Zobacz wÄ…tek - Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?
NAS Analytics TAG

Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez ded » 5/4/2017, 21:53

Rozglądam się za tekstylną kurtką typu mesh na upały. Budżet najchętniej do 400zł, nie potrzebuję membran, jeżdżę głownie na krótkich odcinkach po mieście a na gorszą pogodę mam skórzane kombi. W oko wpadła mi kurtką firmy Shima, wydaj się fajna, ma podpinkę chowaną w kieszeni nad tyłkiem. Alternatywą jest 4biker ale to chyba nieco mniej renomowana firma. Wizualnie nawet bardziej mi się podoba ale priorytetem jest dla mnie bezpieczeństwo i trwałość. Doradźcie co w tej kasie warto wybrać.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów


Re: Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez kravec » 5/4/2017, 22:42

W meshowych kurtkach największe doświadczenie ma chyba RS Taichi. Mieli zawsze bardzo dobre opinie i spory wybór takich kurtałek. Masz jeszcze Helda tropic ale nie wiem czy znajdziesz w takich piniądzach.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Re: Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez Zimny72 » 6/4/2017, 08:47

Posiadam i polecam kurtkę Spidi Plenair. Porównywałem i przymierzałem różne kurtki, również Helda Tropic i to właśnie Spidi wygrało. Na wyprzedażach allegro znajdziesz poniżej 400zł. Bardzo fajna kurtka o prostym i eleganckim kroju, mega przewiewna - ogólnie na upały, nie na co dzień. Zresztą wielokrotnie pisałem na forum, że mesh nie nadaje się do codziennego użytkowania, bo jest za zimny na szybszych i dalszych przelotach oraz po zachodzie słońca. Jeżeli kurtka uniwersalna to najlepiej z Tactelu i bez membrany, ale za to 2-częściowa przeciwdeszczówka w odwodzie w plecaku lub kufrze.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 11/4/2017, 08:27

Paru znajomych ma Seca Aero i sobie chwali. Może warto się jej przyjrzeć :wink:
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka

Re: Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez ded » 12/4/2017, 21:01

Wygląda jak zdjęta z ochroniarza... Te kieszenie tragedia. Puki co moim faworytem jest Shima ale jeszcze się rozglądam.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez Zimny72 » 13/4/2017, 07:50

De gustibus non est disputantum. ;) Ale jest też powiedzenie: g... chłopu nie zegarek. :D Ta Seca Aero, to w sumie taka polska kopia Spidi Plenair, a raczej Multitech Armour, czyli top tego typu kurtek. Ale skoro wolisz kurtkę zwyczajną... Zwróć tylko uwagę, że dołączana do tej kurtki "membrana" to praktycznie tania cerata stołowa, którą jak założysz pod kurtkę, to spocisz się raz dwa. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Tania kurtka mesh: Shima, 4-biker czy coÅ› innego?

Postprzez qubus333 » 15/4/2017, 11:44

Kupiem kiedys 4 biker'a :(
Skuszony ceną .. cóż... dobrze, że ktoś ode mnie to odkupił.
Ciężko było dobrac właściwy rozmiar (180cm/80kg).
M-ka za krótkie rękawy, L-ka za szeroka. Ochraniacze latały jak chciały - nie układały sie we właściwych miejscach. Jakieś takie to niewymiarowe. A może ja nie jestem wymiarowy do ubrac 4bikera :-)
Co do jakości - nie wypowiem się bo kupiłem na wiosnę i sprzedałem w połowie lata.
Co prawda latało się w tym miło zwłaszcza przy +25 ale nie czułem się w tym bezpiecznie.
Dobrze, że nie musiałem tego testować na asfalcie.
Od jakiegoś czasu uważam, że nie stać mnie na tanie ciuchy motocyklowe :-)
Zwłaszcza, że kupujesz to nie na jeden sezon.
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê