Zobacz wątek - dość mały budżet a sztuka kompromisu
NAS Analytics TAG

dość mały budżet a sztuka kompromisu

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Kamusial » 14/12/2009, 23:04

hmm, poza wypinaną membraną zwróć jeszcze uwagę na:
antypoślizg na tyłku
wentylację :D
jakość membrany i sposób jej wypinania
regulację spodni w pasie, kolanach i kostkach- przy butach
czy ochraniacz na kolanach przylega i nie lata

modeka sporting ma membranę reissa- poszukałbym czegoś z lepszą membraną, chociaż poza tym wyglądają nieźle. Nie spieszy Ci się, więc poczekaj i poszukaj...
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez warmplace » 15/12/2009, 19:17

No ponoc membrana reissa w produktach modeki jest bardzo dobra ... tak słyszałem - zobaczymy. Na motogen opisywali, że nie przemokła tak szybko :)
Na tyłku mam szorstki zarost wiec poslizgu nie będzie :P żart:P
Coraz bardzej myślę, żeby nie kombinować i kupic modekę ale kurcze nie chce wydać wiecej jak 600 złociszy :P ... na motor mi nie zostanie :D
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20


Postprzez Kuba-szprota » 16/12/2009, 09:29

Ja spiąłem swoją Romę ze spodniami z Mttr.
Nie jest konieczne kupno spodni tej samej firmy co kurtka, żeby zamki do siebie pasowały. Przecież każda kurtka ma wszyty cały zamek tzn. obie jej części. Wystarczy wczyć tą drugą część do spodni i problem z głowy.

Kupiłem do Romy spodnie Ottawa. Na chłodne dni są bardzo dobre tzn. >16 stopni. W ciepłe dni pewnie będzie ciepło, bo mają niewypinaną membranę, ale planuje zakup jeansów motocyklowych.
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez warmplace » 16/12/2009, 11:31

Kuba-szprota napisał(a):Ja spiąłem swoją Romę ze spodniami z Mttr.
Nie jest konieczne kupno spodni tej samej firmy co kurtka, żeby zamki do siebie pasowały. Przecież każda kurtka ma wszyty cały zamek tzn. obie jej części. Wystarczy wczyć tą drugą część do spodni i problem z głowy.

Kupiłem do Romy spodnie Ottawa. Na chłodne dni są bardzo dobre tzn. >16 stopni. W ciepłe dni pewnie będzie ciepło, bo mają niewypinaną membranę, ale planuje zakup jeansów motocyklowych.


No ta ottawa jest spoko, ale właśnie ta niewypinana membrana. Mttr to nie wiem czy dobry pomysł. Próbowałeś spiąć, czy też użytkowałeś? Możesz coś o tych spodniach powiedzieć. To racja z tym zamkiem to przecież nie jest problem bo mam faktycznie 2 części :) To jest jakiś alternatywny wybór niż modeka - dobre spodnie z wypinaną membraną protektorami i niekoniecznie podpinką :) Dzięki :)

PS. Ta modeka Sporting to dość droga jak na mój portfel - stąd pytanie o alternatywę. Jeśli sporting to najlepszy wybór to pozostaje mi przełknąć tą cenę
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Stachoo » 16/12/2009, 13:35

Ja teraz myślę nad spodniami do Romy, może coś polecacie?
Wymagania to wypinana membrana i podpinka wiadomo ;]
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez Przemo_rene » 16/12/2009, 16:56

no to spodnie dedykowane do maevila chyba tylko?
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Kuba-szprota » 17/12/2009, 12:44

Warmplace - nie użytkowałem tych spodni Mttr, gdyż są to spodnie mojej dziewczyny :) Chciałem tylko sprawdzić czy zamki pasują. Niestety nie znam jej opinii, bo nie zdąrzyła ze mną w tym sezonie polatać :(
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez warmplace » 17/12/2009, 13:53

Dzięki Kubo - szkoda bo chętnie bym się dowiedział jak to wygląda z tymi mTTrami.

Jeśli chodzi o dopasowsanie to dupa tam .. można wszyć zamek to grosze kosztuje.. Chyba, że dostane jakąś super cenę na te sportingi a jak nie to kupi sobie BUSE sunday i tyle :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez warmplace » 10/2/2010, 12:20

Hmm.. sorry ze bawię się w górnika ale nie chce nowych tematów mnożyć. Mam teraz dylemat odnośnie spodni.
Mam wariant:
1 albo kupić tekstyle jakieś lepszej klasy - buse albo modeka,
2 albo kupić 2 pary spodni. Tekstylne MTTR z wypinaną membraną - niektórzy mówią, że dają radę i kupić drugie spodnie motto wear jeansowe do miasta.
Zastsanawiam sie czy jakbym miał motto wear do miasta to czy potrzebne mi by były tekstylne z wypinaną membraną... w trasie to chyba i tak membrane trzeb wpiąć co myślicie o moich kombinacjach ?:) dzieki
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Nigoss » 10/2/2010, 13:17

Chyba wierzysz w cuda jak Ci z 590 opuszcza na 500 z malym hakiem. Gora 50, albo i mniej opuszczaja. No chyba, ze jakas mega wyprzedaz jest, ale wtedy ogolnie opuszczaja ceny i juz sie nie targujesz.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez warmplace » 10/2/2010, 13:23

Hmm generalnie to wierze, że uda się taką kwotę wyszarpać. Dlaczego? Dlatego, że rozmawiałem z pracownikiem sklepu i powiedział mi, że jeśli mam kupione już u nich ciuchy jakieś to mogę liczyć na większy rabat zwłaszcza jeśli nazbiera się tego powyżej 1000 zł. Kupiłem już kurtkę i rękawice za kwotę sumarycznie 800 zł spodnie za 500 i będzie już 1300zł. Zawsze mogę zrezygnować, ale wydaje mi się, że da rade patrząc na sprzedawcę.. we will see:).. generalnie moje pytanie tyczy się nie czy wytarguje, ale o opcje ze spodniami. Dzieki za zainteresowanie.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez grandmasterb » 24/2/2010, 14:04

witam. odnosnie spiecia kurtki ze spodniami modeka-buse to nie ma problemu. mam kurtke modeka roma i wlasnie dostalem spodnie buse sunday i zamek pasuje idealnie :D

co do twoich "wariantow" to proponuje dobry tex + jeans na lato, ja za buse sunday z przesylka zaplacilem 400pln, cena za takie spodnie nie jest wysoka moim zdaniem.
jak chcesz z podpinka to sa jeszcze buse bormio za ok.520pln, szukalem modeki ale ceny byly srednio o 200pln niz wieksze niz buse wiec chyba nie ma sensu przeplacac skoro jakosc porownywalna.
grandmasterb
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18/9/2009, 16:27

Postprzez Lasica » 4/3/2010, 18:32

kontynuując temat (bo po co zaśmiecać forum i zakładac nowy ;))

słuchajcie, równiez się zastanawiam nad Modeką Roma bo fajna kurteczka i dobre ma opinie, ale jeszcze się waham pomiędzy nią, a RST Ventilator i Held Tabora. Co wybrać?
Pewnie odpisalibyście, że to już kwestia gustu i która kurtka jest bardziej dopasowana i która mi się bardziej podoba :P
Ale.. Różnica w cenie (ze spodniami) jest niebagatelna bo Modeka wychodzi drożej aż o 400zł! A muszę kupić jeszcze rękawice do tego.
Objeździłem już cały Wrocław i sie dowiedziałem, że w przeciągu 2-3 tygodni mają być dostawy nowego towaru. Pytanie czy lepiej jest poczekać jeszcze trochę z zakupem i zobaczyć co nowego przyjdzie? I czy ceny nie podskoczą czasem do góry???
Jeszcze druga sprawa - dziwi mnie to troche, że w Modece we Wrocławiu nie chcą dać zniżki przy zakupie kompletu kurtka+spodnie za ~1300zł! Coś się tłumaczą, że taka taktyka firmy i blebleble i że mogą mi dać jakieś gadżety... spoko, tylko że gadżety w postaci pasa nerkowego i kominiarki to ja dostaję bez żadnej łaski jak kupię przez defender.net.pl

Tak czy inaczej wracając do tematu kurtek nadal nie wiem co wybrać... dodam, że to ma być kurtka na miasto do codziennego dojeżdzania na uczelnię... i tu się pojawia nowe pytanie: czy siedząc w spodniach motocyklowych na zajęciach bardzo się będę męczył? (szczególnie, że lato idzie i pewnie będzie gorąco w sali :/ ) teraz pojawia się taka myśl czy by nie odpuścić sobie spodni od kompletu i nie zainwestować w jakieś moto jeansy? Powinny być wygodniejsze niż normalne portki? Czy nie będzie w nich za bardzo targać po plecach jeśli pojedzie się gdzieś dalej poza miasto? Bo do miasta to raczej krótką kurtkę brać jeśli się nie mylę?

PS
butdżet max za kurtke, spodnie i rekawice - 1500zł
Lasica
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4/3/2010, 17:58
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wikples » 4/3/2010, 19:47

Po 1. w Modece ci nic nie upuszczą, bo muszą po katalogowych cenach opychać. (nawet moja mamuśka próbowała targować, a ona we wro dużo może i ni hu hu), tylko właśnie jakaś kominiara czy coś.
Po 2. rzeczywiście w sali nawet bez podpinki w tekstach może być ci nie wygodnie i ciepło!
Więc jeżeli zamierzasz głównie śmigać po mieście to kup sobie jeansy. Natomiast jeśli myślisz o śmiganiu w mniej przyjazną pogodą lub w trasy poza miasto, to zastanów się nad tekstylem, a w mieście zwykle jeansy + ochraniacze.
Po 3. mam kurtke Rome i nie zamieniłbym jej na żadną inną. W lecie mi jest w niej przewiewnie bardzo, a jesienią/wiosną, jak wepne te wszystkie badziewia, to jeżdże pod nią w samym T-Shircie więc Polecam. Co do bezpieczeństwa to (odpukać) nie testowałem, ale myśle że jest ok.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lasica » 4/3/2010, 20:00

dzięki
Lasica
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4/3/2010, 17:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr