Zobacz wątek - Jak ubierać się w lato? miasto/trasa
 
NAS Analytics TAG

Jak ubierać się w lato? miasto/trasa

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jak ubierać się w lato? miasto/trasa

Postprzez niesiob » 22/1/2009, 22:33

Witam. Początkujący motonita ze mnie więc pewnie pytanie prostackie, no ale cóż-każdy kiedyś zaczyna..
Chodzi mi o ubiór - mam kurtkę i spodnie retbike'a. Już wiem że spodenki w ciepłe dni na miasto nie są najlepsze, ale w trasę może małe wentylatorki dadzą radę. Ale co pod motocykolwe spodnie? jeansy?czy coś w stylu "getry"(takie obcisłe, sexowne;-) ) ?pierwsza jazda po kupnie spodni-załozyłem na gołe ciałko(nóżki), po 20 km w mieście całe mokre w środku :-( Bielizna termoaktywna pomoże?
A w trasę? poradźcie.
pozdrawiam
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa


Postprzez gumis » 22/1/2009, 22:46

moze i w jeansach bedzie ci chlodniej ale w razie gleby te jeansy beda ci sciagali razem ze skora...lepiej sie pocic ale miec jakies zabezpieczenie.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Kurt » 23/1/2009, 02:12

Ja mam zastaw skórzany. Zastanawiam się jednak czy by nie zakupić sobie jeansów motocyklowych tak do śmigania tylko po mieście(wiadomo mniejsze prędkości, częściej się zatrzymujemy czy wchodzimy do różnych pomieszczeń). No i też zastanawiam się jak spisuje się bielizna termoaktywna po skóra. Z tego cop już oglądałem to są różne rodzaje, takie co ocieplają i takie co odprowadzają pot i nadmiar ciepła. Jakie są lepsze? a może lepiej mieć 2 komplety na wiosnę/jesień taka co ogrzeje a na lato taka co pomoże odpowadzić nadmiar ciepła?
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez dziuniek » 23/1/2009, 05:42

na lato sa specjalne spodnie z siatki z podpinkami cienkimi w razie dzeszczu.W odczuciu lzejsze od jensow po wpieciu podpinki nieprzemakalne.Jeansy specjalistyczne tez sa spoko tylko drogie bardzo a to co u nas jest na rynku to zwykle spodnie z ochraniaczami wszytymi do srodka.
dziuniek
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/1/2009, 15:20
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez RedShadow » 23/1/2009, 17:15

gumis napisał(a):moze i w jeansach bedzie ci chlodniej ale w razie gleby te jeansy beda ci sciagali razem ze skora...lepiej sie pocic ale miec jakies zabezpieczenie.


Tylko że on napisał o zakładaniu jeansów pod spodnie motocyklowe. Co zresztą dobrym pomysłem też nie jest
Albo SUZUKI, albo nic...
Avatar użytkownika
RedShadow
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/11/2008, 10:47
Lokalizacja: Opoczno

Postprzez niesiob » 23/1/2009, 21:15

no własnie. Tak się składa że jeździłem dopiero od września 2008 więc lato to to nie było, a w jeansach i na to materiałowe spodenki motocyklowe i gorąco. Pytałem i szukałem - znalazłem bieliznę termoaktywną ( http://marko2.pl/component/page,shop.pr ... /vmcchk,1/ )ale pewnie nie dowiem się jak ona działa dopóki sam nie założę. Ludzie, a wy w czym po mieście śmigacie? Tak do pracy i spowrotem np. ?
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Sureal » 23/1/2009, 21:40

Ja śmigam zawsze w skórze. Aż takiej tragedii nie ma.
Kombi mam dainese'a, między warstwą skórzaną a ciałem jest delikatna podszewka, która dość dobrze chroni przed poceniem. W pracy wskakuję po prostu w jeansy (pracuję w biurze, więc siup do WCta i mały striptiz:)). Owszem, jest ciepło w nogi, ale nie jakoś fatalnie. Podczas jazdy "wentylację " reguluję tylko suwakiem od kurtki.
Powiem Ci, że najgorzej w lecie przy 30 st. w cieniu jest w głowę - ja mam porządną, grubą kominiarkę, którą płuczę zawsze na wieczór. Dobrze jest, żeby ta kominiara zachodziła na usta, bo byś się zdziwił ile syfu człowiek wciąga jeżdżąc z otwartą szybką (miałem białą kominiarę i byłem w szoku!).

Pozdr.
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez niesiob » 23/1/2009, 22:54

moje spodenki też jakąś tam podszewkę mają , ale się właśnie okazało że za bardzo tej wilgoci nie odprowadzają. ja też w biurze więc podobnie - do kibella i zmiana. Dzięki za odp. Może ktoś ma takie gatki jak dałem w linku wyżej?termoaktywne. działa to jakoś?
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez mikun » 24/1/2009, 15:42

Na trase bez dwóch zdań najlepsza skóra - spodnie i kurtka; po mieście kurtka tekstylna, spodnie najlepiej też - cóż... albo jajka się czasami zagotują, albo na niewiele się zdadzą po dobrej kraksie.
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê