Zobacz wÄ…tek - Shoei XR1100
NAS Analytics TAG

Shoei XR1100

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Shoei XR1100

Postprzez sarar » 20/3/2011, 09:24

Mam zaje***cie głupie pytanie.
Czy do czarnego kombinezonu nada się Shoei XR1100 w malowaniu Monolith (niebieski) lub Swell (czarno-szary) czy zapodać czarny garnek? W czarnym garnku nie grzeje za mocno w dyńkę podczas upałów?
sarar
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa


Re: Shoei XR1100

Postprzez motoftw » 20/3/2011, 13:09

sarar napisał(a):Mam zaje***cie głupie pytanie.
Czy do czarnego kombinezonu nada się Shoei XR1100 w malowaniu Monolith (niebieski) lub Swell (czarno-szary) czy zapodać czarny garnek? W czarnym garnku nie grzeje za mocno w dyńkę podczas upałów?


Bierz czarny, będziesz jak ghost rider :twisted:
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25


Postprzez mrówa » 20/3/2011, 22:44

Za stanów się jeszcze nad schubertem,ja jak bym miał kupować jeszcze raz a mam shoei xr 1000 to wziąłbym schuberta.Ma chociaż blendę i nie trzeba wozić szybki,po za tym wiesz ile wizjery kosztują do shoei-a astronomiczną kwotę.Więc zobacz sobie może ten ci się spodoba Schuberth S1 PRO - Grey Furious.
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez bryk77 » 20/3/2011, 23:25

Wszyscy się zachwycają marką Shoei... Dla mnie to oni ceny z kosmosu mają. Kaski co prawda dobre, ale można coś lepszego kupić za cenę, np. XR1100. Popatrz na Arai Chaser, Chaser V (nowy model na ten rok), Viper GT. Świetne kaski. Sam planuję zakup Chasera niebawem. Można dostać już za 1300 zł na allegro.

Aha, o kolor pytałeś.. Swojej lasce chyba takie pytania powineneś zadawać.. Ja jestem za czymś rzucającym się w oczy aby raziło kierowców puszek. Tymbardziej jeśli kombi masz czarne..
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez sebasbox » 21/3/2011, 09:44

sarar, rzeczywiście głupie pytanie ale co tam...
nie wiem co to za mania jest że każdy kto kompletuje strój na moto szuka przede wszystkim cuchów i kasku w kolorze czarnym?!
tak jak napisałam motoftw, chyba każdy chce być ghostriderem;)
Szczerze to nie wiem jak duże ma to przełożenie na bycie widzianym (a raczej nie bycie widzianym) przez kierowców samochodów, ale zakładam że jednak widzialność takiego jeźdźca jest mocno ograniczona.
Co do kasku to tak jak pisze bryk77, zobacz jeszcze Arai.
a kolor...jaki Ci siÄ™ podoba...
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez sarar » 21/3/2011, 10:40

Jeździłem, oglądałem, mierzyłem różne garnki m.in. Shoei, Arai, Schuberth, Shark, Suomy, Agv.
Moje spostrzeżenia co do poszczególnych kasków:
- Schuberth (chyba S1 Pro) - wykonanie pierwsza klasa, na głowie leży idealnie, jednak jest za głęboki i wyglądam w nim jak rosyjski kosmonauta :lol:
- Shoei (XR 1100) - super wykonany, wyposażenie też niczego sobie (pinlock, podbródek), na bańce ciasno przylega ale zarazem jest wygodny - jak narazie mój faworyt.
- Arai (Chaser) - myślałem, że to będzie coś w stylu Shoei ale mam wrażenie, że jest gorzej wykonany, chodzi o mechanizm szybki i, wyściółkę, poza tym jest strasznie mało miejsca na uszy i broda jest jakoś dziwnie blisko szczęki.
- Shark (chyba RSR2) - niby wszystko ok ale wcześniej oglądałem Shoeia i Sharkowi trochę do niego brakuje.
- Suomy (Vandal) - całkiem fajny garnek, kosmiczne malowania, wygodny ale temu też trochę brak do Shoeia jeśli chodzi o mechanizmy szybki, wyściółkę.
- AGV (GP-Tech) - ten kategorycznie odpada, zdecydowanie nie pasuje na moją głowę.

Narazie na placu boju pozostaje Shoei XR1100 i Arai Chaser, obydwa można wyrwać za 1300-1600 PLN w zależności od malowania. Wychodzi, że na któryś z tych kasków muszę się zdecydować bo nie widzę dla nich już żadnej alternatywy poza tymi które wyżej wymieniłem.
sarar
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość




na górê