Zobacz wątek - kask uvex ps400, pytania do użytkowników
NAS Analytics TAG

kask uvex ps400, pytania do użytkowników

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

kask uvex ps400, pytania do użytkowników

Postprzez patryk2340 » 1/12/2008, 23:47

Witam! Zamierzam zakupić sobie kask uvex ps400, jednak w moim przypadku wchodzi w grę tylko kupno przez internet (nigdzie w okolicy nie mają tego kasku). Dlatego też nie mogę go obejrzeć/dotknąć przed kupnem i stąd moje pytanko do jego użytkowników: chodzi o to, czy da się odchylić szybkę tylko na kilka milimetrów, tworząc w ten sposób małą szczelinę, przez które dostaje się świeże powietrze. Spotkałem się już z kaskiem (niestety nie pamiętam marki) który miał tylko trzy albo czterostopniową regulację uniesienia szybki i było to bardzo niewygodne. Wiadomo że jak szybka paruje to wystarczy troszkę unieść szybkę i problem znika;) Zastanawia mnie jeszcze tylko to czy kask ten ma deflektor na nos na wyposażeniu (ze zdjęć z allegro wynika że każdy go ma, ale wolę się upewnić). No i jeśli jeszcze użytkownicy tego kasku napisaliby jak się ogólnie sprawuje to byłbym dozgonnie wdzięczny;) pozdro all
Ostatnio edytowano 3/12/2008, 22:50 przez patryk2340, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański


Postprzez Konig » 2/12/2008, 05:51

Widzę, że jesteś z Pruszcza, sprawdzałeś czy w Marvelu nie ma przypadkiem?
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity


Postprzez RVI » 2/12/2008, 07:27

Mam właśnie takiego uvexa. Co do pytania; można bez problemu uchylic szybke tylko o kilka milimetrów i ma deflektor. Co do użytkowania to bardzo wygodny, nie jest tez w nim za bardzo głośno. Ważne jest żebyś dobrze dobrał rozmiar, wtedy bedzie wszystko ok.
pzdr
RVI
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/11/2008, 17:49
Lokalizacja: lubin

Postprzez marek137 » 2/12/2008, 09:19

w marvelu w gdansku maja na pewno

co do samego kasku to jest bardzo cichy (cichszy niż mój nowy S-4)

szybka jest mniej porysowana po roku użytkowania niż w moim S-4 po tygodniu

wada jest ze szybka dość łatwo paruje,
poza tym super kask
marek137
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 17/9/2008, 13:48

Postprzez barti » 2/12/2008, 10:12

Mam taki kask. Jestem z niego zadowolony. Przejeździłem w nim cały sezon. Był to mój pierwszy kask. Szybka po całym sezonie ma tylko jedna ryskę którą zrobiłem zaczepiając kaskiem o poręcz na klatce schodowej. Co do parowania to nie mogę powiedzieć zęby była jakaś tragedia. Kolega ma Marushina i jemu bardziej paruje. Dla mnie ten kask jest ciut za głośny ale cichszy niż Nolan 102. Jak jeździłem na ER 5 to mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało, ale jak się przesiadłem na Bandita to już mi to zaczęło przeszkadzać. I przy większych prędkościach i niższych temperaturach jest odczuwalne przewiewanie w okolicach szyby. W ciągu sezonu tego nie czołem, ale jak temperatura zrobiła się już niższa wieczorami pod koniec sezonu to dopiero to odczułem. No ale z drugiej strony czego można się spodziewać po kasku który kosztuje chyba teraz mniej niż 400 zł. Ogólnie uważam że kask jest warty swojej ceny i jest bardzo dobry jak na początek.
A co do rozmiaru. Jak sobie zmierzyłem centymetrem głowę to wychodziło że powinienem kupić L, ale L było na mnie za duże i kupiłem M. Natomiast już model 430 w rozmiarze M był na mnie za mały i tam bym musiał kupić L. Tak więc radze ci najpierw przymierz gdzieś ten kask, zanim go kupisz.
Avatar użytkownika
barti
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 10/6/2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez patryk2340 » 2/12/2008, 13:24

Dzięki wielkie za opinię. Rzeczywiście akurat w Marvelu nie byłem, ale skoro twierdzicie, że mają tam uvexa to podjadę i go obejrzę :)
Widzę, że na allegro można ten kask wyrwać już za 230zł, jednak nie ma rozmiaru M, który potrzebuję... (sprzedawcy piszą w mailach że sprzedają się momentalnie). Zobaczę jak będzie w marvelu
pozdro
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez gumis » 2/12/2008, 13:33

SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez patryk2340 » 2/12/2008, 13:39

Heh, no właśnie niebieskich jest trochę, problem w tym że nie pasuje:/
Kombi mam całe czarne, moto jest czerwony. Najchętniej kupiłbym czerwono-czarny kask, ewentualnie czarno-siwy.
Jedyny czerwony w rozmiarze M to właśnie ten używany... Niby koleś pisze, że założył go raz itp no ale nigdy tak naprawdę nie wiem co się z nim działo.
A ten czarno-siwy jest nowy, no ale znowu kosztuje prawie 100zł więcej niż wszystkie inne :lol: I pomyśleć ze wystarczyłoby mieć trochę większą głowę i problemu by nie było... :D
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez gumis » 2/12/2008, 21:33

juz nie przesadzaj...lepiej dac te 100 wiecej i miec nowy niz potem sie zastanawiac co cie tak glowa swedzi i wydawac na lekarza..;)
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez filipator » 22/10/2009, 16:50

http://moto.allegro.pl/item773455609_ka ... _m_58.html warto kupować? proszę o szybką odp... jeśli nie, to dlaczego?
filipator
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/10/2009, 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółf » 22/10/2009, 19:26

NIE WARTO!

Mam nadzieję, że nie kupiłeś. Naprawdę, nie warto kupować używanych kasków, chyba, że to super okazja, a ten poszedł właściwie w cenie nówki.

SÅ‚uchaj louis.de ma teraz super wyprzedarze np to:

http://www.louis.de/_403edc63cf901f2854 ... _gr=504701

Ten uvex jest 10x lepszy od tego co podałeś w linku(zresztą teraz też mam ps400, a tego bossa oglądałem, więc wiem co mówię)

Cena jest extra, jak chcesz go kupić w polsce, to zajżyj tu www.moto-center.pl , zadzwoś, a Koleś Ci go ściągnie w tej cenie którą widzisz na louisie

Aha i pamiętaj żeby kask najpierw przymierzyć

A jak bardzo chcesz tego ps400 używanego, to daj znać na pw za miesiąc, bo mam identycznego też M, mogę Ci go sprzedać za....100zł :)
żółf
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 5/2/2009, 14:19
Lokalizacja: Gniezno/Szczecin

Postprzez filipator » 26/10/2009, 17:03

Wielkie dzięki za odpowiedź. Kasku nie kupiłem. Nie, nie zależy mi na akurat tym kasku ale nie jestem fanem szybkości ani kaskaderem na dwóch kółkach a budżet mam mocno ograniczony. Szukam kasku, którym nie trzeba szpanować, ale bezpiecznego. Ten Lazer vertigo ma całkiem niezłą dla mnie cenę. Opłaca się to? I jaki jest koszt sprowadzenia tego...?
filipator
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/10/2009, 16:44
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê