Zobacz wątek - używane opony z toru nadaja sie na szose??
NAS Analytics TAG

używane opony z toru nadaja sie na szose??

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

używane opony z toru nadaja sie na szose??

Postprzez piotras224 » 17/2/2010, 20:41

witam co myslicie używanych oponach z toru nadajacych sie jeszcze na jazde po szosie oczywiscie te z homologacja drogowa jak wiadomo opony te maja dobra przyczepnosc itp tylko sa pomarszczone na bokach co myslici o takich oponach??
piotras224
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/12/2009, 22:43


Postprzez palgumeniedusze » 17/2/2010, 22:29

uwazamy ze kazda uzywana opona jest do dupy.... :D
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP


Postprzez Konio » 17/2/2010, 22:32

wiesz po torowki na droge... hmmm zalezy jak jezdzisz. Jak zamykasz opony na drogach to kup lepiej nowa a jak jestes mistrzem prostej to mozesz brac 8)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez pawulon03 » 17/2/2010, 22:39

no i jak lubisz popalic lacza na krzyżówkach to też raczej potorówki ale tylko wtedy jezeli jestes wspomnianym wcześniej miszczem bo do winkli sie takie nie nadają,w końcu ktos je po cos wymienił.
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce

Postprzez MadboY » 18/2/2010, 00:48

To, ze nie ma bokow i moze byc przegrzana to jedno. Ale waznym faktem jest to, ze opony z przeznaczeniem na tor maja znacznie wyzsza temperature pracy - czyli potrzebuja byc rozgrzane znacznie bardziej niz typowo drogowe, aby jakkolwiek trzymaly. Nierozgrzana guma torowa w ogole nie trzyma.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez przeme » 18/2/2010, 04:56

A ja używam. Fakt jak ktoś zauważył, do winkli się nie nadają. Ale do gumowania i poupalania są ok. Kończę jedną to za grosze zakładam następną i dalej ;)
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez borewicz » 18/2/2010, 09:48

taa.... a potem pod kolumną stoi taki i się chwali jak to on jeździ, tylko zapomina o sliderach, których nawet pilnikiem zapomniał przytrzeć :)

a tak na serio spytam : przemo czy gumę zurzytą po kumplu też zakładasz na małego?
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez borewicz » 18/2/2010, 10:19

prosiaczku rozumiem, że mówisz o nowych gumach, a nie o używanych, tak?
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez Invi » 18/2/2010, 10:56

Właściwie to do palenia i prostej bardziej nada się kwadratowy turystyk. I na dłużej starczy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez borewicz » 18/2/2010, 10:59

zatem pisząc o pozamykanych gumach i potwierdzając, iż są potorowe, potwierdzasz tym samym, że lans jest jedynie słuszny, a bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego jak również umiejętności (nie wspominam tu o Twym bezpieczeństwie bo kupując potorówki sam wystawiasz świadectwo swego podejścia do tej kwestii jak również swych umiejętności) jest nie istotne

szkoda mi i przykro zarazem mi, że niektórzy bezmyślnie kupują spady po "mistrzach" chyba tylko po to by choć na chwilę poczuć ten splendor i wzbudzać powszechny zachwyt u tych samych sobie podobnych "motorzystów", nie mam dla was szacunku i wierz mi "prosiaczku", że już wielokrotnie to im mówiłem prosto w oczy takim jak ty, dla mnie to jest skrajna głupota i igranie ze śmiercią

pozdrawiam cię i rzyczę sobie bym cię na mej drodze w tym sezonie nie napotkał

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez przeme » 18/2/2010, 11:13

borewicz napisał(a):rzyczę


Ja Tobie też :D
Jesteś trochę śmieszny, ja nie zakładam ich dla tego żeby pokazać że zamykam opony haha
Nigdy przed nikim nie ukrywałem że kupuję używane torówki z jednego prostego powodu: kasa.
Komplet torówek z montażem kosztuje mnie 4 stówki. Najtańsze dunlopy na mój rozmiar 190/55 to koszt 800-900 złotych przy czym torówki wytrzymują prawie tyle samo.
Przy mojej jeździe rzędu 20 tys km w sezonie po prostu torówki wychodzą mnie połowę taniej niż 2-3 kpl nowych opon. A właściwościami jezdnymi przy normalnym użytkowaniu niewielę się różnią.
Wolę założyć po torowe supercorsy niż d207 nowe... I chociaż nie płaczę później jak mam laka spalić bo za grosze zakładam drugą i bawię się dalej :)

A idąc twoim tokiem rozumowania to wszyscy kupujący coś używanego są be :lol: :lol: Jeszcze dodam że na niedopompowanej tylnej gumie jeżdżę bo lepiej na kole się lata i co? Też jakieś kazanie usłyszymy jakie to niebezpieczne? Albo jak zębatki zmienię? :lol:
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez borewicz » 18/2/2010, 11:34

nie interesuje mnie jak jeździsz, nie interesuje mnie ile jeździsz, nie interesuje mnie gdzie jeździsz, jestem daleki od oceny twego stylu jazdy

odnoszę się jedynie do bezmyślności takiego postępowania, tak jak już wcześniej napisalem twemu koledze, który w odpowiedzi potwierdził moją tezę

idę o zakład, że w tym sezonie jak podjadę pod kolumnę to cię tam zobaczę, chcę powiedzieć, że lans w twoim przypadku jest nadrzędnym celem, a nie sama jazda

ja tak samo jak ty robię, no może nie tyle samo, ale też dużo bo 14000 km rocznie i mnie stać na nowe laczki, nie chcę byś odebrał to jako pysznienie się bogactwem, ale byś zrozumiał, że dla mnie najważniejsze jest moje bezpieczeństwo bierne i aktywne, u ciebie brak jednego i drugiego, jedynie lans się liczy, zdjęcie twe to potwierdza (na spodnie też zabrakło kasy, czy to może tylko lans? :) )

pamiętaj, że takim bezmyślnym postępowaniem narażasz nie tylko siebie ale też swych kumpli z którymi jeździsz po mieście

kończąc zadam jeszcze raz to samo pytanie: czy na małego zakładasz też gumkę po kumplu?

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez przeme » 18/2/2010, 12:13

No pewnie :D Nie zapomnij się przedstawić jak już mnie pod kolumną zobaczysz.
Bo jeżeli jesteś z warszawy to chyba nie było okazji do tej pory. A może nikt nie Cię nie lubi albo jakieś kompleksy? W każdym razie przyjemnej wirtualnej jazdy przed kompem ode mnie i od kolegów na "wylansowanych" motocyklach spod kolumny i z innych części warszawy :D
A przez torówki jeszcze nigdy nie miałem żadnej niebezpiecznej sytuacji. Tyle ode mnie. Jeżeli masz jakieś obiekcje to dalej jeździj sobie sam w swoim świecie...
Pozdrawiam i do zobaczenia pod kolumna bądź w innym miejscu :)
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez borewicz » 18/2/2010, 13:13

drogi przemku

bez urazy, ale ostatnie czego chcę to by być lubianym przez ludzi z pod kolumny

uważam jedynie, że aspekt kasy nie jest najważnieszy w motocyklach, a konsekwencje głupoty są bardzo dotkliwe i kosztotwórcze

krutkowzroczność takiego postępowania jest bolesna dla ślepca jak i osób postronnych

wśród moich znajomych (wielu) nie ma takiego, który by potorówki ujeżdżał, żaden z nich nawet nie wpadł na pomysł by swe używki pogonić na allegro, tu chodzi o godność postępowania i nie łaszczenie się na drobne, czy nie byłoby ci przyjemnie ganiać na nowych oponach, może by było ale ...

na koniec powiem tak: ja dbam o swe sprzęty, na każdego zakładam nowe gumy :)

ps

to zaproszenie do tańca na początku było zbędne bo zapewne już tańczyliśmy, a to co czytam utwierdza mnie jedynie, że pierwsze wrażenie było trafne

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez melvin » 18/2/2010, 13:40

ja kupiłem te:
http://www.allegro.pl/item926365858_dun ... 0zr17.html
zobaczymy co z tego będzie ale wyszły mnie 290zł za komplet żwieży rocznikowo, lepszych cen nie widziałem...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez przeme » 18/2/2010, 14:07

No wśród moich jest kilku i wszyscy są zadowoleni. A pod kolumną nie bywam za często bo latam raczej późnym wieczorem i w nocy i prędzej na spalarni mnie zobaczysz. Dla Ciebie jestem lanserem chociaż mnie nie znasz. Może tak może nie, oceniają mnie Ci co mnie znają, a Ty nie masz nic do tego.
Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Melvin myślę że będziesz zadowolony. Jak coś to dysponuję kontaktem do torówek. Są to przede wszystkim pirelki supercorsa i tylko w sezonie. Jak coś to pisz. ;)
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez palgumeniedusze » 18/2/2010, 14:37

przeme napisał(a):
borewicz napisał(a):rzyczę


Ja Tobie też :D
Jesteś trochę śmieszny, ja nie zakładam ich dla tego żeby pokazać że zamykam opony haha
Nigdy przed nikim nie ukrywałem że kupuję używane torówki z jednego prostego powodu: kasa.
Komplet torówek z montażem kosztuje mnie 4 stówki. Najtańsze dunlopy na mój rozmiar 190/55 to koszt 800-900 złotych przy czym torówki wytrzymują prawie tyle samo.
Przy mojej jeździe rzędu 20 tys km w sezonie po prostu torówki wychodzą mnie połowę taniej niż 2-3 kpl nowych opon. A właściwościami jezdnymi przy normalnym użytkowaniu niewielę się różnią.
Wolę założyć po torowe supercorsy niż d207 nowe... I chociaż nie płaczę później jak mam laka spalić bo za grosze zakładam drugą i bawię się dalej :)

A idąc twoim tokiem rozumowania to wszyscy kupujący coś używanego są be :lol: :lol: Jeszcze dodam że na niedopompowanej tylnej gumie jeżdżę bo lepiej na kole się lata i co? Też jakieś kazanie usłyszymy jakie to niebezpieczne? Albo jak zębatki zmienię? :lol:


jak stac cie na krowe to powinno cie stac na lancuch do tej krowy.... ja jestem za nowkami i zadne potorowe srowe czy uzywane opony do mnie nie przemawiaja....
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez melvin » 18/2/2010, 20:45

przeme daj tel. do siebie na PW to pewnie się odezwę jak te zjade...




btw. jak ktoś chce dać swojej krowie żyć na wolności to innym nic do tego :twisted:
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Konio » 18/2/2010, 21:46

mi tez przeme mozesz podeslac kontakt do ciebie bo w sezonie pewnie oponka sie skonczy i bedzie trzeba cos dorwac 8)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez przeme » 18/2/2010, 21:58

Kolejny prorok... Po pierwsze to w takim razie moto też kupuj nowe a nie na używanym po koledze latasz, po drugie to na brak środków finansowych nie narzekam, a że wolę do gumowania czy do zabawy kupić o połowę tańsze opony torowe na których lata mi się tak samo jak na nowych to mój wybór. A ubóstwo? No sam nie wiem, nie wyjechałem na zmywak więc tragicznie nie jest :D

Mi tam się dobrze jeździ i tyle na temat. Będę chciał morałów posłuchać to se radio Maryja włączę...
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr