Zobacz wątek - Dlaczego warto pamiętać o rekawicach i kurtce !!
NAS Analytics TAG

Dlaczego warto pamiętać o rekawicach i kurtce !!

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Krzychu1323 » 24/12/2009, 15:39

a ten kaskader co stawił tutaj swoje foty to w czym jechał? w skórze czy we własnej skórze?
a i prosze o link do filmiku bo juz nie aktywny
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Fedor16 » 4/1/2010, 17:10

No a jeśli ja jeżdżę motorowerem jest upalny dzień to jak mam się ubrać jeśli nie mam pieniędzy na porządne ubranie.Długie spodnie, podkoszulka z długim rękawem?Czy może upadek motorowerem nie jest, aż tak bolesny chociaż każdy upadek przy prędkości 80km/h może być groźny.Poradźcie mi jak mam się ubierać żeby nie być tak pościerany jak kolega?
Serce bije w tempie obrotów maszyny. | | Romet 50t-1--->Peugeot XP6--->???? | | http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peugeot/XP_50/97810
Avatar użytkownika
Fedor16
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3/11/2009, 19:20
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez Parker » 4/1/2010, 17:19

Przy szlifie przy 30km/h jeśli masz tylko podkoszulkę, to ścierasz się spokojnie do mięsa, jeśli pojedziesz np. po barku. Jeśli nie masz pieniędzy na rozsądne ubranie, to nie wiem, może powinieneś jeździć cały w ochraniaczach, jeśli na to też nie masz kasy, to dlaczego kupiłeś motor?

PS: Nie wiem, czy wypowiadałem się już w tym temacie, ale współczuję koledze, któremu się to wydarzyło. Jedna głupia decyzja i jakie konsekwencję. Jeśli jeszcze nie jesteś w pełni sił, to życzę rychłego wyzdrowienia i oby blizny jako tako zeszły.
Parker
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 5/8/2009, 12:00
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Fedor16 » 4/1/2010, 17:33

No chciałem żeby ktoś mi ewentualnie poradził jakieś inne ubranie.Ja jestem jeszcze młody więc jeśli kupie skórę to po krótkim czasie z niej wyrosne.Kolega się zapytał dlaczego kupiłem motor, a otóż po to aby dojeżdżać nim do szkoły.Przy mniejszym/większym upadku niechciał bym być pościerany i nie mieć blizn.A więc tak jeśli założę podkoszulke, bluze, rękawice, kask oczywiście i długie spodnie czy to już jest jakaś dobra ochrona przed niefortunnym upadkiem i poździeraniu się?
Serce bije w tempie obrotów maszyny. | | Romet 50t-1--->Peugeot XP6--->???? | | http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peugeot/XP_50/97810
Avatar użytkownika
Fedor16
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3/11/2009, 19:20
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez topgear68 » 4/1/2010, 19:11

Fedor16 napisał(a):No chciałem żeby ktoś mi ewentualnie poradził jakieś inne ubranie.Ja jestem jeszcze młody więc jeśli kupie skórę to po krótkim czasie z niej wyrosne.Kolega się zapytał dlaczego kupiłem motor, a otóż po to aby dojeżdżać nim do szkoły.Przy mniejszym/większym upadku niechciał bym być pościerany i nie mieć blizn.A więc tak jeśli założę podkoszulke, bluze, rękawice, kask oczywiście i długie spodnie czy to już jest jakaś dobra ochrona przed niefortunnym upadkiem i poździeraniu się?



Zawsze takie ubranie codzienne cos ochroni niz jego brak ( oprocz zwyklych jeansow ktore wtapiaja sie w skore), ale radze Ci zakupic ochraniacze badz kurtke, słowem cały kompletny ubiór i nie patrz ze za pol roku z tego wyrosniesz bo lepiej zebys szlifa zaliczyl w niz bez ochraniaczy. I jeżeli stać Cie na utrzymanie moto musi Cie byc tez stac na odpowiednia ochrone ciala. Nowego ciała nie kupisz :!:
III sezon - Ducati Monster 620 Dark - 60 KM , 53 NM
topgear68
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 31/7/2007, 12:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Fedor16 » 4/1/2010, 19:54

Właśnie, dobrze mówisz ciała nie kupie.Dlatego musze zainwestować oszczędności na jakiś strój.Ale ważne jest też to, aby ostrożnie jeździć.

PS:Wiem że to nie ten temat ale jak już piszę to odrazu się zapytam.Czy kupie jakąś kurtkę do 200zł zależy mi, aby była dobra bo po allegro nie mogę wywnioskować.
Serce bije w tempie obrotów maszyny. | | Romet 50t-1--->Peugeot XP6--->???? | | http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peugeot/XP_50/97810
Avatar użytkownika
Fedor16
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3/11/2009, 19:20
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Parker » 5/1/2010, 21:02

Ja osobiście miałem lekkiego szlifa na piachu przy prędkości ok. 25km/h. Byłem w koszulce, na to bluza i cieniutka kurtka no i na nogach jeansy. Jeansy naturalnie podziurawione, niedużo pomogły. Na barku lekką bliznę mam nadal, ale niedługo zapewne zejdzie.
Dlatego naprawdę nie ma co oszczędzać, bo nie oszukujmy się, najczęściej wypadki zdarzają się powyżej 50km/h gdzie turlanie się po asfalcie bez dobrej protekcji nie jest zbyt miłe. Jeśli masz takie fundusze, to nie wiem co doradzić, może jakaś zbroja pod bluzę.
Pzdr
Parker
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 5/8/2009, 12:00
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez topgear68 » 5/1/2010, 21:51

Ja w sumie spadlem z moto przy predkosci okolo 60 km/h i szlif po asfalcie dosyc dlugi ( w sumie to nawet bardziej turlanie ), ale bylem ubrany jak trzeba i skonczylo sie na zdartym pretektorze kolana i troche buty przytarlem :roll: Ale wstalem i po chwilowym szoku pojechalem dalej bez zadnych urazow, nawet nie mysle co by bylo jakbym nie mial odpowiednich spodni czy butow....
Wracajac do tematu zbroje nie sa tanie i bardziej wydaje mi sie nadaja do stuntu niz do jazdy calorocznej, chodz w gorace dni napewno fajnie w takiej zbroi :wink:
Na poczatek kup dobra kurtke, ja mam w sumie No Name, ale jest w niej 5 protektorow ktore przy moim szlifie zdaly egzamin w 100%, kupowalem ja w 2006 roku i kosztowala 350zł, a teraz duzo lepsza kupisz za te pieniadze i pewnie markowa, a nie nie wiadomo co :wink:
III sezon - Ducati Monster 620 Dark - 60 KM , 53 NM
topgear68
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 31/7/2007, 12:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez zasx1209 » 12/1/2010, 15:32

uuuuuu to boli xDD
zasx1209
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1/9/2009, 12:35
Lokalizacja: Wola Baranowska

Postprzez Przemo_rene » 15/3/2010, 10:12

kupowanie samej kurtki i poprzestanie na tym nie jest za dobre (wiem z własnego bolącego kolana kiedyś). Z kumplami pośmigaliśmy i poszła mała gleba przy moze max 20km/h (nieuwaga i brak włączonego kierunka kumpla :/ ) no i wszystko spoko jak sie poturlałem ale kolano dostało bo jako jedyne były bez ochrony. Reszta nawet siniaka. Moto nawet rysy :Shock:
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Adamskirr » 17/3/2010, 22:13

ja wylecilem na luku i zarylem w polu.Bylem w pelnym kombi i pozadnym zolwiu na plecach i pewnie dlatego skonczyło sie tylko zlamaniem obojczyka.Moim zdaniem najpierw powinno sie kupowac kombinezon etc.a puzniej ile zostanie,za to motocykl
Adamskirr
Adamskirr
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/2/2009, 23:51
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Daga » 20/3/2010, 19:17

Zgadzam sie z przedmowca.Rok zajelo mi kompletowanie stroju na moto,kilka dni temu doszedl ostatni element-kask.Dopiero teraz zaczne myslec o kupnie moto.Nie ma bata,dobry stroj to podstawa.Nigdy nie kumalam ludzi jezdzacych bez kaskow,rekawic,kurtki,etc.
Co do zalozyciela watku-brawa za odwage,stawiac na gume nie swoje moto po dwoch przelotach start-stop...Eh.... :roll:
Ale dobrze,ze w jedym kawalku i wnioski wyciagniete.
Pzdr ;)
DO YOU KNOW,THAT BAD GIRLS GO TO HELL?!
Avatar użytkownika
Daga
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 4/12/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mos07 » 24/3/2010, 18:57

ja zacząłem od zakupienia kombi, butow rekawic i kasku i dzis wiem ze dobrze zrobilem. Piasek na jezdni, gwłatowne hamowanie i koło uciekło. moto ok, lekk zadrapany jest, choć crashpad dostał swoje, ale od tego one sa:D Troche boli mnie reka, ale skonczy sie pewnie lekkim stluczeniem, ubiór to PODSTAWA. Pozdrawiam
Honda Hornet CB600F
mos07
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24/3/2010, 18:42
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Pinciolek » 5/4/2010, 21:30

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm Tutaj macie fotki jak bez kombinezonu jeździli
Avatar użytkownika
Pinciolek
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 19/6/2009, 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez BanaÅ› » 5/4/2010, 22:32

Niektórzy to nawet jeździli w kombinezonie, a i tak nieciekawie to wyglada... chyba poczekam z kupnem motocykla.
Gleba nie wybacza...
Avatar użytkownika
BanaÅ›
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/4/2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kravec » 28/5/2010, 10:39

noo... a ile razy słyszałem: "Ty se moto najpierw kup a potem ubrania'.. "pieniądze na ochraniacze wydajesz a motocykla nie masz".. mało takich jest... jeden nawet glebe zaliczył, pozdzierał się i dalej taki tok rozumowania..

tak samo: "z dziewczyną byś pojechał" tyle że mam dla niej tylko jakiś kask w którym kiedyś jeździłem... ja dziękuje bardzo- jechać do 60km/h a ślepy dziadek mi zajedzie droge i co? trzeba mysleć przed a nie po tak jak Hefron napisał.

Oczywiście bardzo dobrze że ten temat powstał bo gadania 80% ludzi nie słucha, a jak zobaczą jak łatwo można skóre zgubić może zaczną myśleć (dobry był też manekin Redline na wystawie motocykli i skuterów)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Dlaczego warto pamiętać o rekawicach i kurtce !!

Postprzez justynazx9 » 14/6/2010, 13:05

Pinciolek napisał(a):http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm Tutaj macie fotki jak bez kombinezonu jeździli




O matko... Najbardziej hardcorowe dali na sam koniec strony :?
Avatar użytkownika
justynazx9
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/4/2010, 14:13

Postprzez Miiisiaczek » 19/6/2010, 15:43

Hej Witam wszystkich wariatów:) moja wizyta sprowadza sie do nie wiedzy na temat ubioru na motor a konkretnie chodzi mi o radę Mój chłopak od kilku lat jezdzi na scigadu i ma kompletnego bzika na tym punkcie pewnie wiecie o czym mówie:) niedługo ma za kilka dni ma urodziny i chciała bym mu kupic rekawice:) ale muszą to być extra moze cos mi doradzicie. Wielkie dzieki. moze dodam ze cena nie gra roli.
Miiisiaczek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/6/2010, 13:38

Postprzez Teddy » 19/6/2010, 22:51

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm


Po obejrzeniu powyższej stronki, muszę stwierdzić, że nie kupię moto, zanim nie będę miał kompletnego ubioru...
Niektóre zdjęcia są dosyć szokujące, zwłaszcza pod koniec ;x
Teddy
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/6/2010, 22:41

Postprzez Toster89 » 29/7/2010, 12:53

Pewnie Ameryki nie odkryję, ale swoją cegiełkę dorzucę do tego tematu. Dwa tygodnie temu wracałem z wakacji i zaliczyłem szlifa przy 100 km/h, gdybym nie wyrzucił już kurtki i spodni to bym zrobił foto i pokazał, jak wygląda stan odzieży po takiej przygodzie. Powiem tylko tyle, że wracałem jak cyrkowiec, wszystko ze mnie furkotało, strzępy materiału itp. Rękawice i buty przeżyły, choć nie pozostały bez uszczerbku na "zdrowiu".

Pozdrowienia dla rozważnych, a powyższe słowa dla "nagich" kozaków w plażowych ciuchach śmigajacych na hajkach:]
Toster89
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19/5/2010, 14:18

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê