Zobacz wÄ…tek - HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST
NAS Analytics TAG

HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST

Postprzez kravec » 12/7/2017, 12:25

Zacząłem myśleć o zmianie garnka. XR-1100 jest nie do dostania nowy w moim rozmiarze, NXR według mnie jest do dupy, więc zostaję przy HJC, ewentualnie jak gdzieś dorwę to rozważę Suomy. I teraz pytanie czy może ktoś jeździł w FG-17 i FG-ST i ma porównanie co do hałasu przy prędkościach ok 110-150 km/h? Generalnie jestem nastawiony na FG-17 bo jakoś blenda mi do tej pory nie była niezbędna, ale minimalnie się nad tym zastanawiam. Proszę o konkretne odpowiedzi- wiem co to za kaski, miałem je w rękach, na głowie itd. trochę się na tym znam więc teoretyzowanie mi nie potrzebne. Chodzi mi o porównanie tych którzy w tym może mieli okazję jeździć.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Re: HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST

Postprzez Glenroy » 12/7/2017, 17:44

Mam FG-ST i RPHA-ST, w FG-17 jeździłem, co do ich głośności to powiem Ci tylko, że są przezajeurwabiście głośne, chociaż w FG jest troszkę lepiej. Blendy, mam i w sumie powiem Ci, że napaliłem się na nią, a ostatecznie stwierdzam, że nie jest to jakaś rewelacja, w słoneczne dni i tak jeżdżę w okularach. Blenda jest spoko w pochmurne dni, kiedy słońce sobie raz zachodzi, raz wychodzi zza chmur, szczególnie poranki i wieczory, kiedy jest już/jeszcze za ciemno, żeby założyć na dobre okulary, ale słońce już wkurza :). No i blendy mogły by być trochę ciemniejsze, w RPHA-70 jest świetna blenda, w ST jest minimalnie za jasna jednak. FG-17 jest na prawdę super, ogólnie seria FG-17 jest trochę nowsza niż RPHA-ST i jako użytkownik jednego i drugiego powiem Ci, że nie warto przepłacać dla RPHA, chyba że chcesz koniecznie multikompozyt na skorupie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST

Postprzez kravec » 14/7/2017, 13:55

I tak właśnie myślę. Jest podobnie z hałasem- w sumie i tak jeżdżę w stoperach więc no trudno. RPHA 70 raczej mnie kosztami zje. Myślę, że strzelę sobie FG-17 i będę znowu zadowolony na parę lat (tak jak dotychczas z FG-15). Dzięki!
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST

Postprzez Glenroy » 14/7/2017, 19:57

Ja jakbym miał teraz coś kupować, skupił bym się właśnie na serii FG, bo na prawdę pod względem jakości i ergonomii nie ma jakiegoś urywającego dupę przeskoku pomiędzy RPHA.
FG-15 miałem i był to jak do tej pory mój ulubiony garnek, nowe FG musisz koniecznie przymierzyć, bo HJC trochę zmieniło rozmiarówki, nowe są chyba zaniżone o 1cm, stary L miał 60cm, nowy L ma 59cm, czy jakoś tak, na pewno nowe ciaśniej siedzą na czerepie, profil wnętrza też jest delikatnie zmieniony.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: HJC FG-17/FG-ST/RPHA-ST

Postprzez kravec » 16/7/2017, 21:22

Tak tak- wiem. Z tego co pamiętam w nowej rozmiarówce mam już M'kę, w starej S'ka była idealna (mam fg-15 i ac-mx- oba są jak na mnie robione).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê