Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Shark S900 vs HJC Is-17

Postprzez BruRider » 15/4/2014, 16:40

Co byscie wybrali? Shark S900 czy HJC Is-17?
BruRider
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/3/2014, 13:17


Postprzez jasnoksieznik » 16/4/2014, 13:23

@BruRider: A ktory lepiej pasuje?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez KamilekJ » 16/4/2014, 16:51

Witam wszystkich forumowiczów :)
mam virago 1100, to jest chopper, posiadam kask otwarty lecz tak mnie on drazni że chce zmienić na integrala, na forum virago podradzili mi by celować (jesli koniecznie zamknięte coś) to szczękowca, i tu podstawowe pytanie - czy do 600 zł MAX (a jak i taniej ze stówke to i lepiej), dostane jakiegoś w miarę rozsądnego szczękowca ? czy w tej kasie celować w integrala
ps. jeździłem w zamkniętym cały wczesniejszy sezon i super sprawa :) cichutko, nie zawiewa ... byłem juz pewien na integrala lecz zrobili mętlik w głowie więc chce naprostować to :)
pozdrawiam
KamilekJ
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16/4/2014, 13:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez kravec » 16/4/2014, 16:56

Coś by się i może znalazło, ale do 600zł celuj w integrala. Do dużej wirówy myślę że czarny jednolity najlepiej przypasi. Naprawdę godne polecenia szczękowce zaczynają się od ponad 1000zł.

600zł max.. Jak dla mnie najlepiej TR-1 lub IS-16 (to to samo).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez nie_mam_motora » 16/4/2014, 17:02

Witajcie.

Nabyłem ostatnio XR1100. Kolega przywiózł mi ze Szwecji. Był na jakiejś wyprzedaży w dobrej cenie to wziąłem.

Problem mam taki, że wieje mi przez szybkę lekko i leci centralnie na oko ;)

Czy serwis shoei zajmie się czymś takim bez dowodu zakupu? Czy można samemu coś tam podkręcić? Kombinował ktoś?
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez KamilekJ » 16/4/2014, 19:51

@kravec wielkie dzięki, bo takie coś jak:
http://allegro.pl/shark-openline-czarny ... 49219.html
czy
http://allegro.pl/kask-airoh-s56-color- ... 69350.html

to lepiej tego integrala np jak ten tr-1 ?
bo jak pisałem, na samym początku chciałem integrala i mam typy, tylko mi namieszali w głowie tymi szczekowcami :P
krótko mówiąc - szczekowca w cenie 600 zł max, a chciałbym i mniej - nie ma sensu sie pchać ?
KamilekJ
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16/4/2014, 13:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez lagiboy » 16/4/2014, 21:51

nie_mam_motora napisał(a):Witajcie.

Nabyłem ostatnio XR1100. Kolega przywiózł mi ze Szwecji. Był na jakiejś wyprzedaży w dobrej cenie to wziąłem.

Problem mam taki, że wieje mi przez szybkę lekko i leci centralnie na oko ;)

Czy serwis shoei zajmie się czymś takim bez dowodu zakupu? Czy można samemu coś tam podkręcić? Kombinował ktoś?


spróbuj może przelecieć uszczelki olejkiem silikonowym. Myślę że jak pójdziesz do shoei to Ci to zrobią, jeśli to kwestia regulacji, najwyżej dasz dychę :) pojedź motocyklem, zapytaj czy mogą rzucić okiem, powiedz że zajechałeś z drogi bo Cię to drażni. Jak zapytają o paragon lub fakturę to powiedz, że gdzieś w domu pewnie jest :) ale jeszcze nie szukałeś.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez kravec » 16/4/2014, 21:57

Raczej nie ma sensu. Airoha odrzuciłbym od razu- mają kiepskie kaski, szczególnie te tańsze. Shark- nie znam tego modelu, ale tak jakby najtańszy z sensownych S700 jest droższy więc o czymś to świadczy. A S700 też szału nie robi jakoś specjalnie- jest dość biedny. Ja bym wziął TR-1- jest lepiej wykonany od Sharków w podobnej cenie, od Airohów nawet tych droższych. Kwestia tylko czy będzie Ci dobrze leżał na głowie.

Co do szczękowców- nie wiem czy w ogóle można ufać tym tańszym- jednak wykonanie skutecznego na tyle, aby nie odpięło się przy uderzeniu zamknięcia szczęki nie jest łatwe i nie jest tanie. Dlatego nie ufam szczękowcom które są w cenie, lub nawet tańsze od integrali tej samej klasy- a wiadomo że integral jest mniej skomplikowany w budowie. Do tego w tych tańszych masz termoplastik- poliwęglan jest lepszym materiałem na skorupę.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez KamilekJ » 16/4/2014, 22:18

a do tego shark ma termoplastik... więc ok, szczękowce odpadają, ostatnie moje pytanie, wytypowałem te oto kaski, jesli możesz kolego to podradź mi w tej kwestii a będę wielce wdzięczny :) dodam że priorytetem uznałem blende (chyba dobre rozwiązanie i nie zaszkodzi)
http://allegro.pl/kask-caberg-v2-407-vi ... 28256.html
CABERG V2 407

http://allegro.pl/caberg-v2rr-chrono-bi ... 42831.html
CABERG V2RR

http://allegro.pl/caberg-vox-mat-blenda ... 74664.html
CABERG VOX

http://allegro.pl/kask-hjc-tr1-czarny-p ... 41340.html
HJC TR1

http://allegro.pl/lazer-bayamo-z-line-m ... 49737.html
LAZER BAYAMO Z-LINE

http://allegro.pl/shark-s700-s-line-up- ... 77223.html
SHARK S700 S

nie koniecznie w tym malowaniu, chodzi o model... więcej nic ciekawego nie znalazłem, proszę o podpowiedzi :)
ps. chyba że belnda to słabe rozwiązanie i unikać jej :) ?
KamilekJ
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16/4/2014, 13:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez nie_mam_motora » 16/4/2014, 22:31

lagiboy napisał(a):
nie_mam_motora napisał(a):Witajcie.

Nabyłem ostatnio XR1100. Kolega przywiózł mi ze Szwecji. Był na jakiejś wyprzedaży w dobrej cenie to wziąłem.

Problem mam taki, że wieje mi przez szybkę lekko i leci centralnie na oko ;)

Czy serwis shoei zajmie się czymś takim bez dowodu zakupu? Czy można samemu coś tam podkręcić? Kombinował ktoś?


spróbuj może przelecieć uszczelki olejkiem silikonowym. Myślę że jak pójdziesz do shoei to Ci to zrobią, jeśli to kwestia regulacji, najwyżej dasz dychę :) pojedź motocyklem, zapytaj czy mogą rzucić okiem, powiedz że zajechałeś z drogi bo Cię to drażni. Jak zapytają o paragon lub fakturę to powiedz, że gdzieś w domu pewnie jest :) ale jeszcze nie szukałeś.

Dzięki, nawet nie pomyślałem o czymś takim :)
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez kravec » 16/4/2014, 23:34

Kamilek- przymierz jeśli możesz.

Ja dalej podtrzymam swój typ- TR-1- poliwęglan, 2 rozmiary skorupy, mam w domu IS-16 (to to samo) i wiem że jest dobrze wykonany. Shark oferuje według mnie mniej, reszta ma tak jak Shark- gorszy materiał skorupy. Ogólnie Cabergi nie są złe, tutaj nie ocenię dobrze bo nie pamiętam tych modeli, Lazer- niby ok, ale to niska półka- TR-1 raczej będzie lepszy.

Jak możesz to przymierz- wybieraj ten który najlepiej leży na głowie (jest spora różnica między HJC i Sharkiem). Lazera zostaw jako ostateczność- to opcja po taniości.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez KamilekJ » 17/4/2014, 12:43

dzięki kravec :)
odpuszczam na wstępie caberga v2rr - strasznie glosny nie do wytrzymania no i ten termoplastic; oraz sharak s700 - termoplastik i jak pisałeś że tr1 jest lepszy a kosztują oba tyle samo
zostaje więc
hjc tr-1
lazer bayamo z-line

a te pozostale cabergi (caberg v2 407 ; caberg vox) tak średnio

btw.
tak czytałem to zdania mocno podzielone... :
zostały mi praktycznie 3, czy możecie jeszcze napisać plusy minusy tych i pomoc wybrac najlepszy:
- caberg VOX
- hjc tr1
- shark s700 s
kravec pisał żeby brać ten hjc lecz sporo ludzi narzeka i smietana w głowie sie robi ^^, jak możecie to pomozcie , pozdrawiam
Ostatnio edytowano 18/4/2014, 17:01 przez KamilekJ, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
KamilekJ
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16/4/2014, 13:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez kravec » 18/4/2014, 16:53

Moje zdanie znasz.. tylko taka uwaga- jak chcesz napisać coś nowego a ostatni post jest Twój- zrób jego edycję, jeśli chcesz żeby był widoczny jako nowy to skopiuj treść starego, usuń go (jeśli ostatni post jest Twój masz taką możliwość) i napisz nowego z treścią obu.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Bubek_MK1 » 22/4/2014, 18:32

Panowie i Panie może temat był już przewijany, ale nie znalazłem:P
Zamierzam sobie kupić kask na motorem Suzuki sv w wersji naked z czasem pewnie zakupie też szybę by nie wiało :) bo przeważnie to będą jakieś wypady niedzielne lub weekendowe i rozglądałem sie za kaskami i nie wiem co wybrać najbardziej odpowiadają mi te 2 bo nie są aż takie drogie.
I tutaj moja prośba o opinie a może doradzenie mi (rozważam taż inne propozycje kasków)
Bubek_MK1
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8/4/2012, 10:48
Lokalizacja: Nowa Dęba

Postprzez krzall » 22/4/2014, 20:31

KamilekJ napisał(a):odpuszczam na wstępie caberga v2rr - strasznie glosny nie do wytrzymania no i ten termoplastic;
, pozdrawiam


Akurat mam caberga v2r czyli pewnie starszy model. Głośność - nie jest cichy ale w moim wieku pewnie słuch jest przytłumiony więc nie jest to wielki problem.Z innych wad to manetka blendy 2 razy wymieniałem i dalej mam pękniętą ;). Wizjer jest ok jak i blenda. Parowanie w normie można przewietrzyć - uchylić - przy mniejszej prędkości zdaje egzamin. Ma zaletę - jest wygodny. Podpasował mi bardzo rozmiar L - bo w innych które mierzyłem L było za małe a Xl za duże. Następny będzie HJC is - 17 lub coś tego typu :). Jest trochę więcej niz Twój budżet ale weź go pod uwagę. Jak kupowałem swój nie trafił mi w ręce is-7 a pewnie jego bym kupił :)
Daj znać co wybierzesz. Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez KamilekJ » 22/4/2014, 21:58

dzięki kolego, a co do marki caberg, poleciłbys ją ?... jesli wybieram między cabergiem, hjc a sharkiem ...
KamilekJ
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16/4/2014, 13:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez Matthaios » 23/4/2014, 13:58

Który kask byście wybrali?
Schuberth C3 Pro czy Shoei Neotec?
Czy kask szczękowy nada się do F4i? Czy lepiej zostawić integrala? Wygoda w kasku szczękowym jest dużo większa zwłaszcza, że noszę okulary na codzień.
Avatar użytkownika
Matthaios
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/5/2012, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Postprzez R.O.N.O » 23/4/2014, 17:52

Mógłby mi ktoś napisać co będzie lepszym wyborem? HJC CS-14 czy HJC CS-R1? Ewentualnie coś innego w podobnej cenie?
R.O.N.O
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 14/3/2014, 10:22

Postprzez Kondzio55 » 23/4/2014, 20:09

Witam!

Mam pytanie i mam nadzieję że mi pomożecie a nie wyśmiejecie,poniżycie i zostawienie tego tematu bez odpowiedzi...
Jaki kask wybrać:
1.Używanego Naxa ? - http://olx.pl/oferta/kask-naxa-m-57-58- ... 5GlIw.html
2.Nowego MT ? - http://olx.pl/oferta/kask-motocyklowy-m ... 5GjiT.html

Proszę o wyrozumiałą odpowiedz

Pozdrawiam Smile
Kondzio55
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16/1/2014, 14:11
Lokalizacja: Mosty

Postprzez kravec » 23/4/2014, 20:34

Kondzio- pisałem Ci. Podaj do jakiej kwoty szukasz kasku. Żaden z podanych przez Ciebie nie jest godny polecenia. Chciałem znaleźć Ci coś lepszego. Podaj swój rozmiar i kwotę jaką dysponujesz.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê