Zobacz wątek - dobry kask, cena, charakterystyka
NAS Analytics TAG

dobry kask, cena, charakterystyka

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Grochoś » 1/1/2010, 22:58

Jezdze troche i uwazam ze kask powinien zaczynać sie od 500 w zwyż jeśli chodzi o ściga dobre są Agv-ki , osobiscie planuje kupic sobie tobie takiego
Grochoś
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/10/2008, 15:46


Postprzez Fómen » 6/1/2010, 20:16

Maluje i serwisuje wiekszość kierowców wyścigowych i rajdowych i mam do czynienia z ich kaskami przez okrągły rok.
Myśle że nikt nie ma tyle doświadczenia i nie widział tyle kasków po różnych dzwonach.
Ja akurat jestem serwisem kaskow Arai ale nie będe sie rozpisywał o ich zaletach itp bo kto zna te kaski i miał kiedyś jeden to nigdy nie słyszałem żeby kiedyś zamienil na inną markę.
Kaski "dobre" to takie ktore są zrbione przedewszystkim z różnego rzodzaju żywic, carbonu, kevlaru itp. ponieważ te kaski jak ktoś tam powyżej napisał że "ma pękać" właśnie nie pękają tylko sie wgniatają pochłaniejąc energię uderzenia, taki kask jest niemożliwy aby pękł i rozleciał się na części, pękać będa kaski wykonane petoda wtryskową czyli z ABS i innych dziwnych rzeczy z których wykonuje się też nocniki dla dzieci.
Druga sprawa to dobór kasku do własnej głowy jeden bedzie się czuł dobrze w kaskach jednego producenta a drugi w innym ale kaski takie bedą miały podobne parametry (budowe).
Topowi produceńci mają w swojej ofercie poduszki policzkowe oraz górne wyściółki (ja to nazywam czepki) w różnych rozmiarach i to takie niby detale powodują że idealnie możemy taki kask dopasować do swojej głowy.
A dobre kaski takie dla tego tyle kosztują że powstają dzieki japończykowi który ma normalnie płaconą pensję ( a nie pracuje miesiąc za miske ryżu) i sklada ten pan wszystko ręcznie od zatopienia pędzelka w specjalnie opracowanych żywicach aż po wyjęcie gotowej skorupy kasku z formy z włsnoręcznym podpisem i to nie trwa 2-3 sekundy jak w nocnikach tylko kilkanaście minut. Tak starannie ułożone płaty włókien i nasączenie ich odpowiednimi żywicami powoduje że kask jest konstrukcją bardzo wytrzymałą w całym obwodzie a nie tylko tam gdzie spada testujący ciężar jak w większości tanich kasków.
To jest temat rzeka więc niech sie niektórzy zastanowią pisząc czasami głupoty na temat tanich kasków które tylko imitują bezpieczeństwo na głowie a nie je zapewniają.

Kaski Arai, serwis i częśći na www.fomen.pl
Fómen
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/1/2010, 13:49
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez Przemo_rene » 7/1/2010, 11:18

ps. zdejmij tego linka bo warna dostaniesz..


tja...tyle, że przy dzwonie w auto i tak reszta ciała dostaje takich obrażeń, że i tak umierasz - czy masz nocnik czy xr1100.

Nie mówię, że bezpieczeństwo w kaskach typu TIGER jest podobne do topowych ARAI ale kaski produkowane w Niemczech (UVEX) nie są
chinszczyzną i przy 90% zderzeń drogowych spełnią funkcję tak samo jak bardzo drogie kaski SHOIE CZY ARAI.

W tych drogich kaskach płacisz nie tylko za bezpieczeństwo ale (przedewszystkim) za:

głównie prestiż marki (bo motoGP itd),

dokładnie wyliczaną aerodynamikę,

staranność wykonania i możliwości personalizowania

wnętrza i zewnętrzna kasku,

poprawnie wyliczoną wentylację.

dopiero później bezpieczeństwo.

Buissenes is buissenes jak ktoś powiedział - niestety
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Fómen » 7/1/2010, 12:49

do Przemo_rene
Na temat wentylacji i personalizacji i innych ważnych i mniej ważnych rzeczy mogę napisac Tobie referat ale mi nie o to chodziło ja chciałem nawiązac głównie do budowy samej skorupy i jak to wygląda w drogich kaskach a jak w tanich i dla czego jedne pękaja drugie nie, bo ktoś tam wyżej napisał że "dobry kask to taki ktory pęka".
Ja się nie chce z nikim kłócić ani pisać kto jest mądrzejszy a kto mniej, tylko napisałem swoje zdanie.
Nie masz co się bulwersować:)

Po drugie nie napisałem słowa że kaski z niemiec są gorsze co z twojej wypowiedzi wynika.

Wszystko reszte co napisałeś to szczera prawda i zgadzam się z tym dla tego żyje ze sprzdaży tylko jedenej topowej marki kasków oraz
z indywidualnego dopasowania kasku do kierowcy.
Fómen
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/1/2010, 13:49
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Trimix » 7/1/2010, 13:28

Fómen spam w czystej postaci , nasączony kryptoreklamą NIEŁADNIE :twisted:
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr