 lat temu kupiłem kurtke model Downtown jezdziłem w niej 4 lata i nic zero jakichkolwiek uszkodzeń w tym sezonie dąłem ja kumplowi który zaczyna przygode z motocyklami,poleciłem produkty tej firmy dokupił spodnie Melville i porażka zamek wlotu airvent po miesiącu się zepsuł,zareklamowa, po 3tys km póściły szwy na tyłku,jakość pozostawia wiele do życzenia :!:
komi999
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 14/11/2008, 00:41
Lokalizacja: Dębica

Postprzez amahay » 23/10/2011, 19:08

Myślę że nie ma reguły . Ja kupiłem stare spodnie downtowny i baaaaardzo się potyrały ,zamek, szwy rzepy . Ale leżą dużo lepiej niż nowe ;) . tyle że w nowych (mesh mistral 2) jeździłem trochę więcej i dosłownie jak nowe wyglądają .
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez niesiob » 30/11/2011, 12:42

Kurtka Roma, spodnie Sporting. Mają przebieg ok 10tyś km. Na ciepłe dni w polskim klimacie - świetne (wypinane membrany), w gorącym klimacie grecji, turcji... poddały się.ale tam nawet jazda z rozpiętą kurtką nie powodowała wrażenia chłodzenia więc chyba nie można mieć zastrzeżeń. W chłodniejsze dni spodnie są super - do późnej jesieni nawet nie wpinałem membrany. Kurtka - z powodu dużej ilości przewiewnych elementów w chłodniejsze dni (<20stopni) przy dłuższej jeździe za bardzo wychładzałem stawy barkowe co z czasem powodowało ból. Dlatego jeśli było chłodniej, ale za ciepło na wpinanie ocieplaczy musiałem ratować się np złożonym w prostokąt T-shirt em wsadzonym pod kurtkę na wysokości barków.
Po wpięciu membrany i ocieplacza można jeździć w temp 5-10 stopni.
Membrany - działaja przy mrzawce długo. Przy deszczu szybko zaczynają przemakać. Ponieważ kurtka jest krótka nie łączy się dobrze ze spodniami więc woda wlewała się również na łączeniu kurtka-spodnie. Generalnie po 2 godzinnej jeździe w deszczu jedyną suchą częścią ciała była głowa.
Jeśli chodzi o wygodę - mi bardzo pasuje ten zestaw.
Podczas normalnego użytkowania nic się nie popruło ani nie podziurawiło.
Na temat wytrzymałości podczas ślizgów itp nie wiem nic - i obym się nie przekonał.
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez power_bit » 30/11/2011, 20:22

Moim zdaniem modeka oferuje super jakość w stosunku do ceny.
Na dzień dzisiejszy modeka to tekstyle - kurtki i spodnie, pozostałe akcesoria (buty, rękawice, odzież skórzana) pozostawiają wiele do życzenia.
Posiadam kurtkę Roma, jestem bardzo zadowolony, jest to pierwsza kurtka w której latanie po mieście w upałach nie powoduje wylewania się potu. Po lecie przychodzi jesień, dopinamy do naszej Romy membranę +ocieplenie i możemy śmigać do pierwszego śniegu :) Kupując ciuchy nie zważałem na aspekt przemakalność, zaczyna padać zjeżdżam na stacje napić się kawy, nie lubię jeździć w deszczu.
Roma w mokrym Å›rodowisku sprawuje siÄ™ sÅ‚abo jednak z membranÄ… można przejechać dobrych kilka kilometrów w ulewie i być nadal suchym. Dla tych którzy jadÄ… mimo ulewy rozwiÄ…zanie jest proste – naciÄ…gasz kondoma i sypiesz dalej ;) (w moim kufrze jest taka alternatywa w razie „W” )
Spodnie Sporting również spełniły moje oczekiwania, świetnie nadają się do jazdy w ciepłe, upalne dni.
Sportowy krój (zwężane nogawki) pozwala włożyć spodnie do butów co w mi bardzo odpowiada.
Membrana raczej nie zatrzyma ulewy, jest to bardziej rozwiązanie na chłodniejsze dni.
Spodnie przemakają dość szybko jednak jak powiedziałem wcześniej dla mnie jest to mało istotne. Ktoś pisał, że wyblakły mu spodnie nad kolanami, to i niektóre inne miejsca zostały pokryte skórą, należy je odpowiednio impregnować.
TrwaÅ‚ość zestawu – ZakoÅ„czyÅ‚em sezon, przejechane 6 tys km. WyczyÅ›ciÅ‚em komplet i odwiesiÅ‚em do szafy, po kilku dniach dostaÅ‚em sms-a od żony „DziÄ™kuje, że mnie powiadomiÅ‚eÅ› o zakupie nowego stroju na motocykl”

Pozdro
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez kosta » 3/12/2011, 11:17

kurtka shild pro ktura mam to kupa jakich mało. przycinający zamek materiał, wentylacja - słaba, porwała się cała podszewka w środku, membrana wymieniana dwa razy, gorąco w niej jak w piekle, więcej modeki nie kupuję lupiej dozbierać i kupić dainese
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez warmplace » 3/12/2011, 11:45

Ja mam rekawersy modeki ... nie pamiętam modelu jakis tkai z kevlarem za 190 zł... całkiem spoko choć wiadomo nie są najwyższej klasy
Mam też kurtkę modeka Roma - tak jak ktoś już napisał - fajna kurtka uniwersalna jestem z niej zadowolony - kupiłem już drugą - pierwsza sie zniszczyła po szlifie, kiedy kobitka wymusiła mi pierwszeństwo. Myślę, że coś co cechuje Romę (oczywiście to moje zdanie) to w miare fajny stosunek ceny do jakości, choć faktem jest, że zawsze lepiej dozbierać i kupić coś lepszego... ale nie zawsze jest szansa:)
pozdr
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê