Zobacz wątek - Smar do łańcucha
NAS Analytics TAG

Smar do łańcucha

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez YZF R1 » 21/8/2008, 11:34

Maciek każdy spray do łańcucha syfi felgę zadupek itd... tak ich naura.... wiesz czym najlepoiej sie pozbyć tego z felki? Plakiem jest to środek do nabłyszczania deski w samochodzie. Pomyślisz sobie ze dziwne! może i dziwne ale schodzi bardzo łatwo i fela sie świeci przy okazji a tak pozatym to nie wiem czy wiesz ale ten Mobil co amsz to powinno stosować siena ciepły łańcuch czyli smarujesz po jeździe nie przed ja mam Motula.

http://www.solomotoparts.com/image.php?productid=17152
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez inek01 » 27/2/2009, 11:05

Sorry, ze odkopie troche temat, ale kupilem na probe tego Valvoline White Synthetic ChainLube.

Tylko teraz pytanie do ktorej instrukcji sie stosowac ? Jest na nim naklejka z instr. PL a w niej " Kilka minut po aplikacji wytrzec lancuch sciereczka do sucha."

Natomiast w instrukcji wydrukowanej oryginalnie na etykiecie (GB) nic nie ma o wycieraniu :shock:

Instrukcja PL - Ashland Poland SP. z. o. o. Dzial Valvoline Polska...

Gosc w Moto-Akcesoria tez podkreslal, ze jego sie inaczej uzywa itd. bo trzeba wytrzec...

Kogo sluchac ?
inek01
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29/2/2008, 06:22
Lokalizacja: Ciechanów


Postprzez Traperoso » 27/2/2009, 12:48

To zależy od lepkości smaru, jak smar jest oki to nie trzeba. W wycieraniu łańcucha chodzi generalnie o to, żeby nie złapał syfu, który może się "przyczepiać" do łańcucha przykładowo z jego zewnętrznej strony, a nam głównie chodzi o nasmarowanie elementów które trą o siebie. Dlatego często pisze, że trzeba wytrzeć łańcuch. Dobrze nasmarowany łańcuch, nie może być suchy.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez YZF R1 » 27/2/2009, 23:24

Panowie wypowiem się pomimo że stary temat, są 2 rodzaje preparatów jedne do czyszczenia drugie zaś do smarowania i nie wiem czy wszyscy wiedzą ale prawie wszystkie preparaty smarujące pozostawiające te słynne naloty trudne do usunięcia stosuje się na rozgrzany łańcuch.... natomiast plamy z felg po takim preparacie schodzą super Plakiem preparatem do nabłyszczania wnętrz samochodów schodzi naprawdę dziecinnie łatwo. ja stosuje taki jeden z najlepszych.

http://www.motul.co.jp/eg/product_line_ ... ers08.html
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez spazz » 28/2/2009, 10:26

..sticky lubricant... chcesz moje gg? :D
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez 4est » 5/3/2009, 22:14

Wroce do tematu - ja mam Castrola i powiem, ze jest juz wszedzie :twisted:
Chyba nie ma opcji, zeby z lancucha nie chlapalo gdzie popadnie. Jak juz ktos wczesniej wspomnial warto smarowac po zakonczonej jezdzie i pozostawic smar na lancuchu do wyschniecia ;-)

Zlotym srodkiem na chlapanie jest zakup sprzeta z pasem lub walem Kardana :D
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez _cichy_ » 6/3/2009, 10:15

To i ja dodam cos od siebie.
Mialem Castrola i nie polecam, nawet jak zastosuje sie na rozgrzany lancuch i zostawi moto na noc, zey wszystko preschlo i tak bedzie chlapal na felge.
Co do Bel-Rey-a to byl super, ale wlasnie byl. Kiedys byl taki bialy wlasnie, po krotkiej jezdzie zmienial sie w kolor grafitowy i byl suchutki caly, nic nie chlapal. Ale niestety panowie z tej firmy zmienili recepture (na ponoc lepsza), teraz jest zloty kolor jak psikasz i niestety nie zasycha i chlapie, fakt, ze mniej, ale zawsze.
Nie musze mowic jak bylem wkurzony gdy kupilem najwieksza puszke jaka tylko byla wiedzac o tym, jak fajnei sie sprawowal ten smar po czym sie okazalo, ze chyba go wyrzuce do smieci i bede szukal sklepu gdzie maja jeszcze jakies stare zapasy tego bialego Bel-Rey-a.
ZX6R
_cichy_
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14/11/2007, 17:31
Lokalizacja: Prudnik, Wrocław

Postprzez t_racer_ » 6/3/2009, 23:27

http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20106%206.pdf
Używam tego smaru. Nie pryska po kole i nie klei się do niego piasek. Smaruję, co jedno, lub dwa tankowania i po każdym myciu moto, lub jeździe w deszczu. Rzadko, raz lub dwa razy w sezonie, myję łańcuch zmywaczem : http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0890%20108%207.pdf
Smaruję kręcąc kołem do tyłu, według specjalistów, wtedy o-ringi, lub inne uszczelniacze w łańcuchu, otwierają się i smar wnika na tulejki łańcucha. Smar natryskuję pomiędzy zębatkami na dolną część łańcucha, z góry na płytki, tak by trafiać w przestrzenie gdzie są o-ringi. Pryskanie smarem na środek łańcucha, z góry ( na tulejki ), lub na bok łańcucha jest bezcelowe. Po posmarowaniu należy odczekać 10-15 minut i zetrzeć nadmiar smaru z łańcucha. Szkodliwe jest smarowanie obfite i nieregularne. Łańcuch należy smarować często, ale małą ilością smaru (nadmiar zostanie zrzucony, lub stworzy pastę ścierną z piaskiem i kurzem ). Z lenistwa zakupiłem na allegro używanego scottoilera i zamontuję go w moto 8)
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez stahu » 8/3/2009, 13:28

no jak castrolem zapryskasz obficie to zapryska Ci felge, ale ogolnie smar jest ok.

Za to odradzam szystkim smar motula. Mialem taki w duzej puszcze, wysokiej i to byl bardziej klej niz smar. Raz nie smarowal, dwa upierda...ł łancuch ze ciezko to bylo pozniej wyczyscic.
stahu
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17/12/2008, 18:25

Postprzez Irek » 8/3/2009, 13:48

A jeżeli nie nasmaruję łańcucha to co się z nim stanie ??
Irek
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26/10/2008, 18:03
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Landryss25 » 8/3/2009, 20:21

Szybko się skończy? Nie smarujesz, nie jedziesz - proste. To tak jakbyś pytał co się stanie gdy nie nalejesz oleju do silnika i będziesz latał.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Klamson » 9/3/2009, 17:27

Ragnos napisał(a):Co do preparatów do pielęgnacji łańcucha to np. Bal-Ray Chain Lube, świetny preparat (jak i inne produkty tej firmy).

Przed aplikacją proponuje zasłonięcia tylnego koła-opony bo te paskudztwo jest wredne i trudno schodzi :D

Również go używam i moge smiało polecić.
Klamson
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2009, 15:58
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez _cichy_ » 9/3/2009, 18:33

Co do tego Bel-Ray'a juz mi brak slow. Pisalem juz wyzej, ze kiedys byl super, poki byl bialy. Po nasmarowaniu, wystarczylo papierosa wypalic i mozna bylo jechac i nic, totalnie nic nie chlapalo. Ten nowy, z niby ulepszona formula ma juz kolor zloty i chalpie jak cholera.

Moto stalo cala zime, jakies 3 miesiace, podczas pierwszej jazdy w tym roku czysciutka felga przed jazda, zatrzymalem sie na chwile, patrze na felge, a ona juz nie jest zielona, ale cala zarzygana smarem (nie tylko felga mowiac dokladnie, caly spod moto, wahacz, itp).

Bede probowal namierzyc w jakims sklepie, gdzie towar schodzi powoli i beda mieli jeszcze jakies stare zapasy, poprzednia wersje tego smaru, bo przy tym nie da sie utrzymac moto w czystosci. Kupie sobie wtedy chyba z 5 puszek i bede mial swiety spokoj na dluzszy czas.
ZX6R
_cichy_
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14/11/2007, 17:31
Lokalizacja: Prudnik, Wrocław

Postprzez Klamson » 9/3/2009, 18:50

_cichy_ napisał(a):Co do tego Bel-Ray'a juz mi brak slow. Pisalem juz wyzej, ze kiedys byl super, poki byl bialy. Po nasmarowaniu, wystarczylo papierosa wypalic i mozna bylo jechac i nic, totalnie nic nie chlapalo. Ten nowy, z niby ulepszona formula ma juz kolor zloty i chalpie jak cholera.

Moto stalo cala zime, jakies 3 miesiace, podczas pierwszej jazdy w tym roku czysciutka felga przed jazda, zatrzymalem sie na chwile, patrze na felge, a ona juz nie jest zielona, ale cala zarzygana smarem (nie tylko felga mowiac dokladnie, caly spod moto, wahacz, itp).

Bede probowal namierzyc w jakims sklepie, gdzie towar schodzi powoli i beda mieli jeszcze jakies stare zapasy, poprzednia wersje tego smaru, bo przy tym nie da sie utrzymac moto w czystosci. Kupie sobie wtedy chyba z 5 puszek i bede mial swiety spokoj na dluzszy czas.


Właśnie o ten biały mi chodzi :wink: , kupiłem go ostatnio w Suzuki w Lublinie, zadzwoń i zapytaj bo powinni jeszcze mieć.
Klamson
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2009, 15:58
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez R6 » 23/4/2009, 14:09

a ja łańcuch czaszcze tak: Nakładan jakis Chane cleaner czekam 5 minut i pryskam wszysko Karcher-em, Caly brud i stary smar elegancko schodzi. Myślicie, że to może zaszkodzić łańcuchowi?
R6
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23/4/2009, 13:59
Lokalizacja: Łódź/London

Postprzez t_racer_ » 23/4/2009, 16:02

tak, nawet musi
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez WeWonItThreeTimes » 23/4/2009, 20:24

R6 napisał(a):a ja łańcuch czaszcze tak: Nakładan jakis Chane cleaner czekam 5 minut i pryskam wszysko Karcher-em, Caly brud i stary smar elegancko schodzi...


razem z oringami schodzi...

wracajac do tematu, psikalem castrolem, w tym sezonie przesiadlem sie na Motula Factory Line. Roznica kolosalna, polecam goraco.
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez miskov » 30/4/2009, 12:59

ja jak pojechałem na przegląd to mechanicy mi popsikali "gratisowo" łańcuch właśnie motulem. Całą dupe mi obrzygało. Pwnie tak tylko bogato psikneli albo niewytrali tak czy siak mam jakiś uraz do smarów Motula. Osobiście używam Valvoline biały, w sumie fajnie sie do łańcucha lepi, no i nawet zaraz po nałożeniu można jechać i nie chlapie.
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.

YZF R6
Avatar użytkownika
miskov
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/8/2008, 22:52
Lokalizacja: KRK / Wójtowa k. Biecza

Postprzez Cezarjusz » 1/5/2009, 00:56

Valvoline tez mam i jak przeczytal bys instr. to bys wiedzial ze na cieply łańcuch i trzeba poczekac 15 minut po nasmarowaniu, kazdy brudzi i tyle, a Yzf jak czyscisz felge plakiem to ładnie:D
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rogal » 1/5/2009, 08:03

http://moto.allegro.pl/item620942042_sa ... emowo.html

To jest ten stary czy nowy Bel-Ray?

Niby w opisie aukcji napisane jest, że kolor smaru biały :?
Rogal
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22/3/2009, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr