Zobacz wątek - Kaski Marushin
NAS Analytics TAG

Kaski Marushin

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez noosfer » 22/9/2007, 23:07

Sam dalej szukam, jak pisałem jestem teraz w Niemczech i po rozglądnięciu się tutaj stwierdzam że kupię w Polsce. Te same modele są droższe o ok 150 zł wie nie ma sensu. W Krakowie kojarzę sklep na Wielickiej - Moto fun zaraz obok salonu seata, trochę wcześniej Suzuki rider, PS bikes na Rydla, i "Salon" Artka jakoś za stacją BP przy Prandoty ale różne opinie chodzą o jego cenach, długo go nie odwiedzałem.

Szukam czegoś w tym samym przedziale cenowym, jak na razie spodobał mi się caberg mirage 104, miałem juz na głowie i ciekawy patent z tą wewnętrzną blindą. Tylko gdzieśtu ktoś odradzał matowe kaski, że niby ładne ale tylko jak są nowe. Sam nie wiem. Daj znać Dackstab jak znajdziesz coś ciekawego w naszych okolicach.

A wracając do marushinów to oglądałem ostatnio model cały w carbonie, masa coś powyżej 1300g, wygląd całkiem niezły ale też cholera zajeżdżają jakiś bitumiczno-asfaltowym paskudztwem jak jakaś taniocha. Z czego je robią ?? Swoją drogą podobnie "pachnie" też inna marka sorx ale nie pamiętam dokładnej nazwy - z przedziału cenowego ok 100 euro. Może minie, ale jak nie to się można poczuć jak z wiadrem lepiku na głowie ....dzięks za taką przyjemność
noosfer
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/5/2007, 11:48
Lokalizacja: Krakow


Postprzez dackstab » 23/9/2007, 08:35

noosfer napisał(a):
Szukam czegoś w tym samym przedziale cenowym, jak na razie spodobał mi się caberg mirage 104, miałem juz na głowie i ciekawy patent z tą wewnętrzną blindą. Tylko gdzieśtu ktoś odradzał matowe kaski, że niby ładne ale tylko jak są nowe. Sam nie wiem. Daj znać Dackstab jak znajdziesz coś ciekawego w naszych okolicach.

widziales noosfer coś takiego ?

http://www.allegro.pl/item246179234_kas ... s_740.html

dobry materiał i rozsądna cena 649 zł w wiekszości sklepów internetowych ok 800 zł można zrobić tak przymierzyć gdzieś na mieście wybrać odpowiedni rozmiar i zamówić :) co o tym sądzisz ?
Avatar użytkownika
dackstab
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21/9/2007, 11:45
Lokalizacja: Kraków


Postprzez noosfer » 26/9/2007, 20:06

Parametry ma niezłe i z wyglądu też mi się podoba, szczególnie to 1350g :) Cena jak na tą markę też bardzo dobra, akurat za uvexem się jeszcze nie rozglądałem ale gdybym był na miejscu to pewnie bym się zainteresował. Daj znać jak już przymierzysz, jakby nie patrzeć o 200 złociszy tańszy do caberga :)
noosfer
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/5/2007, 11:48
Lokalizacja: Krakow

Postprzez marushin » 1/12/2007, 01:51

Loup napisał(a):Odkopię temat bo mam pytanie do użytkowników w/w kasków, jakie macie szybki? Na stronie Starbike'a jest wszędzie napisane, że do kasków są dołączane szybki przezroczyste. Czy da się w takim razie dokupić ciemne albo srebrne? Jeśli tak to za ile?


Witaj Loup.
Już odpowiadam. Może nie Tobie, bo pytałeś o to jakiś czas temu. Ale odpowiadam potomnym :)
Tak. W zestawie z kaskiem jest przezroczysta szyba.
Jednak nie ma najmniejszego problemu dokupić u nas - autoryzowanego przedstawiciela. Dowolną szybkę z oferty firmy.

Tak więc możesz sobie sprawić zarówno lustrzaną srebrną jak i ciemną.

Na tą chwilę koszt takiej szybki to 128 PLN bez względu na kolor.

Gdzie pytac ? bezposrednio na naszej stronie lub za posrednictwem Allegro. Nasz login to "marushin"

Pozdrawiam
MD
marushin
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/12/2007, 01:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dosiek77 » 2/12/2007, 11:43

Jesli chodzi o kaski Marushin to sa produkowane przez firmę Suomy, tak samo jak MDS przez AGV.
Extra kaski.
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów

Postprzez myduck » 8/12/2007, 19:48

A ja mam inna opinie na temat tej firmy.
Kupilem kintaro w kol. czerwonym.
Malowanie, wyglad super! Naprawde mi sie podoba i nie widzialem zerby ktos inny mial taki.
Jest wygodny, calkiem niezle mi sie w nim jezdzi.
I to na tyle zalet
Wady:
Glosny jak cholera
Wykonanie wewnatrz marne, wszystko mi sie rusza i smierdziiii tanim plastikiem
Wykonanie na zewnatrz, plastiki sie ruszaja bardzo mozna paluchami wszystko odginac
Pasek mocujacy - urwal sie czerwony "paseczek" do rozpinania
Urwal sie zatrzask
Brak czesci zapasowych
Ciezko kupic szybke dodatkowa.
Ogolnie nie jestem zadowolony z tego kasku.
Jedynie co mnie przekonuje to komfort...stoi na calkiem wysokim poziomie.
Kask mam 3 miesiace i nie rozbijam nim scian, kupilem nowy.

To tylko moja opinia :-)
Obrazek
myduck
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21/10/2007, 15:40
Lokalizacja: Southampton

Postprzez Loup » 8/12/2007, 21:30

Proszę użytkownika Marushin o komentarz dot. powyższego posta. Kintaro to topowy model, więc dziwi mnie trochę ten przypadek kiepskiej jakości...
Loup
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15/5/2007, 16:49

Postprzez myduck » 8/12/2007, 21:56

Okej postaram sie opisac troche dokladniej.
Zewnetrzna gorna czesk kasku przy bocznych wlotach i wylotach powietrza, ta taka jakby nakladka na czache ruszaly sie bardzo przy krawedziach, moglem tam palec pod nie wkladac do puki nie potraktowalem odrobina super glue.
Pasek do zapinania: odpadl zatrzask(ten platikowy guziczek) przy samym szyciu, poprostu tak jak by zostal przeciety material - wniosek - za slaby material...
Czerwony krotki pasek wspomagajacy odpinanie - szycie calkowicie sie "rozszylo"
Napewno firma musi popracowac i udoskonalic szycie!
Wewnatrz kasku mimo iz wkladki sa zapiete na zatrzaski, jedna z nich, lewa policzkowa rusza sie, takze po kazdym zdjeciu kasku musze ja dociskac(wsuwac) do srodka kasku.
Przy szczekowym wlocie powietrza wewnatrz kasku ta czesc z wlotem cala sie rusza i mam wrazenie ze niebawem trzeba bedzie super gluta uzyc.
Ogolnie sie zastanawiam co w razie wypadku, czy rozpadnie sie na tysiac kawalkow czy nie... tfu tfu odpukac...

Poza tym ten zapach...jak jedziesz to go w zasadzie nie czujesz ale mimo to 3000tys km w tym kasku w roznej pogodzie i dalej smierdzi.
Topowy model, wcale nie taka mala kasa i ogolnie zaluje.

Mam inny kask AGV bodajrze seria K czy cos takiego o troche tanszy, moze i mniejszy komfort, gorsza wentylacja, i nie wyglada tak "nowoczesnie" ale jakosc wykonania hehe nie ma co porownywac!!
Reasumujac...szkoda ze nie mozna rzeczy najpierw pouzywac jakis czas a potem dopiero kupic bo teraz wiem ze bym go nie kupil.

Co do komfortu jazdy, zdania nie zmieniam czyli na +
Obrazek
myduck
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21/10/2007, 15:40
Lokalizacja: Southampton

Postprzez SQ » 11/12/2007, 11:24

Kupiłem Marushina. I oddałem. Miał wadę zapięcia. Pomyślałem sobie, że akurat to o firmie nic nie świadczy, bo przecież w każdej może się jakiś wadliwy egzemplarz trafić. Co do samego zapięcia to jest to takie błyskawiczne z długim ząbkowanym metalowym paskiem . Podobne, jeśli nie identyczne kumpel ma w Nolanie n84 chyba. I mi ono przeszkadzało. Nie mogłem pochylić głowy bo uwierało w grdykę. Ale żonie też kupiłem Marushina. Nie ma grdyki więc nic ją nie uwierało :) twierdziła, że kask wygodny i cichy. Zastrzeżenia budzi wyjmowana wyściłka. Wyjąć ją łatwo, ale wcisnąć z powrotem mi się nie udało. Chodzi o część gumową, znajdującą się w górnej części wizjera. Pod uszczelkę skorupy, należy wcisnąć uszczelkę wyściułki i tego właśnie nie byłem w stanie uczynić. To nie jest fajne. Z tym, że nasze kaski kosztwały ok. 400 zł więc może nie były dopieszczone przez producenta. Kolega ma droższy. Zapięcie podwójne D więc nic nie uwiera. Deklarował, że cichy i komfortowy. Dobra wentylacja. Wyściółki nie wyjmował więc nie wiem jak z ponownym montażem. Jego kosztował coś koło 700zł. Kupiliśmy je w Orang Motors - serwis Yamahy w Łomiankach.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez przemko27vr4 » 1/11/2008, 08:31

Temat stary jak swiat ale odkopie troche. W zeszlym tygodniu kupilem kask maruschina model tiger cena 690 zl w motorista w warszawie.potem znalazlem na allegro za 350 :-) ale mniejsza o cene,bo na allegro rozne cuda sprzedaja. A wiec tak, do tej pory jezdzilem w agv k-series tatalny badziew i nic wiecej ,wiec jak przeczytalem w tym temacie ze k-series jest lepiej wykonany to szok nie polecam nikomu ,bo nie to ze glosny od 50 km/h to zero komfortu,przy szybszych predkosciach przod kasku czujesz na ustach(mozliwe ze moja glowa nie jest do rozmiarowki agv bo M za mala a ja mialem L) szybka paruje jak cholera i cena nie adekwatna do produktu.Natomiast Maruschin ?? Porownywac nawet nie ma co bo wzgledem agv to cud na glowie,wygodny,w miare cichy (szumy slychac ale nie gwizdy jak w agv) szybka ma anty fog,srodek wyjmowany,wykonany estetyczniej niz agv ,ogolnie jestem zadowolony i zadnych brzydkich zapachow nie wyczulem.Szybke wymienisz bardzo szybko no i nie brakuje ich w miejscu gdzie go kupowalem od czrnych po teczowe na dzielonych konczac.Mozliwe ze nie mam za duzego doswiadczenia jak wiele innych uzytkownikow na forum ale porownuje wzgledem tego co mialem a co mam
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Postprzez barti » 1/11/2008, 18:31

Ten na allegro to prawdziwy Marushin. Znajomy sprzedaje w podobnej cenie i są sprawdzone. Nie jest to żadna lipa.
Osobiście jeżdżę w kasku Uvex 400. Ostatnio się przejechałem w kasku kolegi który kupił właśnie
MARUSHIN-a jest dużo cichszy od mojego Uvexa. Szybka jest bardziej szczelniejsza. Max rozpędziłem się tak do 130 - 140 km\h. Ale zauważyłem jeden minus. Szybka paruje jak stoisz na światłach, ale jak się ruszy to od razu wszystko schodzi. Akurat pod tym względem Uvex wypada lepiej, mi nie paruje na światłach. Ale co tam parująca szybka na postoju, na 2oo ma się jeździć a nie stać. Zresztą zawsze można sobie lekko uchylić szybkę na światełkach. Wykończenie jest bardzo dobre, nie wiem czy nie lepsze niż w moim Uvexie. Chyba lepsze . . .
Ogólnie kask wydaje się mały. Tez mam rozmiar M i jak porównywaliśmy go to był mniejszy od mojego. Nie mogę powiedzieć czy w środku było mi lepiej czy gorzej, bo w swoi kasku jeżdżę cały sezon, a kask kolegi jest jeszcze nie ubity. Ale kask był ścisły.
W kasku jeździłem, (tzn przejechałem) ok godz 19, temperatura była jaka była.
Uważam że nie ma lepszego kasku za tą cenę z allegro, tzn 350 zł. Za 650 zł w sklepie bym go chyba już nie kupił.I jak ktoś z moich znajomych by chciał kupić to bym bez wahania polecał.
Sam chciałem kupić taki kask, ale w chwili obecnej chce Shoei albo Schubertha. Jak nic z tych modeli nie kupie przez zimę to wiem już jaki będzie mój następny kask
Avatar użytkownika
barti
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 10/6/2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hacked20 » 13/7/2009, 18:14

Przepraszam, że odświerzam, ale mam pytanie czy AGV K-3 assymetry będzie lepszy czy marushin shivan?

Bo mam dylemat co kupić.
Hacked20
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/7/2009, 18:12

Postprzez SQ » 13/7/2009, 20:41

agv bez względu na model nie cieszy się najlepszą opinią. może poza ti-techem i gp-pro
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Hacked20 » 13/7/2009, 21:36

Wiec ten 2 kask mi bardziej polecasz?
Hacked20
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/7/2009, 18:12

Postprzez przemko27vr4 » 14/7/2009, 09:38

Ja mialem przed Marushinem K-series,Bez najmniejszego zastanowienia kupuj Marushina AGV w tym przedziale cenowym odstaw
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Postprzez jordan23 » 14/7/2009, 09:52

Popieram . Miałem Marushina więc wiem co mówie ;)
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr