Zobacz wątek - jak najlepiej zabezpieczyć moto łańcuchem?
NAS Analytics TAG

jak najlepiej zabezpieczyć moto łańcuchem?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

jak najlepiej zabezpieczyć moto łańcuchem?

Postprzez patryk2340 » 12/12/2008, 23:02

Witam. Zastanawiam się w jaki sposób założyć łańcuch, by skutecznie zabezpieczyć swoją maszynę. Kupiłem łańcuch oxford'a 1,5m długości, no i nie wiem jak najlepiej go użyć- znaczy w którym miejscu go zapiąć. Za felgę? Za wahacz? A jeśli nie ma jakiegoś słupka do którego można się podpiąć, to owijać jakoś o wahacz i koło, żeby uniemożliwić kręcenie się? Napiszcie proszę w jaki sposób zabezpieczacie swoje sprzęty, będę bardzo wdzięczny :) pozdro
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański


Postprzez inzynier » 12/12/2008, 23:36

taki łańcuch przecina się w kilka sek. (moze przesadzam ze kilka) ale chyba na YT widziałem kiedyś filmik w ktorym sprawdzali wytrzymalosc lancuchow i linek znanych firm i nie wypadły najlepiej :)
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica


Postprzez patryk2340 » 12/12/2008, 23:53

Heh, no niestety jak wprawiony złodziej stwierdzi, że jakiś sprzęt mu się "spodobał" i chce go mieć to go będzie miał choćby nie wiem co;)
Nie ma żadnego zabezpieczenia, które na 100% uchroni nas przed kradzieżą. Jeśli ktoś ma nowsze moto, to sobie może chociaż AC zafundować i spać w miarę spokojnie. A jak ktoś ma starszego sprzęta (jak np ja)? Nie pozostaje nic innego jak przypiąć go grubym łańcuchem do elementu krajobrazu i modlić się, by się nie spodobał jakiemuś amatorowi cudzej własności ;)
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez SQ » 13/12/2008, 16:16

chodzi o to, żeby przypadkowemu złodziejowi nie ułatwiać. dlatego każde zabezpieczne jest ok. chociaż każde da się w miarę szybko pokonać.

co do mocowania... z praktycznego pkt widzenia lepiej za przód. łatwiej przodem dojechać do jakiegoś drzewa, znaku czy czegoś takiego. z tyłu np. kufry mogą w tym przeszkadzać. do tego jeśli napęd jest na łańcuch to tylna felga jest w smarze i nylonem z lańcucha wytrzesz ten smar. potem zapakujesz go do kufra z ciuchami np...

koło można zdjąć każde więc tu nie ma różnicy. jak nie ma do czego to jeśli zapniesz na samym kole to też nikt nim nie pojedzie. zatem za wahacz imo nie ma sensu...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez patryk2340 » 14/12/2008, 00:39

SQ napisał(a): żeby przypadkowemu złodziejowi nie ułatwiać.

właśnie, też tak mi się wydaje :D

SQ napisał(a): jeśli napęd jest na łańcuch to tylna felga jest w smarze i nylonem z lańcucha wytrzesz ten smar

trafne spostrzeżenie, nie pomyślałem o tym :)

dzięki za wypowiedź, pozdro
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez navi » 15/12/2008, 09:55

Przypinaj jak najkrócej można i najlepiej jak łańcuch wisi w powietrzu (nie leży na ziemi). Wtedy złodziej ma trudniej go przeciąć. Poza tym dobrym sposobem (ja tak robię) jest zapinanie łańcucha kłódką która blokuje jednocześnie tarczę, a więc jak ktoś przetnie łańcuch to i tak kłódka blokuje koło.
No i niestety muszę się zgodzić z przedmówcami - nic nie jest w stanie zatrzymać dobrego złodzieja :(
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez yarccom » 16/12/2008, 21:36

ja mam oxforda 2 m i zawsze sponam moto na wyjazdach
tylnie koło, wahacz, amortyzator tył, poszczególne sety podnózków
a na przednie koło xena
tak tez moto teraz stoi przez zimÄ™ w garazu
yarccom
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 23/6/2007, 14:52
Lokalizacja: szczecin



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê