Zobacz wątek - Kask- który wybrać? 500 - 800 zł
NAS Analytics TAG

Kask- który wybrać? 500 - 800 zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez zadzior » 25/7/2010, 10:22

A od kiedy kaski sportowe są ciche? Emwu, właśnie pokazałeś swoją znajomość tematu :lol: Miałeś raz na głowie rx7 i nic poza tym, dlatego twierdzisz, że jest cichy? :shock: Dlaczego z szołejem ręce opadają? Dlatego, że jest w RP opinia - wszystko beeee only szołej. Każdy każdemu radzi szołeja, a dlaczego nikt nie poleca np. schuberth-a ? Ta firma bije na głowę shoei-a, a mimo to, że ktoś nigdy nie miał na głowie garnka tamtego producenta - w ciemno powie "bierz szołeja". Why ? Ponieważ każdy powie - racja, racja, only szołej. Śmiechu warte :lol: Emwu jeździłeś w Suomy ? Dobra zapomniałem, że szołej shonci :D Insekt - a czemu gregor ma mnie nie poprzeć, kiedy emwu nie ma pojęcia o czym pisze ?
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin


Postprzez emwu » 30/7/2010, 23:36

Nie mam pojęcia, jasne, z takimi specami jak Wy (gregor i zadzior) którzy na wszystkim się znają, to ciężko konkurować.

Postaram się jednak Tobie wyjawić tą mroczną tajemnicę jaką jest moja nieznajomość tematu:
RX7 jest cichszy dla mnie, słuch mam dobry, testowałem w tym samym czasie 3 kaski, z zamkniętą i otwartą wentylacją. Po kilku jazdach uważam że RX7 jest bardziej cichy niż Quantum.

Zgadzam się z Tobą, że wszyscy piszą i twierdzą i RX7 jest głośny, zatem pozwól że Cię zapytam, masz jakiś pomiar decybeli w uszach? Z jaką dokładnością?

Jesteś typowym pieniaczem, który potrafi tylko napisać "Walcz z systemem", skoro wszyscy piszą piszą że jest OK, to znaczy jedno - spisek.

Poczytaj swoje wypowiedzi .... wszystko w temacie Shoei jest na jeną modłę.
Nie wnikam czy kiedykolwiek jeździłeś w Shoei lub Arai.
Dla Twojej wiadomości, jeden z moich znajomych ma Schubert ..... uważa go za bardzo głośny kask. Gregor wiem, On też jest prawie głuchy i ślepy.

Napisz coś z sensem, konkretnie, nie pisz inny są na tak, to ja będę na nie.
Ja bazuje na moich doświadczeniach, nie wykluczam że nie są pozbawione wad i błędnych interpretacji, jednak próbuję i oceniam to czego doświadczyć. Nie piszę Wam (gregor i zadzior) że jesteście ułomni, ślepi, ograniczeni, piszę że wkurza mnie podejście takie jak reprezentujecie, z założenia na "nie".

Nie piszę "....Suomy błeeeee ......" tylko śmiech mnie ogarnia jak ktoś porównuje Suomy do Arai. To jest mocna nadinterpretacja, którą nawet pozwoliłem sobie przytoczyć podczas rozmowy z ludźmi sprzedającymi Arai (i ich miłośnikami) jak i Shoei (oraz ich miłośnikami).
Nie wiem dlaczego, jedna wszyscy jak jeden uśmiali się setnie.

Nie wykluczam, może wszyscy biorą udział w spisku.

Gregor:
konkrety się pojawią jak Suomy pozwoli wypróbować swoje kaski. Dłużej niż 5 min na moto.
Słuch mam dobry. Próbowałem również z zamkniętą wentylacją - tak dla jasności.
Shoei ma marketing, dlatego ludzie go kupują - ręce opadają. To nie proszek, proszę Pana.
Następny expert - sam sobie wystawiasz notkę, Panie ekspercie.
Użądlony
emwu
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/12/2009, 23:55
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Gregorgsxr » 31/7/2010, 20:30

Chłopie , nie denerwuj tak się.
Rozmawiałeś z miłośnikami kasków Shoei i Araia na temat Suomy. Przecież wiadomo co powiedzą.
Suomy jest bardzo mało rozpowszechnioną firmą w Polsce i tylko z faktu, iż kaski te nie są znane od razu lądują klasę niżej.
Przecież nawet w mistrzostwach gsxr cup śmigali w Suomy Vandal.
Przeczytaj np recenzje w motogenie na temat suomy Extreme czy SPEC 1R.
Zobacz w czym śmigają zawodnicy na wyspie man albo nawet w super bike.
Powiem Ci , że tak jak w przypadku Araia te same kaski są w sklepie i w identycznych latają zawodnicy.
Odnośnie Araia to miałem RX7 Corsair (porzedni model) więc jakieś porównanie mam. JEST GŁOŚNY!!!

Reasumując:
ARAI, SHOEI, SUOMY to jedna liga.
Teraz kwestia stosunku jakość do ceny:
Suomy Vandala wyrwiesz w tej chwili za ok 1000pln. Ile musisz wydać na Quantuma?
Gregorgsxr
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30/5/2010, 19:28
Lokalizacja: WWA

Postprzez zadzior » 31/7/2010, 22:29

emwu, ale ja nadal twierdze, że nie wiesz o czym mówisz skoro rx7 jest cichy. Być może jeździłeś w nim maksymalnie 100 kmh i stąd twa jakże soczysta i trafna wypowiedź :)
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez emwu » 11/8/2010, 20:25

gregor nie wkurzam się. Nie lubię tylko jak mi ktoś wrzuca bez argumentów swoje rację.
Poza tym nie piszę że nie masz racji, dla mnie (napisałem w jakich warunkach testowałem oba kaski) ne jest głośny. Koniec.

Poza tym, wolę osobiście testować, bo to ja w nim będę jeździł. Jak będzesz miał info o takich testach Suomy, chętnie skorzystam. Wiesz może dlaczego Snell ich nie testował? Bo w normie M2010 nie ma ich w ogóle.

Zadzior, rozumiem że jeździłeś wkażdym z omawianych kasków? Nie są to tezy od kolegi co ma kolegę?
Użądlony
emwu
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/12/2009, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Postprzez zadzior » 17/8/2010, 10:59

Tak, jeździłem.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Mateusz88 » 18/8/2010, 12:18

pioszu napisał(a):witam, to moj pierwszy post tutaj, kupilem husqe te 570 i szukam do niej kasku, do polatania troche na miescie troche w terenie, upatrzyłem sobie takiego foxa, co powiecie?

http://allegro.pl/item1151124064_kask_c ... _race.html


Chcialem kupic ten kask rok temu,i wybierałęm miedzy Airoh Dome,i wybralem Airoha,jest swietny,teraz juz powinienes spokojnie za 600 zł dostac,wygodny,z goglami nie jest strasznie gloscno,no ale to kask crossowy,duzo ladnych malowan,no i airoh,krol polskich torow motocrossowych ;p no i tez na sm w nim smigam ;)
yz450f 2008 +sm
R1 rn19
Mateusz88
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 25/2/2009, 19:27

Postprzez Konio » 18/8/2010, 13:36

Ja mam HJC FG-15 Entrapa zakupionego wlasnie w FC Moto i jest calkiem ok tylko gdzies anty fog chyba zlazl bo cos szybka zachodzi mgielka :(
Ogolnie chyba bede musial zareklamowac kask gdyz nigdy mi nie upadl a zaczela schodzic z niego folia nadajaca mu wyglad matu
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na gr