Zobacz wątek - Strój motocyklowy (kurtka, spodnie, rękawice) do 1000zł
NAS Analytics TAG

Strój motocyklowy (kurtka, spodnie, rękawice) do 1000zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Strój motocyklowy (kurtka, spodnie, rękawice) do 1000zł

Postprzez BetPay » 5/2/2017, 22:59

Witam.
Za 2 tygodnie zapisujÄ™ siÄ™ na kurs B+A2.
Pomału rozglądam nad ubraniem się. Kask (Caberg Stunt) już posiadam.
Na kurtkę, spodnie i rękawice chcę przeznaczyć około 1000zł. Wiem, że dla niektórych to zbyt mało, ale chodzi mi o podstawowe akcesoria ochronne na początek, które później zosatną wymienione na lepsze.
Planuję kupić coś pokroju BMW F650/XJ600 do użytkowania głównie po mieście.
Problem polega też na mojej posturze - mam 190 wzrostu przy 62kg wagi, tak więc potrzebuję rzeczy wąskich i długich.
Myślę, że kurtka tekstylna spełni podstawowe funkcje ochronne, niestety w ogóle nie wiem na co przy nich patrzeć.
Fajnie, gdyby udało mi się dostać jeansy motocyklowe, bo chciałbym nie przebierać spodni np. gdy dojadę do szkoły/pracy, a jedynie wyciągnąć protectory.
O rękawicach też niestety nie mam zbyt dużej wiedzy, ale myślę, że lepsze byłyby "te dłuższe".

Podsumowując mam nadzieję, że uda coś się dostać w postaci 400+400+200.
Fajnie by było, gdybym mógł wybrać coś sensownego z olekmotocykle - mam tam dodatkowe zniżki.

Myślę, że wszystko już przedstawiłem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
BetPay
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 23/4/2015, 15:36


Postprzez kravec » 6/2/2017, 16:26

Olekmotocykle to jak pamiętam głównie offroad.

Co z butami?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez BetPay » 6/2/2017, 21:15

Co z butami?

Buty niestety będę musiał odłożyć na dalszy tor - kupić je w okresie wakacyjnym, ponieważ ciężko będzie z budżetem. Oczywiście planuję ich kupno, ale na razie chcę się wyposażyć w podstawowe minimum choćby na sam kurs.
Co do rękawic przykuły moją uwagę modele Shima D Tour oraz ST-1.

Wiem, że wszystko należy mierzyć i z pewnością w niedalekiej przyszłości wybiorę się do sklepów motocyklowych w Katowicach, ale chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę i za jakimi modelami ewentualnie się rozglądać :)
BetPay
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 23/4/2015, 15:36

Postprzez kravec » 7/2/2017, 10:27

Rękawice moga być- szczególnie że jesteś chudy a Shima robi na chude łapy.

Spodnie- mottowear znajdziesz za mniej niż 400zł, z tym że będzie problem w pasie- jak wszędzie (już ja mam z tym problem a ważę 74kg około przy 182cm)

Kurtka: np. coÅ› takiego: http://powerlink.powerbike.pl:88/ZapasI ... t=2&csel=1
Nic mi teraz lepszego nie wyskoczyło. Z Buse niestety 500'ki są materiał- kiepskawo. Tutaj mamy jeszcze 1600 w najważniejszych miejscach.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez GoRideYourself » 7/2/2017, 10:34

Z jeansów motocyklowych mogę spokojnie polecić markę Freestar (Polska z resztą).
Dobrze mi się je użytkuje i te wstawki ochronne wydawały się solidniejsze niż w innych, które mierzyłem :wink:
Póki co, żadnych problemów, żadnych słabych punktów czy wad produkcyjnych.
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez BetPay » 7/2/2017, 19:10

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Na co jeszcze zwracać uwagę przy oglądaniu w sklepie kurtki i spodni? Wiem, że sprzedawcy powinno się raczej udać, ale nie chcę też dać sobie wcisnąć jakiegoś kitu, gdy za 30zł więcej mam zdecydowanie lepszy produkt, a sprzedawca chce się pozbyć rzeczy z magazynu widząc żółtodzioba - mam nadzieję, że mnie rozumiecie :)
BetPay
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 23/4/2015, 15:36

Postprzez kravec » 7/2/2017, 23:26

W takich pieniądzach o membranach nie mamy co gadać. Rodzaj poliestru- im wyższa liczba tym lepiej dla Ciebie przy upadku, niewiele gorzej z komfortem. Patrz na możliwość wypięcia podpinki, otwory wentylacyjne zamykane, możliwość regulacji- dopasowania do ciała. Czy ochraniacze mają certyfikat CE (niech Cię nie zdziwi że ten na plecach nie ma i jest tylko gąbka, ale pytaj o mozliwość dokupienia i włożenia- inaczej tylko żółw a to trochę drożej wychodzi).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê