Zobacz wÄ…tek - maksymalna ochrona do 2000zl
NAS Analytics TAG

maksymalna ochrona do 2000zl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

maksymalna ochrona do 2000zl

Postprzez truemorte » 10/4/2009, 23:28

Witam,
jestem w trakcie kursu na prawko, wlasny motocykl bede posiadal dopiero za jakies 5 m-cy (jak Bog da ;) ), ale ze juz teraz mam mozliwosc okazyjnie jezdzic, to mam zamiar ubrac sie za wczasu. I teraz tak:
Chodzi mi o kompletny zestaw ubioru motocyklisty, czyli kask + buty + rekawice + kurtka/spodnie/kombinezon + ochraniacze wszelakie. Przekopuje sie juz od kilku dni przez forum, ale nie znalazlem wypowiedzi w pelni pasujacych (jezeli takowe pominalem, to z gory przepraszam). Stad kilka kwestii, ktore mam nadzieje doswiadczeni koledzy pomoga rozwiazac. Postaram sie mozliwie sprecyzowac o co mi chodzi, zeby pozniej nie robic bajzlu, a wiec najpierw zalozenia:
1. Priorytet: maksymalne bezpieczenstwo
2. Przeznaczenie: honda cb 500, miasto + wycieczki
3. Absolutna granica cenowa: 1500-2000zl za WSZYSTKO, wiem ze malo ale chce pojezdzic na wlasnym moto jeszcze w tym roku :roll:

i pytania:
1. Co jest najwazniejsze, jak rozlozyc budzet;
2. Jak wyglada sprawa z ochraniaczami - czy te ktore z reguly sa w tanszych ciuchach przy tym budzecie zostawic, czy tez np. lepiej kupic "czysta" kurtke i jakas zbroje pod spod/na wierzch?
3. Co konkretnie byscie proponowali: rodzaj sprzetu (jakie materialy itp), producenci, modele itd. ( pamietajac o zalozeniach oczywiscie ;) )

Bede niezmiernie wdzieczny za wszelkie rady, opinie itp., za tydzien gielda wiec fajnie by bylo gdybym wiedzial juz za czym sie rozgladac.

PS. Tak jako ubezpieczenie, jako ze jestem tu nowy - wiem, ze jest zbiorczy temat ( viewtopic.php?t=12320 ), nawet zawiera dosc podobne do mojego zapytanie, ale ze brak nan odpowiedzi to zakladam oddzielny - jezeli moderatorium uzna, ze nieuzasadnienie, to oczywiscie temat do zamkniecia 8)
truemorte
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10/4/2009, 22:34


Postprzez żółf » 11/4/2009, 08:31

Trochę złą porę sobie wybrałeś na budżetowe zakupy. Jesienią/zimą do 2000 spokojnie byś się zmieścił teraz trzeba pokombinować.

Też jeżdżę na cb500, kasa też się u mnie nie przelewa, więc mogę doświadczeniami się podzielić

1.Przede wszystkim kask. Na tym nie oszczędzaj, bo będziesz żałował. Ja przerobiłem już 2 kaski jeden AGV edge i Uvex ps400 czyli półka ta z niższych i nie jestem w pełni usatysfakcjonowany, wiem że na przyszły sezon będę zmieniał kask.

Co do konkretnego modelu niech doradzą inni, ale tutaj śmiało możesz przeznaczyć 800zł.

2. Rękawice. Używam utiki i jestem zadowolony, pewnie podobnie będą sprawowały się takie z przedziału 100-150zł

Co do reszty to może warto byłoby poszukać używek w dobrym stanie u nas na allegro albo na ebay.de. Ewentualnie polecam RetBike. Sam jeżdżę w kurtce z kolekcji 2008(podobno poprzednio jakość produktów była gorsza) Kurtka jest ok, wytrzymała 2 szlify, nic się nie pruje, tylko za ciepła jak na lato. Ale faktem jest że komplecik textylny dostaniesz za około 700-800zł i pojeździsz w tym co najmniej 2 sezony.

Na temat butów się nie wypowiadam, bo jeszcze nie przerabiałem zakupu.

Aha, jeszcze jedna ważna sprawa. O ile ubrania można śmiało kupować przez neta(tylko trzeba wszystko dokładnie pomierzyć) To kask BEZWZGLĘDNIE trzeba przymierzyć. W dodatku koniecznie ten sam model, bo jeden producent potrafi robić różne rozmiarówki
żółf
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 5/2/2009, 14:19
Lokalizacja: Gniezno/Szczecin


Postprzez Kris2k » 11/4/2009, 12:12

Rekawice Utika ok.150pln

Buty np. Probiker Traveler czy cos w ten desen ok.300pln

Kask... liczmy 600pln Nolan N62 / Shark S800 / HJC moze cos jeszcze w tej cenie, bylby byl z polikarbonu juz a nie z ABS'u czy innego podlego tworzywa ;)

Kurtka np. Modeka Downtown Race 440pln (nowosc 2009)

Spodnie tez z Modeki np. Ottawa 490pln (tez nowosc 2009)

Wyszlo mi 1980pln :)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez truemorte » 11/4/2009, 13:13

Dzieki wielkie za rady :)

Co do kurtek, to co myslicie o padanie?
np ta:
http://www.padana.pl/katalog/index.php? ... gory=bundy

skora to jednak skora :)

A co z protektorami? To co jest od razu z odzieza starczy?
truemorte
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10/4/2009, 22:34

Postprzez Kris2k » 11/4/2009, 13:19

Jak sie uprzesz na skore to sam widzisz ze kurtka juz kosztuje o 100pln wiecej niz ta ktora ja podalem.

Tak, standardowe protektory daja rade :)

Padana spoko, tak jak 4SR, Tshul.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Nigga » 11/4/2009, 21:14

Jak chcesz skórę to bierz Retbike a jak tekstylny to Modekę. Kask AGV Airtech kupisz już za 500zł buciki Gearne albo autstars też.Wszystko z tych ciuchów oprócz modeki przetestowałem i pełne zadowolenie za tą ceną.
SV 1000S
Avatar użytkownika
Nigga
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/10/2007, 09:30



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê