Zobacz wątek - Lepszy kask starszy z wyższej półki czy nowy z niższej?
NAS Analytics TAG

Lepszy kask starszy z wyższej półki czy nowy z niższej?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Lepszy kask starszy z wyższej półki czy nowy z niższej?

Postprzez Zimny72 » 8/4/2017, 19:55

Sorry, może to i głupia rozkminka, ale mam taki problem: co lepiej kupić - Sharka Speed-R seria 2 z rocznika 2015, a którego produkcję zakończono w zeszłym roku, czy też Sharka D-Skwal z tego roku tj. 2017? Mam możliwość kupić oba kaski w okazyjnej podobnej cenie (Speed-R2 jest o stówę droższy) i muszę się szybko zdecydować, stąd pytanie. Oczywiście Speed-R2 to kask z włókien szklanych, ale mogę mieć problem z ewentualnymi reklamacjami, bo już nie jest produkowany. No i kask ma już 2 lata. Znowu Shark D-Skwal to poprawiony Skwal i w aktualnym asortymencie, więc jak coś będzie nie tak to można reklamować. Niemniej to poliwęglan, choć jak niektórzy wiedzą - materiały z jakiego jest wykonany kask nie mają dla mnie większego znaczenia, byleby kask był wygodny i zapewniał komfort jazdy. Ogólnie skłaniam się do Speed-R2, choć boję się ewentualnej wtopy jeżeli okaże się że np. coś pęknie i nie będzie do kogo się zwrócić o pomoc.

Ogólnie oba kaski są porównywalne konstrukcyjnie, mają te same wyposażenie - różnią się tylko materiałem z którego jest wykonana skorupa, zapięciem, spojlerem i mechanizmem opuszczania blendy. No i zależy mi na wyciszeniu, a tutaj chyba lepszy jest D-Skwal.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Lepszy kask starszy z wyższej półki czy nowy z niższej?

Postprzez kravec » 9/4/2017, 15:47

Przecież gwarancja liczy się od daty zakupu.

Ja bym szedł w Speed R'a
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Re: Lepszy kask starszy z wyższej półki czy nowy z niższej?

Postprzez Zimny72 » 9/4/2017, 16:52

Dzięki :D taka też zapadła decyzja: Speed-R2.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê