Zobacz wÄ…tek - Pancerz i kurtka ?
NAS Analytics TAG

Pancerz i kurtka ?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Pancerz i kurtka ?

Postprzez whiteraven001 » 17/5/2011, 15:36

Witam. Kilka dni temu zapisałem się na kurs na kategorie A. Kilka lat mam już prawko na samochód ale o motorze zawsze marzyłem ! Miałem dwa motorowery i nawet zaliczyłem ślizg na chodniku ( na szczęście prawie nic mi się nie stało choć bez ochrony byłem). To taki mały wstęp do dalszej wypowiedzi.

Zamierzam kupić CBR 250 lub Ninja 250. Myślałem, że jakieś poważne "ochraniacze" nie będą potrzebne lecz po przeczytaniu kilku wątków kupie co trzeba !
Kask rękawice kupię z może nie z najwyższej półki ale chcę mieć dobry sprzęt,
Mam wątpliwości do do spodni ( jaki materiał itd) i kurtki. Niektóre kurtki mają protektory a niektóre nie, występują też oddzielne pancerze. Należy łączyć te zabezpieczenia czy kurtka z protektorami wystarczy ? Mój brat jeździ wyczynowo na rowerze i ma taki pancerz, nadałby się ?
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska


Re: Pancerz i kurtka ?

Postprzez bryk77 » 17/5/2011, 15:43

whiteraven001 napisał(a):Mam wątpliwości do do spodni ( jaki materiał itd) i kurtki. Niektóre kurtki mają protektory a niektóre nie



Kurtka motocyklowa bez protektorów nie jest już kurtką motocyklową. Ideą takiej kurtki jest ochrona, a bez ochraniaczy nie spełni ona już swojej roli podczas upadku.

Musisz się określić z budżetem, tzn. ile chcesz przeznaczyć na zakup odzieży ochronnej.

Ważną kwestią jest również to do czego będziesz używał motocykla (dojazdy do pracy, weekendowe wypady itp.) i gdzie będziesz śmiagał (miasto, trasa).
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin


Postprzez whiteraven001 » 17/5/2011, 15:53

Większość jazd będzie po mieście ale czasem w letni dzień chciał bym pojechać gdzieś dalej ( mazury).
Za wszystko nie chciał bym wydać więcej niż 2000 zł. Wiadomo jednak, że jeśli znajdzie się coś ekstra to i kasa ze skarpety wyskoczy :) Mam już blizny, więcej nie chce.
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez whiteraven001 » 18/5/2011, 08:51

Hmmm postaram się wszystko kupić w jednym czasie, najwyżej żółw poczeka, motorem będę jeździł głównie do pracy.
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez whiteraven001 » 18/5/2011, 12:44

Wiem ,że nie posiadają wkładek na plecy ale posiadają kieszenie na takie wkładki, więc taniej będzie kupić wkładkę niż cały pancerz. Mylę się ?
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Syntrax » 18/5/2011, 15:12

whiteraven001 jakbym czytał moje posty z przed jakichś kilku tygodni. Także zamierzam kupić Kawe 250 (choć CBR250 też się przyglądam) dziś idę na pierwszy wykład kat.A co prawda dysponuję z deka większym budżetem ale rada taka żebyś wszystko postarał się kupić w sezonie zimowym (zniżki, wyprzedaże etc.)

Co do kasku weź jakiś lepszy, garnek jest najważniejszy.
Jeżeli chodzi o moto to zakładam że nówki nie kupujesz tylko 08'-10' ja strzelam w nową Ninja250 jak mi się uda rocznik 10'.

Ja już sobie zestaw upatrzyłem, jeżeli Cię to interesuje to luknij:

-Kask HJC FG-15 (jeden z lepszych kompozytów ze tę cenę)
http://allegro.pl/hjc-fg-15-kynee-mc5-r ... 45641.html

- Buty Sidi Vertigo Air (dobra do latania po mieście)
http://allegro.pl/sidi-buty-vertigo-air ... 22370.html

- Rękawice Knox Handroid (może przesada - ewentualnie Alpinestars GP PLUS)
http://allegro.pl/rekawica-sportowa-kno ... 00148.html

Nad kombiakiem się jeszcze nie zastanawiałem ale będę chyba celował w tekstyl 2-częsciowy. Warto też po myśleć o odzieży termoaktywnej (patrz. Brubeck), crash pady i inne duperele. Polecam także książkę "Doskonały Motocyklista"

Mam nadzieje że coś pomogłem, ale i tak traktuj te słowa amatorsko ponieważ moto jeszcze nie mam, wnioski z tego co czytałem przez ostatnie kilka miesięcy. Pozdro :P
Syntrax
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 1/4/2011, 01:28

Postprzez tomek_gda » 18/5/2011, 15:47

Handroidy to przerost formy nad treścią, tymbardziej dla kogoś kto dopiero zaczyna i nie będzie latał 300km/h (na kawie 250 nawet tyle się nie da). Lepiej kupić tańsze i niekoniecznie gorsze rękawice i dołożyć do kasku. Takie jest moje zdanie, ale jak ktoś kupuje oczami nie widząc ani nie macając na żywo towaru to tak jest.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pogromnca » 18/5/2011, 18:15

Tomek_gda- Syntrax chce zabłysnąć na forum, bo nie wiem po co by pisał to w każdym temacie co kupuje, ale jak zwykle tatuś da albo nie da kasy (zależy co będzie w nocy :) ) i gość będzie jeździć w jeansach i bluzie.
Imo najlepiej kupić tanią zbroję. Dojazdy do pracy to raczej niskie prędkości, więc poziom bezpieczeństwa masz zapewniony taki sam dla zbroi za 200 zł jak i w tej za 1200 zł, co podkreślę jeszcze raz- dla prędkości miejskich i takich typowo dojazdowych.
Kurtka- polecam kupić przewiewną skórę, tzn. taką z dużą ilością otworów wentylacyjnych, które można zamknąć.
Spodnie- jeansy motocyklowe.
Buty- niestety tanie buty to padaka, poszukaj sidi, alpiny, berika itd.
Rękawice- tschule, ALE jak poszukasz to za 200 zł znajdziesz vanucci albo alpiny, niestety są to krótkie rękawice, ale wytrzymają więcej od tych marek jak np. metro.
Kask- zależy czy chcesz integrala czy szczękowca. Jak dla mnie powinieneś mieć osobą kasę na ciuchy a osobną na kask. Nie zawsze moim zdaniem warto kupować drogi kask, tak jak pisałem o zbroi.
Dlaczego? Jeżeli jeździsz wolno, to przy glebie kask, zbroja i inne elementy ochrony idą do kosza, a chyba lepiej wydać mniej? Wiem, że na zdrowiu się nie oszczędza, ale nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i jeżeli nie jeździsz szybko to nie zawsze jest sens przepłacać.

Edit:
Syntrax- weź się walnij w łeb. Jesteś (mówię na poważnie) niepełnosprytny? Nie każdy chce czekać i tracić sezon, żeby mieć rękawice 50 zł taniej...


raz już ostrzegałem
madcap
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez whiteraven001 » 18/5/2011, 18:34

Dzięki za propozycje i porady, pewnie kupię żółwia itd a kurtkę to od razu chciałem skórzaną a nie jakiś ortalion jak na narty :p

Co do motoru to pewnie kupię nówkę, po 1 podoba mi się a po 2 nigdzie nie widziałem używanej a po 3 to chciał bym mieć ABS :) Wiecie może gdzie w Lublinie można kupić coś z ubioru ?( dobre ale nie za drogie)
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez pogromnca » 18/5/2011, 19:13

Zainwestuj od razu w crashpady, bo co widać chociażby na allegro dużo jest ninji po ślizgach :)
Ja na Twoim miejscu brałbym buzera jak te metro, adrenaline itd. Wszystko to samo i kosztuje ok. 200 zł.
Do tego kurtka skórzana jak pisałem. W lato możesz jeździć w samej zbroi i nie topisz się...
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez whiteraven001 » 18/5/2011, 20:29

zbroja bez kurtki wystarczy przy szlifie ? do jakiej prędkości ?
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez bryk77 » 18/5/2011, 22:16

pan_wiewiorka napisał(a):Weź pod uwagę, że kurtki w cenie do 500-600 zł nie posiadają wkładki na plecy więc i tak będzie takowa potrzebna.



Te po 1500 zł też ich nie posiadają. Taka wkładka jest opcjonalna. Gdy kupowałem kurtkę facet w sklepie powiedział mi, że te wkładki to taki shit i lepiej żółwia kupić (pewnie tyle samo wyjdzie co wkładka..).

whiteraven001, jak już Ci tak na bezpieczeństwie zależy to bierz tego żółwia. Nie kosztuje to kroci. Niestety latem w ciepłe dni można się nieźle upocić mając na sobie jeszcze skórę dlatego bierz kurtkę z dobrą wentylacją.

Ja miałem kurtkę za niecałe 500 zł i wentylacji tam nie było. Przy szybkiej jeździe spoko, ale w mieście prawdziwa rzeź.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez Syntrax » 18/5/2011, 23:27

pogromnca chyba cię pojebało za przeproszeniem kuta to ty ssiesz swojemu tatusiowi albo dziewczyna nie chce dać buahhahaa, jesteś fałszywą osobą i tyle. Nie pasuje ci kraj i miasto w jakim się urodziłeś jak to ostatnio się chwaliłeś. TO wyp***! i jak cię spotkam kiedyś to będziesz dojechany. czekam na warna elo dla prawdziwych! jeb** FRAJERÓW TAKICH JAK pogromnca :twisted: :twisted:




syntrax nie mam ochoty wymierzać warnów, więc panuj nad nerwami - nie daj się prowokować
madcap
Syntrax
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 1/4/2011, 01:28

Postprzez kosta » 19/5/2011, 08:15

pogromnca napisał(a): Jeżeli jeździsz wolno, to przy glebie kask, zbroja i inne elementy ochrony idą do kosza, a chyba lepiej wydać mniej? Wiem, że na zdrowiu się nie oszczędza, ale nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i jeżeli nie jeździsz szybko to nie zawsze jest sens przepłacać.
ty weź sie nie odzywaj bo pojęcia nie masz o materii, jak raz zaliczysz glebe to się nauczysz że na akcesoriach się nie oszczędza, a jak już zaliczyłes i piszesz takie głupoty to znczy że niczego się nie nauczyłeś. Kupuj wszystko najdroższe na jakie cie stać i nie ważne na co , dla mnie możesz latać w shoei na gilera 50 po co ? a po to żeby być bezpiecznym bo zdrowie jest jedno.
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez whiteraven001 » 19/5/2011, 12:23

Ciesze się, że wątek rozkręca się :)
Jeśli kupię jeansy z wkładkami kevlarowymi to będzie chroniło nogi czy jeszcze jakieś ochraniacze na kolana trzeba ?


I jeszcze pytanie w kwestii rozmiarów kurtek itd. Nie ma co kryć mam bardzo fajnie rozwinięty mięsień piwny ale jestem średniego wzrostu :P Jeśli kupię kurtkę L lub XL to da się ją dopasować ? nie chcę wyglądać jak w ubraniu po starszym bracie heheh
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez bryk77 » 19/5/2011, 13:21

whiteraven001 napisał(a):Jeśli kupię kurtkę L lub XL to da się ją dopasować ?


Skóra zawsze się dopasuje. Musisz kupć ciasną, ale nie może ona też zbytnio krępować ruchów.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez pogromnca » 19/5/2011, 14:50

Niestety wiele firm ma zupełnie różne rozmiarówki, musisz przymierzyć. Najlepiej będzie ćwiczyć jak masz brzuch :P
Kosta- po prostu nie widzę sensu kupowania do 250 pełnego kombi, butów wyścigowych, do tego kasku schubertha i rękawic za nie wiadomo ile. Niestety elementy ochronne są jednorazowe- szlif= wymiana. Jeżeli będziesz mieć szlifa przy 50 km/h to zbroja adrenaline ochroni Cie tak samo jak ta dainesse za 5 razy tyle, z różnicą taką, że później masz mniejsze wydatki.
Przy kaskach jest też ciekawa zależność, ale o tym później.
Syntrax- lepiej nie mogłeś udowodnić mojej tezy :)
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez madcap » 19/5/2011, 15:08

pogromna jeśłi kogoś nie stąć na np kask schubertha to sam musi znaleźć złoty środek, czyli jakość do ceny - ale podkreślam słowo jakość jako pierwsze
a jeśli kogoś stać na np wyroby rukki itp, to nic nam do tego, to tylko i wyłącznie jego sprawa
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez whiteraven001 » 19/5/2011, 16:39

Taki kask mi siÄ™ podoba
http://sklep.scigacz.pl/kask-integralny ... 22977.html

i Taka skorupa http://sklep.scigacz.pl/buzer-oneal-com ... ath=36_253 lub http://sklep.scigacz.pl/zbroja-motocykl ... ath=36_253

nie mam pojęcia jakie rękawice wybrać w cenie 200-300 i buty( nie myślałem ile wydać, ale nie jakieś szalone 600 :P)

i takie pytanie, jeansy motto można skrócić ?

PS popatrzyłem i podobają mi się buty Nitro nb 41 , opinie ?
whiteraven001
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2011, 15:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez tomek_gda » 19/5/2011, 19:17

Panowie a jak to jest z żółwiem? Czy nie ma problemów z włożeniem go pod kombinezon dwuczęściowy? Czy nie będzie problemu z zapięciem zamka łączącego kurtkę ze spodniami? Chodzi o żółw tego typu:
http://allegro.pl/ochraniacz-plecow-dainese-wave-back-protector-11-m-i1601162111.html (otwórz link)


Syntrax napisał(a):pogromnca chyba cię pojebało za przeproszeniem kuta to ty ssiesz swojemu tatusiowi albo dziewczyna nie chce dać buahhahaa, jesteś fałszywą osobą i tyle. Nie pasuje ci kraj i miasto w jakim się urodziłeś jak to ostatnio się chwaliłeś. TO wyp***! i jak cię spotkam kiedyś to będziesz dojechany. czekam na warna elo dla prawdziwych! jeb** FRAJERÓW TAKICH JAK pogromnca :twisted: :twisted:
madcap[/color]

Ty może lepiej nie kupuj tego motocykla, emocjonalnie nie dojrzałeś nawet do prowadzenia taczki.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość




na górê