Zobacz wątek - Kask i rękawice- początek przygody z motorami
NAS Analytics TAG

Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez baseniarz » 8/5/2017, 17:08

Witam,
jestem początkującym motocyklistą. W zeszłym roku zacząłem od Yamahy XT125cm, dosłownie dziś zdałem prawko na A:D i czeka na mnie w garażu Suzuki GS500.
Mam już kurtkę oraz nie najgorszy kask enduro HJC. Kask całkiem przyzwoity ale wiadomo enduro (otwarte + gogle) na szosę raczej się nie nadaje więc trzeba go zmienić. Potrzebuję również rękawice.
Jak to często bywa wszystko rozbija się o pieniądze; ) Na kask planowałem wydać ok 300-350zł na rękawice do 200zł i tak o to wytypowałem:
kask HJC CS14
http://allegro.pl/kask-hjc-cs-14-black- ... 22957.html

rękawice:
http://allegro.pl/rekawice-motocyklowe- ... 41117.html

Co sÄ…dzicie?
baseniarz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2016, 11:12


Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez DedeRR » 8/5/2017, 18:15

Jeśli to faktycznie maks finansowy, to ten HJC będzie całkiem w porządku. Ewentualnie poszukaj, może na jakiejś promocji trafisz na nowy model - CS15, który podobno ma ciut poprawioną wentylację.
Pamiętaj tylko, żeby kask przymierzyć w jakimś sklepie. HJC są dosyć "neutralnego" kształtu, więc ryzyko jest mniejsze, że będzie niedobry, ale w razie ewentualnego odsyłania i wymieniania rozmiaru będą rosły koszty.

Co do rękawic, to osobiście bym takich nie kupił.
Jak masz 200zł, to spójrz na ofertę rodzimej Shimy, masz modele D-Tour (turystyczne), STX (sportowe) oraz ST-1 (sportowo-turystyczne).
I ponownie - przymierz przed kupnem. Shimę akurat dostaniesz w sporej ilości sklepów.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez baseniarz » 8/5/2017, 22:02

Dzięki za odpowiedź; )
Jakiś link do produktu, który wg Ciebie byłby odpowiedni?: P
Może te: http://allegro.pl/rekawice-motocyklowe- ... 91254.html
Z doświadczenie wole "wyższe" rękawice.
baseniarz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2016, 11:12

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez Zimny72 » 8/5/2017, 22:06

Pod uwagę możesz wziąć jeszcze kask Lazer Bayamo. Bardzo dobry kask z blendą. A z rękawic przyjrzyj się ofercie Tschula, choć ja najbardziej polecam rękawice Spidi, które można czasem wyrwać na wyprzedażach.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez baseniarz » 8/5/2017, 22:31

Co do kasku Lazer Bayamo czytałem (m.in. na tym forum) że kaski z tej firmy o ile bardzo dobre, o tyle w moim przedziale cenowym wykonane są z gorszego materiału niż HJC...
za bardzo się nie znam więc jeśli możecie wypowiedzcie się w tym temacie; )

Co do rękawic...dzięki za info ale najlepiej podaj jakiś link albo model, który wg Ciebie jest interesujący.
Jestem typowym laikiem...zdaję sobie sprawę, że za 2 stówki rewelacji nie kupię ale wolałbym- z Waszą pomocą- kupić za te 2stówki coś wartego uwagi niż pierwsze lepsze g*wno; )
baseniarz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2016, 11:12

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez DedeRR » 8/5/2017, 22:35

Spidi do 200zł to musiałby bardzo intensywnie poszukać.
Tschul jak na swoje ceny robi dosyć dobre rękawice i kombinezony, choć w porównaniu do firm półkę wyżej to istotnie czuć różnicę w jakości. Skóra po prostu jest bardzo sztywna.

Lazer Bayamo to też często polecany kask, musisz tylko sobie odpowiedzieć na pytanie: czy potrzebujesz blendy przeciwsłonecznej, dużo jest osób, które kupują kaski z blendami by praktycznie ich nie używać.

Co do tych co podlinkowqłeś, to to jest stary model D-Tour. Wejdź na stronę shima.pl i tam popatrz. Shima stosuje taką politykę cenową, że w sklepach ceny są z reguły takoe same jak ich sugerowane. No i przymierz. Rękawice po prostu musisz przymierzyć, wszak to one będą miały bezpośredni kontakt z manetkami motocykla.

EDIT
Co do wspomnianego przez Ciebie materiału, z którego kask jest wykonany, to prawda.
Termoplastik(ABS) < Poliwęglan < Kompozyt z włókna szklanego, carbon
Tak prezentuje się hierarchia materiałów z których robi się kaski.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez baseniarz » 8/5/2017, 23:03

DedeRR
Tschul jak na swoje ceny robi dosyć dobre rękawice i kombinezony, choć w porównaniu do firm półkę wyżej to istotnie czuć różnicę w jakości. Skóra po prostu jest bardzo sztywna.

Jak mówiłem wszystko rozbija się o cenę. Zapewne są lepsze marki ale skoro mówisz, że Tschul jest warty uwagi to się w nim rozglądnę.

Co do tych co podlinkowqłeś, to to jest stary model D-Tour.

To, że jest to stary model biorąc pod uwagę mój budżet akurat nie stanowi dla mnie problemu...właściwie w ogóle nie stanowiłoby to dla mnie problemu nawet gdybym miał budżet nieograniczony; )
Po prostu chcę Waszej opinii jaki model byłby wg Was najlepszy w moich progach cenowych; )
To czyli model jest z tego roku, czy z przed 5 lat nie robi dla mnie różnicy...byleby był wg Was najlepszy w opisywanej cenie; )
baseniarz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2016, 11:12

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez DedeRR » 9/5/2017, 08:53

No tak, ale skoro napisałeś, że masz 200zł, to za tyle masz STXy, a za dwie dyszki więcej ST-1, które lepsze od DTour są między innymi w tym, że protektor kostkowy jest twardy : )
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez baseniarz » 9/5/2017, 14:46

Niby tak...ale mój budżet jest już na prawdę mocno nadszarpnięty (w jednym miesiącu oc auto, przegląd auto, oc motor, prawko, zakup kasku i rękawic), że to jest niby tylko 20zł więcej...ale trzeba pamiętać, że te 20zł trzeba dołożyć do tych 200zł, które już na prawdę były dla mnie granicznym pułapem; )
W tej sytuacji DTour chyba nie będzie najgorszym rozwiązaniem?
baseniarz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2016, 11:12

Re: Kask i rękawice- początek przygody z motorami

Postprzez DedeRR » 9/5/2017, 19:26

Nie powinien, jednak miej na uwadze, że protektor miękki < protektor twardy.
No i przymierz przed zakupem, zobacz, jak Ci się trzyma manetkę. Shima nie wszystkim pasuje, jeśli masz palce pianisty - możesz spróbować kupno w ciemno, jeśli nie - przymierz. Odsyłanie i wysyłka nowych to będzie właśnie te 20zł, o których mówisz.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê